Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kube

    senior tag

    Üdvözlet!

    Van nekem egy Orion SE1025B erősítőm és két Sanyo SX-340 hangfalam ( Orion HS280-282 )

    Nemrég Apuval megoldottuk a hangfalpáros egyik felének javítását, új dugót és szigetelést kapott, mivel elég régi ezért deformálódhatott a doboz emiatt volt a kifújás, pici forrasztás a sugárzónál és kész. De sajnos nem szól jól, recseg az egyik sugárzó minden baja van...

    Neten találtam egy ugyanilyen hangfalpárt, még soha nem voltak szétszedve, meg is vettem őket már csak alkatrész gyanánt is. Most jött egy elég durva külső hangkártyám ami dinamikában komolyabban megnyomja a hangzást már kisebb hangerőn is, és itt ütött ki hogy az új hangfalak egyikénél valószínűleg a középsugárzó picit recseg... Ezt kipróbálásnál nem vettem észre mert nem tekertem fel maxra az erősítőmet, a laptop hangkártya meg nem annyira jó dinamikában sőt...

    Oké, gondoltam semmi baj a két szettből csinálok egyet. Fogtam bekötöttem a két jó hangfalam és ekkor jött a meglepi mintha nem egyformán szólnának, mintha az egyik kioltaná a másikat, miközben hallgatod szédítő érzést nyújt. Elmentem haverhoz elmondtam mi a gond, leszimulálta egy programmal ha fordítva kötöm be a csatlakozót akkor ez a kioltás történik. És igaza volt egy az egyben olyan mintha kioltanák egymást... csakhogy én nem kötöttem be fordítva.

    Két dologra tudok gondolni:

    1. Mivel nem egy légtérben voltak a hangfalak ezért nem egyformán amortizálódtak és kiüt a különbség.

    2. Hiába ugyanaz a modell elképzelhető hogy más sugárzó van benne. Az is lehet hogy cserélték bár ezt kétlem mert az újakon biztosan nem mivel azt láttam volna a csavaron ha szétszedték volna.

    Valaki ötlet? Vagy az egyik rosszból vegyem ki a közepet és tegyem át a másikba? Sajnos a két különböző szett összeállítás nem jött be.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Új hozzászólás Aktív témák