Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz proof88 #5159 üzenetére

    "a szemétgyűjtés (Garbage Collection) a háttérben történik, amikor az ssd nem csinál semmit. Itt egy link, tök jól látszik, hogy üresjárati időt hagyva az SSD-nek, javulnak a benchmark-értékek. Szóval az érvénytelen page-eket tartalmazó blokkokat írja újra az SSD, amikor ráér, és így egyből írható page-ek lesznek a blokkokban az előbb érvénytelen page-ek helyén."

    OK, és ki állította az ellenkezőjét? ezt én is tudom/tudtam.
    én csak azt nem értem, hogy miért trimel az SSD amikor nem töröltem le róla a fájlt, csak a partíciót?
    egyébként már írtam sztem, hogy ez a Patriot Torqx, elvileg az OCZ Vertex/Agility meg még sok másik SSD ugyanezt tudja.

    szerk: ATTO-t azért nem használok amiért a többi benchmarket sem használom.
    én amikor összehozok egy tesztelési metódust legyen szó prociról, vga-ról, akármiről úgy próbálom megközelíteni a kérdést, hogy átlagfelhasználóként mi érdekelne engem ha elolvasnám a cikkemet. lesz@rom az ATTO diskbenchet, meg a crystaldisket meg a többit, az érdekel, hogy mennyire érezhető ha ezt vagy azt a vinyót/SSD-t használom, hogy mit nyerek vele. az iometer kb. olyan szerepet fog betölteni, mint a proci/alaplaptesztekben az everest memóriabench, hogy látszódjon a meghajtó elméleti ereje. lehet, hogy xy SSD 15x annyi IOPS-ot tud mint a másik, de ha nem érzed tőle gyorsabbnak a géped miközben 2szer annyiba kerül akkor nem fogom ajánlani asztali PC-be vagy notiba.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Aktív témák