Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ledgeri #32209 üzenetére

    nekem valószínű úgy rántották át a fiókom, hogy emailcímet valahonnan kihorgászták és "nincs már hozzáférésem ehhez az emailfiókhoz" opcióval áthúzták maguknak :U utólag láttam hogy jöttek az akcióról emailek a megadott címemre, de mire rá tudtam volna kattintani a "ha nem te kezdeményezted ezt-azt a műveletet, kattints ide" kaliberű linkekre, azok már nem éltek, mert a korábbi emailemhez nem tartozott fiók :U (kössz máv-sebességgel üzemelő freemail)

    ...azt el tudtam érni, hogy átrángattam a profilt egy másik (gmailes) emailcímemre, kigyalultam a tolvajét, viszont mivel azonnal beállított 2FA-t az elkövető, az ott megfogott... 48 órán belül fb-tól rendezték a fiókom (személyi igazolvány fotója alapján) és benyomtam már saját eszközre a 2FA-t :K

    engem inkább az bosszant, hogy tényleg ennyi? valakinek tudod az emailcímét, akkor "nincs már hozzáférésem ehhez az emailfiókhoz" opcióval szépen átrángathatod a fb-profilját egy másik emailcímre, amihez hozzáférsz? ezt nem is nevezném "feltörésnek", hanem a rendszer bugyuta működésének... logikusan gondolkozva nem az lenne a dolgok menete, hogy bejelentesz egy igényt, hogy az adott emailről egy másikra kéred átrakni a fiókot, ehhez pedig mellékelsz hivatalos okmányaidról képet? (habár ez sem 100%, mert szerintem én is össze tudnék vágni bárkiről olyan képet, ami teljesen hitelesnek tűnik)

    ui: ebaynél amikor lenyúlták a fiókom (valami kódszivárgás volt kb 6-8 éve?), ők pont átestek a ló túloldalára... egyszerű telefonszám módosítást nem akartak megengedni: bekapcsoltam a 2FA-t és a korábban megadott telefonszámomra akart kódot küldeni... hiába regisztráltam az újat és kértem arra, nem működött a rendszer... kértem őket, hogy töröljék a régit, nem tették meg... kérdeztem, hogy "okmányok bemutatása után se hajlandóak?" ...nem... adtak egy (amerikai) számot, hogy ott beszéljek a supporttal, ottani munkaidőben: ez a dolgok menete :U leveleztem velük egy darabig, hogy angolom se olyan meg kedvem sincs az éjszaka közepén felkelni, hogy küzdjek a supporttal... telefonszámláról nem is beszélve (végül tettem rájuk magasról: regeltem új accot, új számot kötöttem hozzá, 2FA-t bekapcsoltam és szevasztok...)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák