Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    Jön a S.W.I.N.E., most jött ki a Blood új változata is... úgy látom folyamatos az utóbbi években a régebbi játékok újrakiadása/remakelése stb. Nem a 3-5 évesekre gondolok, hanem a régebbiekre. Amiknél értelme is lehet a dolognak.
    Kiadótól függően több játéknál is lehetőség volt ingyen megkapni az újat, ha Steamen rendelkeztél az eredeti valamilyen változatával. Beírtam, ha tudtam erről. De azt már nem tudom, időkorlát nélküli-e, utánanéz aki akar. Ezért múlt időben írtam.
    Van 2 kakukktojás is, mert még a PC-s idők előttről jöttek :) habár az ELITEnek jóval később lett PC-s változata (és folytatásai) is.
    Illetve vannak olyanok is, amik tartalmazzák a régi változatot is!
    A teljesség igénye nélkül:

    Baldur's Gate 1-2 Enhanced Edition
    Battlezone 98 Redux
    Borderlands Game of the Year Enhanced - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.
    Broken Sword 2 - the Smoking Mirror: Remastered
    Choplifter HD - ez egy "kakukktojás", a régi Atari, C64 stb. játék új változata.
    Dark Souls Remastered
    Day of the Tentacle Remastered
    Diablo
    Elite: Dangerous - ez egy "kakukktojás", a régi Atari, C64 stb. játék új változata.
    Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour
    Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered
    Forsaken Remastered
    Full Throttle Remastered
    Grim Fandango Remastered
    HELLGATE: London - a HELLGATE: London Tokyo kieget hozzácsapták amit régen nem tartalmazott a dobozos, a multit viszont kivették belőle.
    Heroes® of Might & Magic® III - HD Edition
    Homeworld Remastered Collection
    Icewind Dale Enhanced Edition
    Monkey Island™ 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge™
    Neverwinter Nights Enhanced Edition
    Outcast 1.1
    Planescape: Torment Enhanced Edition
    Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.
    The Secret of Monkey Island: Special Edition
    Shadow Complex Remastered
    Shadow Warrior Classic Redux
    StarCraft: Remastered
    System Shock: Enhanced Edition
    Titan Quest Anniversary Edition - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.
    Turok 1-2
    Warcraft 1-2
    Warcraft III: Reforged (jön!)
    The Whispered World Special Edition - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.

    Kevesebb idő telt el az eredeti és az új kiadás között (10 évnél kevesebb):
    Bioshock 1-2 - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.
    Darksiders Warmastered Edition - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.
    Darksiders II Deathinitive Edition - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.
    The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.
    Mark of the Ninja Remastered
    Sniper Elite V2 Remastered
    Trine Enchanted Edition - régi változat megléte esetén ingyenes lehetőség volt megkapni.

    Most így ennyi jutott eszembe, tudtok még? Lehet pontosítani is, köszi!
    Hátha meglát valaki egykori nagy kedvencet, amit újra elővenne.

    Jöhetnek vélemények is!

    HELLGATE: London: van benne olyan tartalom (HELLGATE: London Tokyo) ami nem volt benne a régi dobozos változatban. Ugyan közölték hogy multi nélkül hozzák vissza a játékot, de mégis emiatt volt felháborodás, emellett amiatt, hogy nincsenek patchelve a régi bugok. Nagyon úgy néz ki, hogy ez így magára is van hagyva. Igen hamar abbahagytam, annak ellenére, hogy hangulatos... egy ideig. Az eredeti megjelenése után a Borderlandsnak sikerült, ami ennek a játéknak nem: az FPS és az ARPG elemek házasítása. De mindenképpen úttörő volt és a nosztalgia miatt sikeresebb is lehetett volna, ha az új kiadó patcheli, stb.

    Heroes® of Might & Magic® III - HD Edition - Sikerült olyat kiadni ami kevesebb az eredeti játéknál. Pl. nincs benne random map generátor. Továbbá hiányoznak a kiegek - sokan inkább a Heroes of Might and Magic® 3: Completet ajánlják, a GOGtól, mert fut modern rendszereken és benne vannak a kiegek. Olcsóbb is a HD-nál.

    Titan Quest Anniversary Edition: megjelenésekor (2016) ingyen adták azoknak, akiknek legalább az alapjáték a Steam fiókjukon volt. Emellett volt sok patch, visszaállították a Coopot is.
    2017-ben kijött a Titan Quest: Ragnarök DLC, a napokban pedig a Titan Quest: Atlantis DLC is, ami kapott egy új játékmódot is.
    Régen szerettem a TQ-t (csak szólóban toltam), majd nagy akcióban beszerzem a DLC-it, és végigviszem majd a sztorit. Annyit érdemes még tudni, hogy a játék eredeti fejlesztőcsapata régen fellett oszlatva, már az Anniversaryhoz sem volt közük. Tetszik, hogy az új kiadónak nem csak az újrakiadás volt a célja, hanem megalapoztak a későbbi tartalmaknak is! A játékmentések áthozhatóak a régi változatból!

