Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iszekely3

    újonc

    Sziasztok,

    Próbálkoztam más topikban, a lenti kérdéssel...
    Olvasgattam utána az új megjelenő DUNE-knek, de itt írtatok alternatívákat is.
    A kérdésem az lenne, hogy érdemes megvárni az új szériát, vagy esetleg van alternatíva a piacon.
    Elvárás lenne a jó kép és hangminőség a lentebb leírtak miatt.

    Előre is köszönöm!

    ,,Szeretnék vásárolni egy 4k HDR képes média lejátszót, bluray lemez lejátszása nem fontos, szinte csak HDD (USB), vagy HDD (NAS)-ról játszom le zenét, filmeket.
    Hangzásban elvárás lenne a jó minőség, egy Cambridge CXR200 és Dali opticon 5.2 mellé lenne.
    Kép megjelenítés Panasonic 4k közép kategória, ezért szeretném, hogy a képi világ is megfelelő legyen.
    Elfogadható árkategóriában a következőket néztem:
    -Zappiti mini 4k HDR
    -HImedia Q10 PRO
    -Aplle TV 4k (ez még nem világos, hogy mennyire alkalmas a célra, sok pro és kontrat olvastam... ami zavar, hogy nem tudok közvetlenül USB-n csatlakozni és a képfrissítések kezelése-laggolhat?!?)
    A házimozi erősítőjében elég jól teljesít a DAC, ennek fejében nem tudom mi lehet a jó választás.
    Közép-közép felsőből:
    -Cambridge CXUHD, ha jól tudom ISO-n kívül visz mindent hálózatról, de nincs benne ennyi pénzért DAC (esetemben nem is biztos kell, a CXR-é tűrhető)
    -OPPO 203, itt van jó minőségű DAC, de ismerősnél volt teszten, sokszor lefagyott, nem mindig kezelte a hálózaton lévő file-okat (iso-t ez sem játszik)
    Oppo, Cambridge esetében nekem szinte teljesen felesleges a lemez lejátszási lehetőség, ezért eléggé túlárazottnak érzem őket.
    Sajnos ahol forgalmaznak Cambridge-et, Oppot, ott nem tudtam megnézni ilyen 4K HDR-es csodát, ahol pedig volt Zappiti, HImedia ott nem volt hozzá normális házimozi és más volt a megjelenítő.
    FHD tartalomnál nem volt nagy csoda különbség egy Popcorn és az Oppo-Cmabridge párossal szemben, ha csak a felskálázás nem, ha TV tudta.
    Szíves segítségét fogadnám, akinek volt lehetősége kipróbálni egy adott rendszeren az általam említett két kategóriából lejátszót."

Új hozzászólás Aktív témák