Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    válasz Bad Pritt #159854 üzenetére

    De hogy ne menjünk messzire, nekem most ugyanez volt az Evil Dead Rise is, amit sajnos szintén megnéztem....

    Gondoltam végre kapok valami jó horrort, de áh naív voltam, ez valami borzalmas volt. Eleve szerintem ez nem is horror, mert kb 1 mp-ig nem tudtam megijedni, félni vagy bármi a film alatt. Illetve hát vannak benne inkább vicceskedő jelenetek, mint a szemgolyótól fulladás és hasonlók, ami szintén arra utal, hogy ez nem egy magát komolyan vevő horrorfilm, hanem valamiféle horror-vígjáték elegy. Ez szintén ott bukott el, hogy teljesen logikátlan jelenetek, halhatatlan gonosz, semmiben semmi szabályrendszer nincsen, bármi bármikor megtörténhet, közben a feszültség pont emiatt végig a béka segge alatt. Talán az még rosszabb volt mint a Tyler 2....

    Egy jó horror számomra ott kezdődik, az az első lépés annak irányába, hogy a forgatókönyvvel 1 óránál többet foglalkoztak, hogy van egy konkrét szabályrendszere a filmnek. Ezért voltak jók a Rémálom filmek, mert ott annyi volt, hogy ha elaludtál megtámadott Freddy, viszont ehhez az kellett, hogy elaludj, tehát volt egy jól behatárolt szabályrendszer.

    Azóta is voltak jó horrorok, rendszerint az ilyen alvás, álom témakörét boncolgatók szoktak jók lenni, mert ott van jól behatárolva mi miért történik. Amikor csak úgy a semmiből feltűnik, majd eltűnik valami, meg így becsukódik az ajtó mögötted, de utána magától kinyílik, az ilyenektől a hideg kiráz és nem félelmemben....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák