Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz #27070592 #23802 üzenetére

    Tényleg a gyári karosszéria ami még festetlen (alapozós?) az meddig bírja festés nélkül?

    ⭐ Stella

  • flymi

    addikt

    válasz #27070592 #23802 üzenetére

    Én is molyoltam ma csak a fényezéssel. Végül nem izzítottam be a kölcsön kapott excenter csiszolót, majd veszek egyet később magamnak.
    Így előbb lemostam, maszkoltam, majd kézzel políroztam át az egész kasznit, végül egy elem elkészültével kentem rá taknyot (K2 folyékony wax). Jó cucc!
    A polírozás persze nem lett olyan, mintha egy sokezerrel pörgő szivacs csinálta volna, a karcok nem tűntek el, sőt! Sokkal jobban látszanak. :DDD
    De már látom magam a fényezésben, vagyis a változás szemmel látható. Ami érdekes volt, h a motorháztető, a tető és a kocsi hátulja alig, vagy egyáltalán nem adott ki színt a polírozó kendőre, csak koszos lett.
    Viszont a két első ajtóról, az "A" oszlopokról és leginkább a két első sárvédőről rendesen jött le a szín is, kék lett a kendő. Még jó, h vettem hármat, pont elég lett a kombira.
    Az első lökös esztétikailag menthetetlen. Kis túlzással több a kavicsfelverődés és lepattogzás rajta, mint a szín.

    Nem készítettem előtte-utána képeket (kellett volna) mert nem volt nálam a telefon és egy ebéd utáni gyors bevásárlás és a vacsora előtti gyerek hintáztatás közé zsúfoltam be (~3 óra volt) a műveletet.
    Összességében elégedett vagyok az elért eredménnyel, pár hétig/hónapig talán kitart a fény ha nem szarják telibe megint a galambok. Egy kétszázas érme nagyságú foltot tuti egy ilyen savas szarkupac mart ki a tetőn, h a kánya vitte volna el!
    Tecsóban hirdetve volt óccsóért Reikel excenter csiszoló/polírozó gép, fix fordulatos. Sajnos csak hirdetve, mert nincs belőle egy darab sem. Lidl-ben van 3:1-ben csiszoló de az papíros, nem láttam hozzá szivacs korong alkatrészt még külön sem. Majd keresgélek másikat, de 10k alatt nem várok csodát.

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Új hozzászólás Aktív témák