Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz SG3rg0 #30624 üzenetére

    Mivel még nem frissítettem FW a 830-ason, így "csak" a Samsung leírására tudok támaszkodni.

    1. Ha boot-os pendrive-ot hozol létre, akkor azt a legutolsó elérhető Magician-al tedd
    2. Nem mindegyik AMD chipset-et szereti a FW frissítő, ezért a frissítés idejére IDE módba kell/célszerű állítani a SATA üzemmódot. (ha majd rendben lezajlik minden, akkor meg vissza AHCI-re)
    3. A CD-t vagy pendrive-ot a BIOS-ban a boot sorrend elejére kell tenni, nem pedig a deszka boot menüjét használni
    4. CD-ről vagy pendrive-ról indítva először csak egy árnyékmásolat készül a FW-ről, csak ezt követően alkalmazza a FW-t. Feltételezem (de csak feltételezem) a gyakorlatban azt jelenti, hogy amikor először látszólag csinál valamit, akkor ezt követően le kell állítani a gépet (nem elég újraindítani), majd a bekapcsolást követően automatikusan megtörténik a tényleges FW frissítés, ezért volt fontos a 3. pont.

    A 4. ponthoz még annyit, hogy ez másképp is értelmezhető, azaz egyszerűen arról van szó, hogy a FW frissítés előtt ki kell kapcsolni a gépet és úgy bootolni CD-ről vagy Pendrive-ról.

    Persze mivel ezt 830-ason még Én sem követtem el, ezért csak saját felelősségre frissítgetni!!!

    UI: Egy előny származik a dologból, mert ha most tömegesen leamortizálják a 830-as tulajok az SSD-ket, akkor tudom, hogy nem fogok nekiállni mostanában frissíteni. :))

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák