Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • karib

    addikt

    Általános tanács: maivel ma már szinte minden alkatrész olyan filléres, költsél arra is, ami számít. Ha már minden külső megvan, akkor néhány fontos ilyen elem elvileg fix: billentyű, egér, monitor (legfontosabbak). Utána: tápegység, korrekt hűtés - nem árt pl., ha csendes a gép, nem drága, csak oda kell figyelni. Végül: esetleg egy túlfeszvédő elosztó, ha még nincs, és nem akarsz feltétlen UPS-t venni.

    A mai filléres HDD-k mellett szerintem már nyugodtan lehet RAID tükrözéssel növelni a biztoságot, főleg, mert a HDD-k megbízhatósága nem javult az egyéb paramétereik fejlődésével. Most Hitachi SATA cuccokat ajánlok, 3 év garral normális áron. 2 db., 80 gigától 250-ig. Elborult felállás esetén egy WD Raptor2-t raknék boot HDD-nek, és mellé 4 db. Hitachit (SATA vagy ATA133) RAID 1+0-ba raktárnak, videovágónak, stb. De ez puszta elborult eszmefuttatás, viszont az előbb említett szimpla tükrözés nem feltétlen az, sőt.

    Kicsit konkrétabban:

    Alaplap: tetszőleges i865PE, legyen jól felszerelt. Ha nem akarod húzni, lehet Intel is, bár szerintem egy Epox v. Asus v. hasonló van olyan jó, és több hozzáférést enged pl. memória időzítésekhez is. Konkrét típust nem tudok mondani, de volt PE-s laptesztünk, meg kell nézni.

    CPU: bármely HT-s P4. Athlon64 még nincs sehol, bár nálunk már kazalban állnak a lapok a szerkesztőségben :) Ami a keretbe belefér, 2,4-3,2 GHz.

    RAM: amennyit nem szégyellsz, de márkás legyen. TwinMOS talán a legolcsóbb márkás itthon, de van más is: Kingston Value és HyperX, GeiL, Corsair. Ha nem akarod a gépet húzni, akkor is érdemes talán DDR400-nál jobb RAM-ot venni, mert az új ''tuning RAM-ok'' nem csak túlhúzásra jók, hanem alapértéken is agresszívebb időzítéseket bírnak. A mai lapokon 4 slot szokott lenni, és 512 MB-osnál nagyobb modult nem, vagy csak aranyárban kapni, így a max. reális méret 2 GB. Legtutibb, ha a neten utánaolvasol az itthon kapható RAM típusoknak, hogy melyik tud DDR400-on a legagresszívebb beállításokkal futni. Szerencsére akad már bőven RAM teszt a neten.

    VGA: ha Quadrósítani akarod, akkor valami NV kártyát érdemes venni. Sőt, fél éve még az volt a helyzet, hogy 3D munkára az ATik nem voltak igazán jók. Nem tudom, azóta mit változott a világ, a legtöbben csak játékról beszélnek, ahol most az ATinak áll a zászló (bár az FX5700 egész jónak néz ki a népszerű középmezőnyben).

    HDD: 2 db. Hitachi, RAID 1 mirror :)

    Optika: DVD író, nekem a Teac teccik, elfogadható árú és jó, de elég sok van a piacon. Plextor már kézzelfoghatóan is gyorsul, ergo lehet itthon kapni a 8x kivitelt, de mások is bejelentették már.

    Ház: szakértőket nyilatkozzanak, Chieftec házak nagyon jók, a tápjaiktól én személy szerint nem vagyok elájulva, bár nem rosszak. Élettartam gar korrekt, sajnos eddig már párszor igénybe kellett vegyük az ismeretségi körben...

    Mi más kell még egy gépbe?

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    Sajnos a dual AMD már kicsit elaggott platform, és sosem volt a legegyszerűbb - Registered RAM-ok kellenek hozzá, miegyéb. Pedig én szeretem az AMD-t, de ilyen felhasználásra egy HT-s P4 a legjobb választás, és főleg a legfájdalommentesebb. Athlon64-ben van ugyebár SSE2, de azt sem minden ismeri fel, pofozgatni kell - az embernek meg dolgozni kéne.

    Szóval valszeg a proci tekintetében csak a sebesség a kérdés, nem a típus :)

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    Dual P4 nincs, Xeon van. Aztán van asszem Xeon MP, ami a 2-nél több procis rendszerekbe való.

    A sima Xeon nem is olyan drága, tán 10%-kal több a hasonló P4-nél. Az MP-k viszont elborult áron vannak.

    Ellenben a dual Intel alaplapok a drágák, a P2-P3-hoz még volt olcsó, most szerintem nincs. Úgy látszik, az Intel a népnek a HT-t szánja, a profiknak meg a drágább Xeont.

    Persze két HT-s Xeon már elég zúzós, kvázi négy proci :) (Igen, elvileg úgy kell bejelentkezzen...)

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz Addiso #96 üzenetére

    Nekem nagyon szimpatikus a dual Xeon konifg, itt szerintem ki tudod majd használni - bár én nem vagyok annyira otthon 3D témába (semennyire, na). P4-hez képest nem is olyan drága, az alaplap is elfogadható (nem is tudtam, hogy lehet kapni itthon ilyen egyszerűen). 2 GB RAM pöpec, Ge4-et pedig asszem még talán még lehet SoftQuadrósítani.

    Hajrá!

    Department of Redundancy Department

Aktív témák