Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • genndy

    addikt

    válasz #54715584 #90924 üzenetére

    Pedig én akartam indoklást is írni, csak mire ezeket összeszedtem ellustultam :B
    Na, pótlólag:
    2010 - A kapcsolat éve - egy nagyon jó témát feszegető, nagyon jól és hitelesen megcsinált hard-scifi. Ezen meg a 2001-en kívül nem is tudok más ilyet, ami ennyire hsf. Pedig amúgy imádnám a stílust.
    A gyűrűk ura - soha ekkora nagyságú fantasy még nem került vászonra, ilyen hosszan, ilyen minőségben.
    A remény rabjai - megérdemli az IMDB top-ot. Egy szép érzésről, a barátságról szóló remekül megcsinált film. Meg rettentően novella-hű.
    Amerikai szépség - az amerikai álom másik oldala. Színészek, alakítások, érzelmek miatt alap.
    Avatar - technológiai mérföldkő. 3D IMAXben leszakadt az arcom a látványról örülök hogy nem maradt ki.
    A sötét lovag - a reálisabb alapra építkező képregényfilmek legjobbja, jó történettel és alakításokkal.
    Az őslakó (The Man from Earth) - egy szobában játszódó pár személyes kamaradráma, kőkemény témával.
    Csillagok között - az utóbbi évek leglátványosabb sci-fije, szintén hsf alapokon, a modern tudományt is bevonva, néhány megbocsátható bakival.
    Donnie Darko - totálisan egyedi film, egyedi látásmóddal, remek történettel és zenékkel, de mégis a fiatalok általános problémái között maradva.
    Dűne (az 1984-es, Lynch-féle) - baromi bátran filmre vitt, jó alapokkal rendelkező sci-fi. Vizuálisan még csak ezt megközelítő sem készült.
    Eredet - egy jó ötletre épülő és baromi látványosra megcsinált film, lehet és érdemes-e játszadozni más elméjével, milyen mély a szerelem/bűntudat/lelkiismeret.
    Harcosok klubja - Chuck Palahniuk kifacsart látképe találkozik David Linch kifacsart rendezői nézőpontjával. Csodálastos társadalomkritika, szatíra és groteszk.
    Hatodik érzék - én innen számítom a "cseles", csavaros filmeket, ahogy én észrevettem ezután kezdtek el dömpingben készülni.
    Intouchables - barátság, ellentétek hasonlósága, mit lehet kihozni az életből. Alap.
    Kapcsolat - hsf, jó témával, jó ötletekkel, és ez is nagyon látványos. A könyv vége még jobb, sajnálom hogy az a filmből kimaradt.
    Közönséges bűnözők - végig jó krimi, a végén az iszonyú nagyot ütő csavarral.
    Mátrix - hiába keverék, ez ilyen formában nem készült el előtte, nagyon jól összerakosgatták a mozaikokat
    Ponyvaregény - Tarantino zseni. Összekuszált időrend, emlékezetes szereplők, ez is sokszor átmegy groteszkbe
    Rekviem egy álomért - a drog rossz, értem :DDD Bprzasztóan depis film, de egyébként kötelezővé tenném. Nem csak maga a drog miatt, hanem mit okoz, hová épül le az illető és teljes környezete.
    Star Wars 4. - kb. ezzel kezdődött a szerelmem a sci-fi felé, hiába "űropera" lett azóta
    Szárnyas fejvadász - ember/gép/lélek/élő-témakörben mozgó, stílusteremtő cyberpunk sci-fi.
    Watchmen Ultimate Cut - a kliséket teljesen felrúgó képregény, amiből sikerült egy vizuálisan is nagyon hű, jó filmet csinálni.

    Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

  • bambano

    titán

    válasz #54715584 #90924 üzenetére

    szerintem a filmek megítélését, bírálatát ahhoz kell mérni, hogy teljesítette-e az előzetes várakozásaidat. ÉS nagyon fontos, hogy ehhez az előzetes várakozásaidat is ahhoz igazítsd, amit a filmtől várni lehet.

    tehát ha úgy ülnék le transzformátorokat nézni, hogy majd valami bazi nagy erkölcsi tanulságot meg karakter- és jellemfejlődést látok, akkor egyrészt csalódni fogok, másrészt hülye vagyok. a transformers 1-től némi (nemi... hehe) csöcsfaktort, bazi nagy robbanásokat meg valami kis tudományos-fantasztikumot vártam, ez bejött. ezzel szemben nem vártam tőle semmi komoly színészi teljesítményt meg magvas mondanivalót. ez is bejött :P másfél-két órás nettó agy-lekapcsolást szerettem volna, semmi többet.

    szerintem tehát ha a film megfelel az előzetes várakozásoknak, akkor jó. ezért tartom az utóbbi idők egyik legrosszabb filmjének az avatart, mert abban se történet, se semmi, csak egy nagyon ócska polkorrekt agymosás meg valami kis látvány van benne (én sima 4:3-as tv-n néztem, nullát ért az egész).

    ennek megfelelően a lotr-ról kétféleképpen is lehet nyilatkozni: ha egy izgalmas, nagyívű fantasyt vártál, akkor annak sz.r. kritikán alul sz.r. ha tudtad, hogy Tolkien a világ leghosszabb fantasyjának megírását tűzte ki célul, ez lett a lotr, és emiatt számítottál rá, hogy unalmas, baromira hosszú és vontatott lesz, akkor jó film.

    vagy harry potter. olvastad mondjuk az első könyvet, mielőtt láttad moziban, és egy mesevilágot láttál, varázslókkal meg ilyenek, akkor az első rész jó. a folytatások meg szép lassan átmennek tündérmeséből dark horrorba. az meg már rossz, ha nem vagy horror rajongó.

    és ha szerencséd van, a film felülmúlja az előzetes elképzeléseidet. mint pl. a százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt. gondoltad, jó gagyi lesz, miközben mély társadalomismeretet, helyzetkomikumot és helyenként kiváló színészi játékot lehet benne látni. amikor a kávétöltögetésre fenntartott baka oldja meg a tudósok problémáit, abban a jelenetben Oppenheimer arca egy jutalomjáték.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • emiki6

    veterán

    válasz #54715584 #90924 üzenetére

    A Sunshine az egyetlen, amiről fogalmam sincs, hogy mi, de ajánláttátok a filmzenéjét és tetszett.. :D Majd meg kell nézzem, ahogy a pandorumot is, mégha annak el is mesélték a komplett sztoriját. :D

    "De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."

Új hozzászólás Aktív témák