Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz dik #38250 üzenetére

    Óóó.. :B
    Most hogy írod.. nekem is van egy ilyen, még muternál.. szerintem az akku már kuka benne.. pedig milyen nagy szám volt anno.. :U
    Jó lett volna nosztalgiának.. kár, hogy nem érdemes vele foglalkozni..
    Elfilóztam az akku Li-ion cserén.. de az sehogy se jó.. a 8-8,4V már valószínűleg sok lenne az izzónak, a 4 volt (1 cella) meg kevés..

    Zanflare F1 mizéria.. legújabb, hogy vissza fizetnék az árát, mert nincs raktáron.. :(
    Honlapon december elejére írják az érkezést.. háát nem tudom, fogadjam el, vagy várjak vele.. jó lenne ennyiért egy másik, de tartok tőle, hogy nehogy full "elfelejtsék" és a két szék közé essek..
    Volt aki már várt ennyit az újra postázásra?

    Más:
    Amikor megjött az F1, gondoltam megosztom a gondolataim róla,plusz egy két meglévő lámpámról, csak nem volt rá időm. (a képen nincsenek rajta a kisebb lámpák, Tube, xiaomi usb,Meco XPE-Q5 AA meg nem is tudom)..

    Azóta már mások tökéletesen leírták az én véleményemet is az Zanflare F1-ről, ezért csak röviden.

    Előnyök:
    - Jó módkiosztás (nekem valódi moonlight fokozat
    - Jó vetítési kép, közelre is egész jól terít, viszont egész jó távolra is elvisz
    - MicroUSB tölthetőség, jó ötletes takarással..
    - Egész kompakt méret

    Hátrány:
    - Kapcsolók nyomáspontja valahogy nem az igazi. a hátsó nehezen "jár", az oldalsó még csak csak..
    - A turbó, vagy ahogy ők írják asszem flaire vagy mi nem egyértelműen, nem mindig kapcsolható pontosan
    - a menetekkel nincs gond, de valahogy mégse az a finom érzés, mint mondjuk egy S2-nél ...
    - A tok egy vicc, nem tudom tényleg mért nem lehetett hosszabb cipzárt tenni rá..

    Igazándiból azt hiszem ennyi.
    Melóba legelőször -mármint normális zseblámpát, a racsnis Police-t nem sorolom ide :D, bár akkoriban még az is wow faktor volt nekem - szóval, eleinte egy Convoy C8-al járkáltam melóban..
    Még 2013-ban rendeltem FastTech-ről (Convoy C8 Cree XM-L U2-1B 2800mA), mai napig jól működik, bár már szerzett néhány harci sérülést, leesett párszor, de pici leverődésen kívül semmi baja. Egyedül a kapcsolója nem érintkezik már néha módváltásnál 100% osan..

    No, szóval sokáig ezt használtam, mert tök jó messzire vitt, erősen, és azért közelre is használható volt.. (narancsos refi).
    Munkás nadrágom lábszárán lévő kis zsebbe pont elfért úgy, hogy a feje "fennakadt"..
    Ekkoriban volt már UltraFire 501B-m, Sipik SK98, de a C8 volt a kedvencem.

    Egészen tavaly Júliusig, amikor is megérkezett a Nitenumen NE01 XM - L2
    Azt hiszem, már akkor is írtam róla.
    Pár hibája ellenére nagyon jó kis lámpa, nekem nagyon bejött.
    Átvette a C8 helyét. Nem visz olyan messzire, de azért még elég a távolság, emellett közelre is jobban használható, + tölthető is, és nagyon kicsi!
    Ami negatívum, hogy PWM-es, és olyan tartományban, hogy pl. fényképezésnél, videózásnál látható lehet..
    A töltés visszajelzés nem az igazi, azt jelzi, hogy már feltöltött, de még nem.. ahogy átvált a led, emlékeim szerint még csak 4 volt körül jár.. tovább tölt, de nem tölti túl szerencsére, kikapcsol..
    Amióta megjött, ez vette át a C8 helyét. Sokkal kisebb, ahol én használom napi szinten bőven elég a távolság amire világít, telefon töltő van nálam, bármikor tölteni tudom, nem kell vinnem magammal még egy kütyüt..

    Aztán jött egy Convoy S2+ (XML2 U2 1B 940Lm 7135 x 6) akcijós volt, 7.17 dodoért nem hagyhattam ott. Már régóta kíváncsi voltam egy ilyen lámpácskára is. Igaz, én 8x7135-el, illetve az okosabb FW vel vettem volna, de így volt akcióba.
    Mindenesetre vettem 10db 7135-öt, hogy majd ráforrasztok 2 darabot..
    Az S2+. Nagyon kis kompakt, kicsit ugyan hosszabb mint a Nitenumen, de viszont a feje kisebb.
    Tényleg nagyon jó a kidolgozása, jók a menetek, a kapcsoló.. szóval minden!
    Természetesen távolságban közelébe sincs a C8-nak, de még a Nitenumen-nek se...
    Viszont közelebbre jobban terít, és elég jó fénnyel.
    No de úgy döntöttem, mégse forrasztok rá + 7135-öt. Egy alkalommal lakásban használtam, fejpánttal, max fényen, valahol fél-egy óra között. egy idő után véletlen hozzá hozzá ért a fejemhez.. rájöttem, hogy nagyoooon melegszik! (emberi bőrnek legalábbis...) alig bírtam megfogni, hogy kikapcsoljam.. ha kézbe lett volna, már rég eldobtam volna..
    Viszont egy másik alkalommal csak középső fokozaton használtam, szintén elég sokáig, úgy nem volt vészes a melegedés, bőven kézben is lehetett volna használni..

    Nem sokra rá megjött a Zanflare F1 is.
    Szerencsére az egyik működik, így tudtam kicsit tesztelni.
    Az S2+ nál egyértelműen erősebb, és távolabbra is visz.
    A Nitenumen NE01-el van pariban. Nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik visz távolabbra.
    A NE01-nek erősebben elkülönül a hotspotja, és mivel hidegebb a fénye, mintha messzebb vinne (kicsit szélesebb a reflektora is), közelre nagyjából egyformán terítenek, az F1 fénye kicsit homogénebb, viszont ugyanabból a távolságból az NE01 nagyobb kört "rajzol ki" a falra.

    Nagyon pariban vannak.. nem igazán tudok dönteni. Az NE01 kisebb, és talán távolabb is visz.. egyelőre ő maradt nálam meló közben..

    No nagyjából ezek a lámpáimról.. Sok újat gondolom nem mondtam senkinek.. csak rizsáztam, laikus felhasználóként..

    Lassan el kellene belőlük adni-ajándékozni.. asszonynak egyre jobban feltűnik, hogy mindenhol lámpába botlik ;) :D
    No meg tényleg sok csak a polcon-dobozban pihen, csak hát melyiket?
    A C8 már kicsit ütött kopott (bár az UltraFire nem, azt talán el lehet adni, csak annak nem olyan szép a vetítés képe.. ) Az 501B szintén kopott.
    Az F1 még origi, az NE01 szép állapotú, nagyon megnézve látszik egy két helyen az eloxálás "kopása"..
    Ezeket el lehetne passzolni, no de az NE01 a kedvencem, éééés az F1 is jópofa.. ejj.. asszem ezek maradni fognak.. Ja meg ott van az S2+ az is origi.. de az is olyan 'Cukker.. :B :DDD :W

    Mivel a Convoy C8-at ilyen állapotban gondolom nem, vagy csak nagyon ár alatt lehetne eladni, gondoltam arra, hogy kéne kicsit tuningolni. (meg C8 amúgy is kellene, amikor messzire akarok világítani.. )

    ZozzV6
    A fent linkelt verzióra, talán még a legelső sorozat szerintem, van valami tuning ötleted, távolságot szempontba véve? Esetleg lehet FW-t cserélni rajta? Vagy ez még nem olyan? (biscottit ha jól emlékszem..)
    Világítós kapcsolót?
    Vagy nem igazán érné meg? Jobban járnék ha vennék egy újat, megfelelő konfigban?!

    Köszi

    És mindenkinek aki elolvasta a lehet uncsi kis eszmefuttatásom..
    Most akartam menni aludni pár órát éjszakás műszak után, de épp furkálnak. (panel öröme..) így hát addig irkáltam kicsit..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák