Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • LaBamba

    csendes tag

    Helló mindenkinek!
    Mivel másodszor fogok hozzá ezen kis szösszenet megírásának – köszönhetően a tápom rejtélyes partizánakcióinak – csak a lényegre koncentrálok:
    Történt annak idején (1996), hogy családunk - gyermekük töretlen fejlődését elősegítendő (aztán tessék :) ) - vásárolt egy AMD K5-ös processzorral szerelt masinát 4MB RAMmal, 1GB wincsivel, és egy S3 Trio 64-es videokártyával. 133 MHz – ment, mint a szél. Emlékszem, az eladó akkor azzal feszített, hogy neki is ilyen van otthon, és gond nélkül hasít 160-on. Akkoriban viszont nekem ez is elég volt (na persze az idő múlásával mindenki változik :) ). A napokban viszont jobb elfoglaltságom nem lévén előkapartam a vasat, hogy egy kis életet verjek bele. És ekkor vágott belém az eladó foghegyről odahányt mondata: „gond nélkül megy 160-on”. A keservit – gondoltam magamban – ha neki ment, nekem is menni fog. Nekiláttam hát, felkúsztam a hálóra és röpke egy óra alatt sikerült azonosítanom a lapot a biosa alapján (Lucky Star LS 486e), és egy orosz weboldalon ráakadtam a dokumentációjára (ami legalább angol nyelvű). Nosza, 18-as jumper, 3-ast, 4-est zár, ímhol máris a csoda 40 MHz-et szoroz 4-gyel = 160 MHz. Remek, csodás, kiváló, de nocsak, alig meg fél órája és hoppá, kiad egy nagytotált, és viszlát. Olybá tűnik tehát, hogy melegszik a készülék, újraindítom és 200 MB RAMot lát, ami nem lenne baj, de én csupán 24-re emlékszem. Itt meg is állt a számolásban és úgy döntött, hogy nem megy tovább. Erős a gyanú, hogy valami nem bírja ezt az eszeveszett tempót, én az északi hídra gyanakszom. Éppen ezért elhatároztam, hogy felruházom egy szép hűtőbordázattal, viszont nem tudom, hogy mivel gyógyítsam rá.
    Itt kérném kedves tanult és autodidakta módon kikupálódott szakértők és lelkes amatőrök segítségét, hogy árulja el valaki: mi az a matéria, ami hőálló, jó hővezető jól ragaszt és nem különböző összetevői révén nem válik az enyészeté a chip.
    Előre is kösz!

  • Godfather

    aktív tag

    A thermaltake-nak van egy kimondottan erre a célra kifejlesztett (hm... milyen szépen hangzik) bordája, ventivel. elvileg p4-hez van ktalálva 845;850 northbridge-re, mert vannak leszoritófülei, meg még a borda alján arra az esetre, ha a fül nem akasztható, ott a hővezető paszta, ragasztó formályában. Nem nagy osszeg, olyan 2500 huf, de nem hiszem, hogy ebben az esetben megéri, mert előfordulhat, hogy nem ér annyít az egész gép.
    JAvaslom a kétoldalas ragasztószalagot.

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

  • CsendPenge

    őstag

    válasz LaBamba #1 üzenetére

    Nem lenne elég az a 133MHz? Vagy renderelésre kell? :) Szerintem nem éri meg költeni rá. De ha mindenáron ezt akarod... Viszont tisztázzuk: bizti, hogy a northbridge a hunyó? Csak mintha én azt venném ki a szavaidból, hogy nem szorzóval, hanem fsb-vel lökted feljebb a renccert. Akkor viszont ha gyanakodni kezdenék, nem a northbridge-el kezdeném. Pl. 1.proci? 2.vga kártya? 3.hibás kötögetés(jumperelés?)? Csak mert bekapcs után nem melegszik túl azonnal semmi (általábban). Ha mégis az már gáz.

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Aktív témák