Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zozopapa68

    tag

    válasz cocka #13957 üzenetére

    A Ritek MID-es (Ritek S04-066) DL lemezek elég gyenge minőségűek, ugyan lényegesen jobbak a régi 2,4x (Ritek D01-001) lemezeknél. Nekem vannak ilyen régi (2007-es és Plextor PX-750A-val írtam ) Ritek (D01-001) lemezeim és tökéletesen olvashatóak, minőségteszt szerint meg kuka.

    Mostanában sokat olvasgattam külföldi oldalakat a Ritek DL lemezekkel kapcsolatban.
    Általános tapasztalat ezeken a fórumokon: 4x sebességgel még elfogathatóan írható (önmagához képest). 2,4x sebességhez az FW-ben a régi Ritek D01-001 írási stratégiára cserélik a Ritek S04-066 stratégiát és így valamivel jobb eredményeket értek el, ezért mertem neked ajánlani.
    Én nem kérem tőled, hogy ezzel kísérletez.

    Amit viszont kipróbálhatnál 7200A-nál Liggy's féle FW 1.Z3 és ezzel az FW-vel a 4x sebességet. ( Ez is külföldi fórumtagok tapasztalata, de általában én is az itteni vagy külföldi fórumok alapján tanulok másoktól.)

    Mivel elég sok DL lemezt írsz szerintem érdemes lenne egy Lite-on íróba befektetni (szabaddá tehetnél 1 sata portot a cél érdekében.) és az FTI DL lemezeit használni.

    Pami5-től is megkérdezheted, hogy milyen íróval és fw-el írta ilyen szépen az FTI DL lemezeit, mert ez is a segítségedre lehet.

Új hozzászólás Aktív témák