Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Mr. Funes

    csendes tag

    Üdv mindenkinek

    Szeretnék a közel jövőben vásárolni SSD-t Kingston, Intel, vagy Samsung jöhet szóba 60-100 GB közti kategóriában. Melyiket választanátok? Trim-et tudjon, és csak az operációs rendszert (Windows7 ultimate 64bit) és a gyakran használt alkalmazásokat szeretném tárolni az SSD-n. Asztali pc-m van. amúgy ezek méretileg jó lenne Notebookba is?

    Ezek nem régi modellek, mert egész jó árakat láttam hozzájuk?:
    Kingston 80GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow M SNM225-S2/80GB
    Kingston 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+ SVP100S2/96G
    e két modell közt mi a különbség? a második beszerelő kittel van gondolom
    Kingston 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+ SVP100S2B/96GR

    vagy még ezek jöhetnek szóba ezek közti különbség mi?
    Kingston SNVP325-S2B/64GB vagy
    Kingston SNV425-S2BD/64GB vagy
    Kingston SV100S2/64G vagy
    Kingston SVP100S2/64G vagy
    Kingston SNV325-S2BD/30GB vagy
    40GB Intel X25-M G2 SSD vagy 80GB Intel X25-M G2 SSD

    a 30GB ill. 40GB-osak elég nagyok ahhoz, hogy meglegyen a 20-25%-os üres hely a meghajtón élettartalom megnövelés céljából?

    Segítségeteket előre is köszönöm

    Drechsler Dávid

  • Mr. Funes

    csendes tag

    Sziasztok.

    A napokban szerenték vásárolni egy ssd-t a gépembe. Operációs rendszert tennék rá, Windows 7 64bit, plusz office-ot, s egy-két alap programot. A konfigurációm a következő: Core 2 Duo E6420+Xigmatek Thor's Hammer, ASUS P5B Deluxe(Sata2.es), 2x2 GB Kingston HYPER X 800 Mhz, ASUS DRW-1814BLT, 2xSAMSUNG HD502HJ 500GB, ASUS 1950 PRO, 19" ASUS MB19TU.
    Tudom, h a samsung 830-as Sata3-as, csak ha később lenne egy új konfigurációm, ami támogatná a Sata3-at akkor már nem kellene vennem új SSD-t. Működne a samsung 830- al ez a konfigurációm amennyiben ezt venném?

    Van 4 kiszemeltem:
    Samsung 64GB SATA3 2,5" 830 Desktop kit (MZ-7PC064D/EU)
    Samsung 64GB SATA2 2.5" 470 (MZ-5PA064C/EU)Upgrade Kit Series
    INTEL 80GB SATA2 2.5" 320 Series Reseller pack (SSDSA2CW080G3K5)
    Kingston 96GB SATA2 2.5" V+100 Bundle Kit

    Ti melyiket ajánljátok? KB 30ezret szánnék rá.

    S miután megvettem a kiszemeltek egyikét, milyen beállításokat kell eszközölnöm, hogy hosszabb élettartalma legyen az SSD-mnek? Trim, töredezettség mentesítés, ilyenekre gondoltam?

    Segítségeteket előre is köszönöm

    Funes

    [ Szerkesztve ]

    Drechsler Dávid

  • Mr. Funes

    csendes tag

    Sziasztok. A kérdésem még mindig :)))

    A napokban szerenték vásárolni egy ssd-t a gépembe. Operációs rendszert tennék rá, Windows 7 64bit, plusz office-ot, s egy-két alap programot. A konfigurációm a következő: Core 2 Duo E6420+Xigmatek Thor's Hammer, ASUS P5B Deluxe(Sata2.es), 2x2 GB Kingston HYPER X 800 Mhz, ASUS DRW-1814BLT, 2xSAMSUNG HD502HJ 500GB, ASUS 1950 PRO, 19" ASUS MB19TU.
    Tudom, h a samsung 830-as Sata3-as, csak ha később lenne egy új konfigurációm, ami támogatná a Sata3-at akkor már nem kellene vennem új SSD-t. Működne a samsung 830- al ez a konfigurációm amennyiben ezt venném?

    Van 4 kiszemeltem:
    Samsung 64GB SATA3 2,5" 830 Desktop kit (MZ-7PC064D/EU)
    Samsung 64GB SATA2 2.5" 470 (MZ-5PA064C/EU)Upgrade Kit Series
    INTEL 80GB SATA2 2.5" 320 Series Reseller pack (SSDSA2CW080G3K5)
    Kingston 96GB SATA2 2.5" V+100 Bundle Kit

    Ti melyiket ajánljátok? KB 30ezret szánnék rá.

