Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hampidampi

    senior tag

    válasz mike1334 #9815 üzenetére

    Én is most kaptam karácsonyra KPW2-t, előtte régi Keyboardom (K3) volt.
    Ahhoz képest tényleg sokkal kompaktabb, könnyebb; az anyaga is kellemesebb.
    Kijelzőben nem látok benne igazán előrelépést. Sőt, a betűk rajzolata (Caecilia) még mintha rosszabb is lenne. Az állítólagos nagyobb felbontás ellenére szerintem pixelesebbek a betűk.
    A beépített világítást szokni kell. A K3-omhoz gyári lámpás tokom volt, ahhoz képest a megvilágítás egyenletesebb, de sokkal kevésbé természetes.
    Amit nagyon zavar:
    - A legkisebb margó is széles, és ezt nem lehet olyan könnyen állítani, mint a K3-nál.
    - A jegyzetelés egy rémálom, márpedig én szoktam jegyzetelni a javítások miatt. Almenük almenüjének almenüjébe kell lépni. Ráadásul ha készítek egy jegyzetet, valamiért automatikusan kijelölést is véget. Így a jegyzetlistában ugyanaz kétszer szerepel; egyszer mint jegyzet, egyszer mint kijelölés. Ezt nem is értem hogy gondolta az Amazon. A K3-on ez sokkal-sokkal egyszerűbb volt.
    - Nincs alapértelmezett progress bar, csak felfelé swipe-olással lehet előhozni, de fejezetjelölő rovátkák azon sincsenek. És nem, a fejezetből hátralévő idő nekem nem elég.

    Persze ezek szigorúan szubjektív dolgok, de elég vegyes az összképem az olvasóról.

    u. i.: Tudom, hogy van Duokan, de egyrészt nekem az Már K3-on sem tetszett (borzalmas csúnyán renderelte a betűket), ráadásul az újabb firmware-ekre fel sem lehet rakni.

    u. i. 2: Downgrade-elni egyszer próbáltam, de nem sikerült. Különben sem szívesen butítanám vissza a gépet.

Új hozzászólás Aktív témák