Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    Már majdnem két hete a program fordításával (az eredeti programban a szövegnek csak töredéke jelenik meg magyarul), megismerésével foglalkozom. Nagyon sok mindenre rájöttem, de lassan haladok. A használatára jobb híján a menüpontokból, és az általános útmutatókból próbálok meg rájönni. Ez egy komplett fájlmegosztó szerver, amiről nagyon keveset tudok. Ehhez már egy képzett rendszergazda kellene. Hátha közülük valaki idetalál, és segít néhány dolgot megvilágítani.

    A program keletkezéséről érdemes néhány sorban megemlékezni.

    "A Pydio projektet Charles du Jeu zenész alapította, aki szerette volna a nagy hangfájlokat zenekartársaival megosztani. A Pydio egy fájlmegosztó és szinkronizáló program többféle tárolási háttérrel, fejlesztők és rendszergazdák számára kifejlesztve. Világszerte több mint egy millióan töltötték le, és lefordították 27 nyelvre. Forráskódja a kezdetektől kezdve nyílt, a projekt a SourceForge-on folyamatosan fejlődött, végül a GitHub-on talált otthonra. A felhasználói felület a Google Anyagtervezésén alapul. A felhasználók használhatják a meglévő fájlok infrastruktúráját, vagy beállíthatják a Pydio-t helyszíni megközelítésre, eszközeiket mindenütt web, asztali és mobilalkalmazások segítségével kezelhetik. A rendszergazdák számára az eszközökhöz való hozzáférés konfigurálásához a fine-grained hozzáférési jogok hatékony eszközök. A Pydio közösségi oldalán a sebesség növeléséhez számos erőforrás található. A Pydio weboldalán egyértelmű útmutatás található arról, hogy a GitHub miként járul hozzá a Pydio gyűjteményeihez. A fórum különböző szakaszokat tartalmaz a fejlesztők, és a közösség számára."

    A fejlesztők működtetnek egy fórumot is, be is regisztráltam, de ott elvesztem a részletekben. Egy általános használati útmutatást szeretnék. Ilyent viszont eddig nem találtam sehol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák