Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pandras83

    senior tag

    Hosszas agyalás után, de alacsony elvárással fizettem be egy Uplay+ próbakörre, hogy ne 20k-t bukjak, hanem "csak" 6-ot. Kb 8 óra gameplay eddig, a nagyobb sziget déli része felfedezve és majdnem "kitakarítva".
    A legegyszerűbb a pro-contra:

    Pro:
    - Yara szigete, beleértve a tutorial szigetet is, lehengerlő és fantasztikusan van felépítve, igazi öröm felfedezni földön, vízen, levegőben.* Atmoszféra felfedezés közben: 10/10
    - Kismillió fegyver, jól eltalált gunplay, a fegyverek változatosak, lehet válogatni. Lootolni jó (egy darabig)
    - A grafika nem forradalmi, de alaposan kidolgozott, látszik hogy ez vitte el a munka nagyobb részét.
    - Végre nem kell minden alap feature-t újra kitanulni vagy feloldani.
    - Próbálkoznak rpg elemeket bevinni.

    Ezek a pozitívumok teljes mértékben passzolnak a GR Wildlands-re és szinte az összes ezt megelőző FC-ra.

    Contra:
    - Nem véletlen a Wildlands hasonlat, a nagyobb szigetre való bejutás után nagyjából "Wildlands in FPS" érzésem lett, és ez nem jó, mert ott, ha nem coop-ban toltuk, akkor konkrétan második munkahellyé vált a rám zuduló, elképesztő mennyiségű, de lélektelenséget magán hordozó tennivalók minősége és mennyisége miatt. Pont ezért nem veszem meg a Breakpointot, még 5 Eur-ért sem. Life is too short to grind all day and night.
    - AI: marék döglött molylepke. Számtalan példával lehetne érzékeltetni, hogy mennyire ostobák az AI katonák és az NPC-k, de inkább hagyjuk is. A játék legkiábrándítóbb tulajdonsága.
    - Zene: Nem vagyok a latino stílus rajongója, konkrétan kapcsolom ki rögtön, ha járműbe ülök. Belefért volna valami kalózrádió, ahol többféle stílus szól, nemcsak Castillo (random Ubi dev) kedvencei. Erőltetett fantáziátlanság.
    - Sztori: Konkrétan nem érdekel, bár ez inkább egyéni szoc probléma. Még rosszabbá tettem azzal, hogy az idegesítő spanyol akcentussal erőltetett angol helyett váltottam ES voiceover-re, mert azóta meg nincs kedvem olvasgatni a sok bullshitet meg vicceskedést. A spanyol szinkron sincs jobb helyzetben, a szinészi munka alacsonyabb színvonalú még az angolnál is. Valamiért azt hittem, hogy spanyolul autentikusabb lesz.
    - A friendly NPC-k nagyon el vannak cseszve. Mindenki trendi, mindenki menő, mindenki badass freedom fighter. Sehol egy igazi arc, akiről tényleg elhiszed, hogy a szabadságért küzd és segíteni akarsz neki. A Watch Dogs 2-őt is próbáltam anno, konkrétan ideges lettem ugyanettől.
    *- Az enemy NPC-k az ugyanolyan uniformisaikban, a Disney kastélyokhoz hasonló tip-top erődeikben várják bambán, hogy kipusztítsd őket, mint a frissen kicsomagolt GI Joe-k.

    All in all: Vettem egy 1 hónapos hozzáférést, de már le is mondtam. Talán végig is fogom játszani, de ahogy teltek a napok, egyre kevesebb időt töltöttem vele egyhuzamban. Full restart-ra van szüksége ennek a szériának. Nagyon megbántam volna, ha belerakok 20.000 forintot, így most kisebb a csalódás.

    + Futási minőség:
    R5 2600 3.9Ghz, GTX 1070 , 16Gb 3200Mhz
    Ultra-high vegyes beállításokkal 50-70 fps, tökéletesen játszható. No crash, no freeze.
    Voltam olyan vakmerő, hogy 8GB vrammal bekapcsoltam a HD Texture csomagot is. Szebb a game, olyan igazibb is, de a pakk miatt, vagy nemtom mi miatt, néhány gyakran ismétlődő textúra nem jelenik meg normálisan, úh inkább offoltam.

    [ Szerkesztve ]

    Cyberfuck Patchrunner

Új hozzászólás Aktív témák