Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Raymond #44215 üzenetére

    Nálam az még rosszabb. Write oldalon ki tud dobni még ehhez képest is tizedekkora értéket. De a read oldal is sokkal jobban szór mint CDM-ben.

    Ezt tudja lentebb egy 480-as MP510 PCIe 3.0 x4-en (chipseten keresztül!). Ez 425k/244k.
    Fentebb ugye a WD Black 4.0 x4 cpu-hoz bedrótozva: 545k/208k.

    Annyira emlékeztem, hogy a HPET Ryzenen sokat jelent 4k-ban. Anno a kikapcsolással nagyon sokat gyorsult.
    - Most bekapcsolni tudtam a HPET-et. Így drasztikusan belassult a 4k ezekhez képest is. (15MHz-es timer)
    - Kikapcsolt HPET-tel a friss Win10 most fix 10MHz-es timert használ. Ezzel lettek a mostani mérések futtatva.
    - Anno régi W10-en kikapcsolt HPET viszont átvette a hw-s időzítést 3-4MHz-es értékkel. Lehet, hogy az még gyorsabb volt a mostanihoz képest és itt kell keresni az eltérést?

    A b. verzió pedig az alaplap lehet. Gyanúsan van 1-2 eset fórumokban ahol Asrock/Asus lapokhoz kötik a lassabb értékeket és más lapokban jobbak. De nem teljesen biztos a dolog, elég kevés az infó.

    Mindegy igazából, alapvetően nem sok vizet zavar, eleve nem is akartam 4.0-ra váltani csak úgy jött. :D Csak elvi szinten zavar ha valami anomáliát látok ez pedig szvsz az lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák