Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz Varga Csaba #389 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ!

    Nézni fogok boltokat, meg megveszem az újságot is - bár nem vagyok ''fegyverbuzi'' :), de azért érdemes tájékozódni ezen a téren is nyilván.

    - Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
    beleköthetnek mondjuk abba, hogy ha volt elég időd arra hogy előszedd a táskádból a flintát, akkor el is menekülhettél volna...

    Hát, amit itt fent is irtam, körbekapnak hárman négyen, akkor ott menekülés nemigazán jöhet szóba, különösen ha figyelembevesszük fürgeségemet (85 kilós programozó), de ha elökapom a stukkert, és mind a 4 arcába priccentek, akkor már fordulhat a kocka...

    - Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
    Elvileg a vagyonod megvédésére nem biztos hogy használhatnád (jogilag), mert ugye ezek önvédelmi eszközök és pl az autódat ellopó tolvaj bajosan támadhat meg téged az erkélyen...
    Figyelmeztető lövést viszont leadhatsz kedvedre azon semmi sem múlik.

    Nem az erkélyről, hanem a kocsi ablakán lövök ki! Félreérthetö voltam, elnézést. A ''piros lámpánál kirángatom a fószert'' módszert próbáltam itt körvonalazni. Ebben az esetben fegyvert elö, és ki a kocsi ablakán, bele a fejébe.
    Ám ebben az esetben nyilván figyelmeztetö lövés is segithet, ahogy mondod.

    - Gáz használata a fenti esetekben
    - Gumibogyó használata a fenti esetekben
    az hogy mit használsz az megítélés szempontjából olymindegy...

    Értem. Tehát használhatom a gázt is és a bogyót is, ugyanaz a kategória. Még akkoris, ha kilövöm a szemét a bogyóval? :Y

    Fontos, mivel ezek önvédelmi eszközök így a hatótávuk is önvédelmi (pár méter) ezért ne akarj velük az erkélyről vagy 10 méterről önvédekezni...
    Nem szeretem a fegyvereket, és úgy általában békés természetü vagyok, ha nem muszáj, nem okozok kárt senkiben és semmiben. Ha lesz fegyverem, akkor is igyexem majd elkerülni annak használatát, de sajnos elöfordulhat, hogy muszáj lesz használni. Ekkor viszont nyilván testközelben leszek a támadómmal, és igy kifejtheti hatását a szerkezet. Az erkélyröl és ablakból galambralövöldöz fajta egész távol áll tölem (öcsémnek van légpisztolya, gázpatronnal müködik, párszor kimentünk a töltésoldalba, hogy gyakoroljunk, de ott sem engedtem a kismadarakat célozgatni)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák