Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • alvaro

    senior tag

    válasz VGYke #14524 üzenetére

    Én ugyan megrögzött "ghostoló" vagyok, de a régi rendszerem nem tettem át SSD-re (hanem egybekötöttem az adattároló-beszerzést egy új videokártya beszerzésével és xp-7 váltással), nekem az SSD-n van egy rendszer és egy program+letöltős-szemetelős partíció, a vinyón meg egy programos-játékos-mindenfélés, meg egy adattár. Megvan ennek a tematikája :D
    Először az SSD-n hoztam létre a rendszer partícióját a win7 installerével, mikor tettem föl a rendszert. Ekkor a vinyó bent se volt a gépben, azt csak utána tettem bele, és akkor hoztam létre az összes többi partíciót, a win7 lemezkezelőjével.
    Ezek után pedig a dokumentumok mókát sose használom, mindent, amiről nem akarom, hogy visszatöltéskor elvesszen, a többi partíción tárolok. Valamint igyekszem minél több portable programot használni, amik köszönik jól érzik magukat, történjen bármi a rendszerrel. Mondanom se kell, ezek se a rendszerpartíción vannak.

  • cszn

    őstag

    válasz VGYke #14524 üzenetére

    A rendszerem kialakításánál az adatvesztés okozta minimum egy hetes, heves, erős remegéssel járó sírógörcsöt megelőzendő, a biztonságot vettem leginkább figyelembe. :D Leírom hátha van valakinek véleménye vagy netalántán ötletet adok. :U
    Szóval van 2 HDD-m és 1 SSD-m. Az SSD-re ment a rendszer, az összes program és esetleg játék ha épp játszok valamivel. Más nincs rajta, egy partíció van csak. Az egyik HDD egy mindenes, amire minden más megy ami nem kapcsolódik közvetlenül a rendszerhez, ez sincs megosztva. A másik HDD a biztonsági mentéseket tartalmazza. Ide minden nap mirror backup megy a másik vinyón levő fontos dolgokról és egy ghost image is van rajta egy jól bejáratott, még semmi problémát nem tartalmazó rendszerről. Ezen kívül csak hely van rajta, hogyha elfogyna esetleg a másikon akkor ide még férnek dolgok. Ja és ezt úgy particionáltam, hogy pont az SSD méretének megfelelő particionálatlan terület maradjon rajta, hogyha valami van az SSD-vel akkor ide fel tudjam pattintani a rendszert.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák