Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz flexxx2 #573 üzenetére

    Akkor teljesen hasonló utat jártunk be! :B Annyi különbséggel, hogy én a nuskool mellett ragadtam le pár évre, a nowsound.hu-n a mai napig fent vannak, amiket sokáig hallgattam. Főleg a korábbi dolgok. Persze volt d&b is, meg breakbeat, meg jungle. Aztán 2005-ben, pont ilyenkor, május vége felé kerültem egy új társaságba, akik csak progressive-et hallgattak. Hallottam előtte is a Sasha, Digweed, Seaman, Nick Warren neveket (stb.), de nem érdekeltek addig. Aztán ez a "banda" berántott ebbe a világba, ahol végül is beragadtam több, mint 10 évre. De sajnos a klasszikus progressive mondjuk úgy kihalt, és az új irány meg nem tetszett. Túl lassú , túl egyforma zenék, semmi partihangulat, feeling nincs bennük. Olyan, mintha egyfolytában Cattaneo-t kéne hallgatni. Mondjuk azt sosem értettem, benne mit szeret a nép! Egyetlen jó albuma volt, a Perfecto, a többi olyan mehhh... És élőben meg még rosszabb, a CD-t legalább le lehet kapcsolni. ;] Mára már teljesen csak a 2005 előtti zenéket hallgatom, nagyon ritka, hogy valami új tényleg tetszik. Azt a néhány techno dj-t kivéve, akiket emlegettünk fentebb. Na meg persze néha előkerül némi d&b ma is, tegnap pl. melóba menet LTJ Bukem-et toltam, tök jó volt.

    @anubis6
    Hát, a mai, profitorientált világban sajnos nem az a cél, hogy 2-300 "műértő" menjen el egy buliba, hanem hogy 10000 ember legyen ott. Akinek a töredéke megy azért, mert valakit hallani/látni szeretne. Tök jók a fesztiválok, meg minden, de teljesen felhígítják a közönséget, és mivel a közönség szélesebb érdeklődési körű, nem feltétlenül azt játssza egy dj, amit egyébként szokott, mert alkalmazkodik a tömegigényhez, ami ott és akkor jó, de egyébként nem, és káros. Ok és okozat. Ha hajlamos rá, feladja a saját stílusát, és elkezd a "népnek" zenélni, nem a rajongóinak. Sajnos kismillió ilyet láttunk az évek alatt.
    Azért én is remélem, hogy még 1-2 jó partin ott lehetek majd, de nem táplálok túl sok reményt hozzá.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák