Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgb7

    tag

    Már bocsánat a kifejezésért, de a tököm tele van már ezzel a fél-képes rendszerrel!
    A dig. cam-okat nem a váltottsoros tv-re kéne optimalizálni, hanem az Ni (non-interlaced) monitorokra. 25 egész képet kéne rögzíteni (1 kép egy időegység), nem pedig 50 fél-képet, majd pedig e két egymás utáni időegységben készült képet kellene összefésülni. Marhaság. megnézeztem 50 fps-ben feles sorszámmal egy dv-avit, szép is volt, már a folyamatos mozgása miatt. Utánna a 25 fps-ú teljes sorú vátozata már kissé szaggatósnak tűnt. Szerintem egy dig.cam rögzítsen 25 FPS-ben és egész képeket, mint pl. a dig. fényképezők is teszik! Ha tv-n akarom megnézni, akkor is jó lenne, ha ugyan nem is annyira mint a interlaces,de tv a dig.cam-nál ne rontsa a pc-n lejátszást! De persze ha 50 egész képet rögzítene dubla adatsűrűséggel az még jobb lenne, mert a tv-re is lehet interlacessé alakítani, az szgépen pedig folyamatos mozgást eredményezne. (az szgépen a 25 nekem kevésnek tűnik, a tv persze ez is jó)
    A YUV színrenszer megint csak tv-re a jó, dig.cam-ok rgb-szinredszerűnek jobbak lennének. A YUV a fehete-fehér tv és a színes változatának a kompatibilitására lett kitalálva, de dig.cam-nál hol használok és fekete-fehér tv-t? oké tudom az emberi szemnek is megfelel a yuv... olvastam a videolexikonban... de rgb-és cam. még ezt a redunanciát is rögzítené. Ugyan felesleges, de ettől nem lesz rosszabb a kép, sőt annyira nem is felesleges, csak kevésbé lényeges!

Új hozzászólás Aktív témák