Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Énis felhoznám a témát, ha szabad.
    Úgy veszem ki az eddigi hozzászólásokból, hogy hagyományos fegyverhez hozzájutni esélytelen földi halandónak. Ami mondjuk nemis annyira zavar, mert alapvetöen nem életek kioltása a célom, kivéve ha az enyém is veszélyben van. De reméljük ilyen nem lesz.
    Viszont néhányszor jól jött volna valami elrettentö eszköz, ami esetleg nem csak úgy néz ki, mint egy valódi, hanem mondjuk gázt vagy gumit is lö.
    Ezekhez a fegyverekhet (gáz, gumilövedékes) kell engedély? Hol lehet szerezni? Mibe kerül? (zengedély, fegyver, töltöanyag)
    Hogy, hol használhatom? Ha megtámadnak, mondjuk ki akarnak rángatni a kocsimból, akkor arconlöhetem egy kis gázzal az indiánt? Megbüntetnek érte? (már ha megtalálnak)

    Köszike!

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz I_Am #376 üzenetére

    Köszönöm, sok érdekes dolgot megtudtam :)
    Azt sajna nem, hogy a gázpisztoly engedélyköteles-e?

    AI : köszi, elég drágának hangzik, bár ez relativ :) Nemtom mibe vannak most a fegyverek. Egyébként ezzel mit lehet csinálni? Mit lö ki? Alkalmas emberélet kioltására? Engedélyköteles?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz I_Am #378 üzenetére

    Hát azzal, hogy tartom, otthon a fiókban, sokat nem érek.
    Kesztyütartóban, netán zsebben akarom hordani, hogy ha szükség van rá, és a puszta ököl nem segit (mondjuk 3-4 indián ellen), akkor jól a pofájukba durrogtassak.
    De 2500 pénzt megér nekem, nemgond. Hol lehet ilyet kapni?
    Unokabátyámnál pár éve láttam egy olyat, ami felváltva gázt/gumibogyót lött ki, ha a gáz nem használt, még mindig ott volt érvként a bogyó. MOndjuk ha szemen találja az illetöt, elég gáz... mármint nem a gáz :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz AI #379 üzenetére

    Szegény Lada :) De legalább a karosszériás jól járt :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Varga Csaba #382 üzenetére

    Hü... hát azért mert _esetleg_ egy illegálisan tartott fegyvere van, ne tiltasd már ki a topicból, meg ne töröltesd már a hozzászólásait. Szuverén joga illegális fegyvert tartani, attól számunkra (és a fórum számára) ugyanolyan értékes user.
    Szerintem...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Varga Csaba #385 üzenetére

    Köszi a tippet Csaba!
    Azthiszem ilyesmi kéne nekem.
    És mondd, hol lehet ilyesmiket ''nézni'' ?

    Még egy zavaró dolog számomra : irod, hogy viselni (rejtve) csak engedéllyel lehet. Namármost ha én autózok, és a kesztyütartóban van a cucc, az viselésnek minösül? És ha megtámadnak, és használom? Ehhez kell engedély? Vagy ha ügy lesz belöle, akkor illetéktelen fegyverhasználatért büntetnek meg?

    Az világos, hogyha az utcán lófrálok vele, az övemben (takarva), és megállit a rendör, véletlen megtalálja (megmotoz?? elvileg nincs joga), akkor gáz van, ha nincs engedély.

    Áh, egyszerüsitek, mert már magam is belegabalyodok. Kérlek pipáld, melyikhez kell zengedély!
    - Megvásárlás, hivatalos boltban.
    - Táskában tartás, töltve.
    - Otthon, szekrényben tartás.
    - Kocsi kesztyütartóban tartás.
    - Nadrágszijon hordás, takarva pulcsival, kabáttal.

    - Otthon, betörö ellen védekezéskor használat.
    - Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
    - Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
    - Meglátok valakit, akit attrocitás ér, és a segitségére sietek, a fegyver használatával elkergetem a támadókat

    - Gáz használata a fenti esetekben
    - Gumibogyó használata a fenti esetekben

    Köszönettel! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz AI #388 üzenetére

    Hát annyira ismerem magam, hogy ha engem megtámadnak, akkor ott nem lesz 1-2 pofon, meg pénzelszedés. Vagy összeverexünk, és én kerülök földre, vagy felülkerekedek, és megvédem magam, ill. ingóságaimat. Ebben kérném a fegyver segitségét. Azzal a mozdulattal, amivel a pénztárcáért nyúlok, a gázt húzom elö, aztán durr az arcába. Ezután vérméséklettöl függöen fél- vagy teljesen holtra verem. Sajnos átlagos testalkat vagyok, komolyabb harcmüvészetet nem gyakoroltam, igy bizonyos - nálam képzettebb - elemekkel szemben ellensúlyoznom kell hátrányomat. 6 év kajak, meg némi kondi viszont megadja a kezdö lendületet - persze ezzel nem megyek sokra egy feketeöves ellen...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Varga Csaba #389 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ!

    Nézni fogok boltokat, meg megveszem az újságot is - bár nem vagyok ''fegyverbuzi'' :), de azért érdemes tájékozódni ezen a téren is nyilván.

    - Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
    beleköthetnek mondjuk abba, hogy ha volt elég időd arra hogy előszedd a táskádból a flintát, akkor el is menekülhettél volna...

    Hát, amit itt fent is irtam, körbekapnak hárman négyen, akkor ott menekülés nemigazán jöhet szóba, különösen ha figyelembevesszük fürgeségemet (85 kilós programozó), de ha elökapom a stukkert, és mind a 4 arcába priccentek, akkor már fordulhat a kocka...

    - Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
    Elvileg a vagyonod megvédésére nem biztos hogy használhatnád (jogilag), mert ugye ezek önvédelmi eszközök és pl az autódat ellopó tolvaj bajosan támadhat meg téged az erkélyen...
    Figyelmeztető lövést viszont leadhatsz kedvedre azon semmi sem múlik.

    Nem az erkélyről, hanem a kocsi ablakán lövök ki! Félreérthetö voltam, elnézést. A ''piros lámpánál kirángatom a fószert'' módszert próbáltam itt körvonalazni. Ebben az esetben fegyvert elö, és ki a kocsi ablakán, bele a fejébe.
    Ám ebben az esetben nyilván figyelmeztetö lövés is segithet, ahogy mondod.

    - Gáz használata a fenti esetekben
    - Gumibogyó használata a fenti esetekben
    az hogy mit használsz az megítélés szempontjából olymindegy...

    Értem. Tehát használhatom a gázt is és a bogyót is, ugyanaz a kategória. Még akkoris, ha kilövöm a szemét a bogyóval? :Y

    Fontos, mivel ezek önvédelmi eszközök így a hatótávuk is önvédelmi (pár méter) ezért ne akarj velük az erkélyről vagy 10 méterről önvédekezni...
    Nem szeretem a fegyvereket, és úgy általában békés természetü vagyok, ha nem muszáj, nem okozok kárt senkiben és semmiben. Ha lesz fegyverem, akkor is igyexem majd elkerülni annak használatát, de sajnos elöfordulhat, hogy muszáj lesz használni. Ekkor viszont nyilván testközelben leszek a támadómmal, és igy kifejtheti hatását a szerkezet. Az erkélyröl és ablakból galambralövöldöz fajta egész távol áll tölem (öcsémnek van légpisztolya, gázpatronnal müködik, párszor kimentünk a töltésoldalba, hogy gyakoroljunk, de ott sem engedtem a kismadarakat célozgatni)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Amne : Mi történt a mellkasoddal? :Y
    (nevezzetek rasszistának, de 1-2 barátommal karöltve szivesen megkeresnénk neked azokat az indiánokat, elbeszélgetés céljából...)

    Csaba! Találtam egy oldalt : Bővebben: link
    Innen melyik lenne nekem jó? (gáz+gumi).
    Láttam itt olyat is, hogy egy kis fémhüvelyt lehet a végére felcsavarozni, és abba bele a gumibogyót. Ez elég macerás, mert nemvalószinü, hogy adott esetben lesz idöm csavarozgatni. Nekem olyan kéne, ami mondjuk 2 gáz, 1 golyó, 2 gáz, 1 golyó sorrendben puffogtat. Néhány tipp? :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok, szia Csaba!

    Talán emléxetek, év elején felvetettem egy gáz-riasztó fegyver beszerzését. Akkor elaludt a téma, de most megléptem a dolgot. Kb 1 hónapja vettem egy Walther P22-est, gunboxból, minden papirral, tartozékkal, övtáskával, patronokkal együtt. A stukker nagyon komolyan néz ki, kézbe fogva kellöen súlyos (fél kg kb), nem mü, az eladó szerint gyak tökéletesen hasonlit az eredetihez, kivéve a cső belsejét. Vettem 50db riasztó töltényt, és 10 db extra peppert. Ez állitólag kellően brutál, úgy 10-15 méteres körzetben mindenki sir + nevet a meglepetéstől, ha nem pucolok, még énis.

    Node a lényeg. Azt hallottam, csak be kell mennem a jardra, bejelenteni, aztán hordhatom magamnál rejtve (kabát alatt, stb), akár kibiztositva is.

    A kérdésem az, valóban igy van-e? - milyen jardra kell mennem (lakóhely szerinti? ahova be vagyok jelentve? vagy akármelyikre?) - mit kell mondanom/tennem ott? - illetve milyen egyéb tudnivalók vannak még a tartással/hordással kapcs?

    Köszönettel! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Varga Csaba #596 üzenetére

    Köszönöm az infókat és a tanácsokat!

    Nos, én Szegeden vagyok lakóhelyre bejelentve, bár már lassan 2 éve itt lakom Budán, albérletben. De mivel ennek hivatalosan semmi nyoma (még ideiglenesként sincs bejelentve), igy asszem a szegedi RFK-hoz tartozom, ugye? Tehát ott kell eljárnom, és a szegedi lakcimem (szüleim) lesz a fegyver mellé bejelentve, és ott kell ezt a zárható kazettát (nem nagy befektetés) elhelyeznem, ill biztositanom. Ha kell egyáltalán... kell? (végsö esetben megkérdem a jardon)

    P22 : vagy ahogy már azóta nevezem: Walter cimborám. Nem sütögetem üresen, az eladó részletesen elmagyarázta az ezzel járó esetleg sérüléseket. Egyébként nem reklám, de elég felkészültek a gunboxos fiúk, bár amig csak nézelődsz, addig hajlamosak félvállról venni a vevőt. Amint megvillantod a 40 rongyot a stukkerért, elökerül a fényes protkó. De ha nincsenek sokan az üzletben, addig is válaszolgatnak azért.
    Szóval nem csattogtatom, óvatosan engedem vissza mindig a kakast, ha nincs bent golyó. Az előrántást már gyakoroltam, egészen kézreáll, és aki már látta Waltert, tudja, elég rémisztö kialakitása van (kicsit komolyabb, férfiasabb, mint pl azok a kis 6lövetüek, amik inkább marokfegyvernek tüntek nekem). A radiros tippet köszi, ez nem jutott eszembe! A hátrahúzás, kibiztositás már megy, igaz kicsit szorul a biztositó kallantyú (hogy hivják ezt szakszerüen?), de gondolom majd bejáródik. Ha meglesz rá a zengedélyem, akkor úgy terveztem, hogy felülre 1 riasztót, alá pedig peppereket pakolok. Igy elsöre esetleg elriasztásra is alkalmas a cucc. Ha meg nem használ a szép szó, fél mp múlva már megy is a paprika az arcukba.

    Egyébként lehet ezeket külföldre vinni? Pl ha 3 hónapra Angliába megyek, akkor vihetem magammal? Be kell jelenteni? Valami spéci dobozba kell rakni? Vagy hogyan megy ez? Nem volna jó kitenni magam Londonban az elsö pillanatokban egy nagy macerának, netán gyanúsitgatásnak...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Varga Csaba #601 üzenetére

    Ja, neis mondd :) Elsö alkalommal öcsémmel mentünk ki a háztömb mögé, ahol a Maros töltés is van, gondoltam eldurrogtatunk néhány riasztót, szokjam a hangját, meg a kezelést. Na, nagy vagányan betárazom a 7 töltényt, csöre töltöm, aztán kibiztositom. Magyarázom öcsémnek, orrom előtt tartva a fegyvert, hogy látod, itt a biztositó pöcök, ha ezt igy kapcsolod, akkor hiába húzod meg a ... és itt kb 2 percig harangozást meg csilingelést hallottam, aztán késöbb már öcsém röhögését is.
    Hát egy életre megtanultam, mikor van kibiztositva, és mikor nem :Y :B

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy már volt róla szó, majd vissza-vissza olvasgatok, de hátha addig valaki 1 szóval tud válaszolni :)
    Történetesen van nekem már majdnem fél éve egy Walther P22-esem, és ugyebár engedélyeztetni kéne. A probléma ott van, hogy nekem a bejelentett lakcimem Szegeden van, igy jelenlegi infóim szerint ott kéne bemennem a yardra, szerdán vagy csütörtökön, 12:30 és 13 között, féllábon állva, a fegyvert az orromon egyensúlyozva, hogy engedélyeztessem.
    Ezt, mivel itt dolgozom Pesten, nemnagyon tudom kivitelezni (nem az egyensúlyozással van gond, hanem a nyitvatartással)

    Valóban igaz az, hogy csak ott, Szegeden tudom bejelenteni, vagy megtehetem itt is, akár a 11. kerületi örsön is?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák