Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyimger

    őstag

    válasz i2k #142831 üzenetére

    Ezzel annyiban nem értek egyet, hogy az emberek telefonálásra használják a telefont. Szerintem mindenre, csak arra nem. Facebook, Instagram, netflix, tiktak nélkül nem élet az élet. És ezek csak azok, amiről tudom, hogy létezik :DDD . Telefonálni különben sem divat, mert mindenki introvált, meg szociálisan analfabéta, meg ne szóljanak hozzám nebáncsvirág.

    "The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

  • tag

    válasz i2k #142831 üzenetére

    2024-ben megveszel egy telefont 200-300 ezerért, és azzal nyugtatod magad, hogy "de hát van rajta Netflix, meg Chrome, meg...", közben 90+%-ban csak telefonálásra használod.

    Ez valami elírás? Egyetlen ilyen embert ismerek (ami a használatot illeti, nem az árat), de ő idősebb, nem régen kapott levetett okostelefont, és analfabéta minden informatikához. Rajta kívül a kommunikáció is inkább third-party appokon keresztül megy (részben a hanghívás is).

    Egyébként éppen azt tapasztalom, hogy a third-party üzenetküldők használata mellett az emberek híreket, meccseredményeket, időjárást néznek, e-maileznek, pénzügyeket intéznek, jegyet, bérletet vesznek és általában böngésznek stb. Ráadásul azt is tudjuk, hogy játékok terén nem kicsi a mobilos piac. Nem azért bámulja a tömegközlekedési eszközökön is mindenki a telefonját, mert éppen telefonál :) Zsebszámítógéppé vált, a hagyományos telefonhívás pedig az egyéb kommunikációs lehetőségek mellett háttérbe szorult.

    200 ezret meg én még nem adtam telefonért, de a 8 GB RAM árát azért meg kellett fizetnem. Meg lehetne lenni nélküle, ahogy 4K OLED nélkül is, de nem mondanám, hogy nem élvezem ki a sebességüket és a minőségüket. A fogyasztói mentalitásban igazad van, de ezeket pont hogy ki lehet használni. A kurrens videókártyám vagy konzolom semmivel sem jobb: a IGP-n és retrókonzolon is el tudnék játszani, sőt az esetek túlnyomó hányadában most is elég lenne játékra.

  • bigrob

    őstag

    válasz i2k #142831 üzenetére

    Világ életemben utáltam az almás telefonokat, majd elegem lett, hogy 2 évente kuka az összes droidos meg lassul és naponta töltöm (pixel 6 volt az utolsó csepp a pohárban, hogy fél évig 10 mp-nél hosszabb telefonálás megszakadt), úgyhogy 1.5 éve boldog, stabil rendszert használok és nincs az a pénz amiért visszamennék, semmi köze hogy hova akartam tartozni, sajnos tényleg ez a helyzet, hogy drága = jó. Ha tetszik, ha nem. :)
    Van kompromisszum, de azt meg máshol fogod kifizetni.

    Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Új hozzászólás Aktív témák