    S miután megvettem a kiszemeltek egyikét, milyen beállításokat kell eszközölnöm, hogy hosszabb élettartalma legyen az SSD-mnek? Trim, töredezettség mentesítés, ilyenekre gondoltam?

    Segítségeteket előre is köszönöm

    Funes

    Drechsler Dávid

  • Mr. Funes

    csendes tag

    válasz fagy53 #28550 üzenetére

    okés kb 30, picit lehet több is. akkor samsung vagy kingston értem :)

    Drechsler Dávid

  • Mr. Funes

    csendes tag

    Sziasztok.

    A segítségeteket szeretném kérni. A közeljövőben szeretnék vásárolni egy SSD-t, rendszert szeretnék rátenni. Gondolom az itt olvasottakból, hogy 64GB bőven elegendő egy windows 7 alá, s pár prg-ot tennék még rá.
    A gépem fontosabb paraméterei a következők:
    ASUS P5B Deluxe alaplap SataII,
    Lapkészlete: Intel P965 (MCH) Intel ICH8R,
    Serial ATA / RAID:
    6 SATA-port (RAID 0, 1, 0+1, 5) – Intel ICH8R;
    1 SATA és 1 eSATA-port (RAID 0, 1, JBOD) - JMicron JMB363

    Parallel ATA / RAID: 1 Ultra ATA 100/66/33 – JMicron JMB363

    Integrált hálózati vezérlők:Marvell 88E8056 Gigabit Ethernet (PCIe);
    Marvell 88E8001 Gigabit Ethernet (PCI)

    Memória: 4 DIMM / maximum 8 GB DDR2-800/667/533 dual-channel DDR2-800/667/533 támogatás. Nekem 2x2 GB Kingston HYPER X 800 Mhz memóriám van.
    Most jelenleg 2db SAMSUNG HD502HJ 500GB merevlemezem van.

    A kiszemelt SSD-k a következők: (azért néztem telepítő kerettel ki őket, mert vhogyan be kell tennem az asztali gépembe, ha jól gondolom).
    Samsung 64GB SATA3 830 Upgrade Kit (MZ-7PC064D/EU)
    Samsung 64GB SATA2 470 Series Upgrade MZ-5PA064C/EU
    Kingston SSDNow V+ 100 96GB SATA Upgrade Bundle Kit Retail

    Azt tudom, hogy a Samsung 830 az SATA3, ha esetleg erre esen a választás akkor működne a sata2 alaplapomba? Természetesen a másik kettőre is igaz a kérdésem, h kompatibilisek-e az alaplapommal?
    Lehetséges, h egy éven belül vennék új gépet azért gondolkodok a Samsung 830-on is. Jut eszembe, ha a másik SATA2-es SSD közül vennék eggyet, akkor a későbbiekben jó lenne egy későbbiekben vásárolt SATA3 alaplaba is?

    Segítségeteket előre is köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    Drechsler Dávid

  • Mr. Funes

    csendes tag

    Sziasztok,
    mit lehet tudni a Windows 7 aurora-ról?

    köszi szépen

    [ Szerkesztve ]

    Drechsler Dávid

  • Mr. Funes

    csendes tag

    válasz #19617792 #32968 üzenetére

    koszi a válaszodat. upsz véletlen ide írtam. :) sorry

    Drechsler Dávid

  • Mr. Funes

    csendes tag

    Sziasztok a napokban vettem egy samsung 830 ssd-t 64Gb-osat.
    Egy rendszergazda kollégám beállította a szokásos dolgokat.

    Lenne egy pár kérdésem: A"hdd-ről "B" hdd-re kibontok egy filmet, de a SSD-n levő totalcommanderből,
    vagy ha neten nézem a youtobe-on videót, vagy más oldalon az írásnak számít?

    Egy szokásos netezés alatt soknak számít napi 5Gb írás? Tegnap nekem annyi jött össze.
    A firefox cashe át van téve egy hdd-re.

    Utorrentet használok s érdekelne írásnak számít-e, ha hdd-ről seedelnek tőlem, de az ssd a rendszerlemezem.
    Vki el tudná mondani szájbarágósan, hogy utorrent-em van, s hogyan kell beállítani az olvasási cache méretét és egyúttal kikapcsolni a windows saját cachelését, h visszaosztáskor valóban a memóriát használja a utorrent. Ezt olvastam itt fent a hardveraprón.

    Amúgy ssd life pro próbaverziója van fent a gépen az jól, pontosan méri, h mennyi az írásom naponta? Esteleg van egy olyan verzió is, amit nem kell folyamatosan újratelepíteni?

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    Drechsler Dávid

Aktív témák