    [ Szerkesztve ]

  • _drk

    őstag

    válasz reelc #127180 üzenetére

    Itt jön ki, hogy amivel foglalkoztak annak van is értelme.
    Mondjuk pont a Resident Evil 2-őt kihagytad ami most nagyot szólt. Szerintem most elég sok játékot összeszednek, lesz ami nagyon jó lesz, teljes újra gondolással, lesz aminek nem.

    Én a Heroes-t néztem meg, alapból a kiegek nélkül nem volt már semmi értelme az egésznek. Ugyan akkor a legújabb Heroes kb ugyan azt tudja, csak ügye teljesen más. Az a játék a 4. részig nagyon jól működött, de hát ott is voltak gondok, nem is kicsik! Érdemes meghallgatniIddqd-s podcast-et az egész sprozatól checkpoint_4x20_a_heroes_of_might_magic_sorozat.

    Engem még most a Warcraft 3 érdekelne, de az egész olyan elb*szottnak tűnik...

  • FunPro

    senior tag

    válasz reelc #127180 üzenetére

    Crash bandicoot, crash team racing, spyro, resi 4, devil may cry, medievil

    Elméletileg ezekből 2 nem jön pc-re, de ilyen epic store-ok idején nem lehet tudni. :K

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • reelc

    veterán

    válasz _drk #127181 üzenetére

    Persze, azért kértem, hogy egészítsetek ki, mert maradtak ki. :)
    Alapból amiket tudtam fejből + amiket kaptam, mert megvolt a régi vagy csak tudtam hogy az adott fejlesztőcsapat/kiadó erre állt rá.
    Pl. a Resire nem is gondoltam, nem ugrott be, de tudok róla, csak vagy 10 éve nem játszottam a szériával. :)
    Köszi, egyszer beleakadtam abba az adásba, akkor meg is hallgattam, érdekes volt.

    (#127182) FunPro: Köszi.
    Mivel PC-s vagyok, alapból azokra gondoltam, de persze, ha van esély rá hogy kiadják, PC-re az jó, mindegy milyen boltba. :)

    Eszembe jutott közben az Age of Empires: Definitive Edition + ami része bevan ígérve, csak elsőre nem ugrott be, mert amíg lehet Win7-en akarok maradni.
    Meg a Halo kollekció, de gondolom az is Win10 exkluzív lesz, ezért ez sem jutott eszembe összeírásnál.

    Egyet szégyellek hogy kifelejtettem, meg is van, és az eredetije régen az egyik kedvencem volt, azon kevés játékok egyike volt amit végig vittem: Oddworld: New 'n' Tasty.

    [ Szerkesztve ]

  • Dilikutya

    félisten

    válasz reelc #127180 üzenetére

    Blood nem igazán lett látványos. Legfeljebb csak támogat olyan felbontásokat, amiket az eredeti nem, de a látványhoz nem nyúltak.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • reelc

    veterán

    válasz Dilikutya #127184 üzenetére

    A leírásában ez van:

    Blood: Fresh Supply Enhancements:

    • Updated using Nightdive Studio’s KEX Engine
    • Vulkan, DirectX 11 and OpenGL 3.2 support, play with unlocked framerates!
    • Antialiasing, Ambient Occlusion, V-sync and Interpolation support
    • Support for high resolutions including 4K monitors
    • Fully customizable keyboard and controller pad support
    • Extended modding support, including support for already existing mods
    • Completely rewritten netcode supports up to 8 players:
    ◦ Play online in co-operative mode, kill each other in “Bloodbath” or split the difference in classic 4v4 team-based “Capture The Flag” mayhem
    ◦ Battle it out in local split-screen action
    • Roll your own soundtrack with full CD and MIDI music support
    • Look fully up and down with a new 3D view, or stick with the classic BUILD-engine style!

    Szóval igen, nem lettek magasfelbontású textúrák, meg teljes újraírás, stb. Ha lettek volna, nem ennyibe kerülne. :)
    Lehet megveszem GOG-ra, ott megvan a régi csomag, és:
    "If you own the original Blood: One Unit Whole Blood, you can get the remaster 5 USD cheaper (the final discount is 5 USD equivalent, and may vary depending on your region and price in local currency). Offer is valid until June 9th, 3pm UTC."'
    Kb. fél áron a 2 kieggel együtt nem is rossz. Mert tartalmazza a csomag azokat is :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák