Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Lacielvtárs #4195 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy jól láttam, akkor a te Dune-édben már az elég jóféle 32 bites Sabre DAC van, ami talán az AVR-ed Wolfson DAC-jánál is jobb hangra képes (de lehet, hogy tévedek), de a legrosszabb esetben is ott a CA ezer éve használt, és náluk valamiért mindig gyönyörűen muzsikáló Woflson 8740-es chipekre épülő DAC-ja (nem csak a DAC chip számít egy lejátszónál a hangminőség tekintetében, hanem sok egyéb is - ezt néha kevesen értik meg). Szóval én továbbra sem azt javaslom, hogy te írd ki majd a kedvenc CD-det valamilyen lossless formátumba, mert hidd el (én is próbáltam már ilyet, vészmegoldásként), de csapnivaló lesz a hangja akár a külső USB-s CD meghajtóról, vagy akár onnan berippelve az a hanganyag. Tényleg érdemesebb vagy egy jobbféle (akár használt) CD-játszót venni, és mondjuk futóműként használva az erősítőd DAC-jával hallgatni, vagy NAS-ról, de akkor azt a zenei fájlt ne te állítsd elő az USB-s meghajtóval. Ég és föld a különbség. Szuper hangsugárzóid vannak, nagyon jó AVR-ed, ami zenére is kitűnő, és az egészet elrontod egy 10 ezer forintos kütyüvel, kár lenne.

Új hozzászólás Aktív témák