Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    No akkor ha már élénkül a topik és közeleg az indulás, gondoltam mérek egyet ismét 1800-on, lássuk változott-e a helyzet:

    1. Beltéri lefedettség továbbra sincs (RSRP: -124-128dBm)
    2. Ablakon kívül a korábbi -104 - -105dBm RSRP mérhető, de most lényegesen több állomás jön fel. Kültérhez képest kifejezetten gyenge, de a több állomás némiképp bíztató (egyik sem látszik Cellmapperen...).
    3. Továbbra is 3MHz-es LTE cellák jönnek fel.

    Összehasonlítás képpen pontosan ugyanott (az ablakban) pontosan ugyanazzala készülékkel ez látszik:

    DIGI - -105dBm RSRP
    Voda - -84dBm RSRP
    Telekom - -81dBm RSRP
    Telenor - -73dBm RSRP

    A voda van a legmesszebb, telekom 2-3 tömbnyire, Telenor a tetőn.

    Mindenkit 1800-on mértem természetesen, ugyanonnan, ugyanúgy (telefon az ablakban, érintetlenül).

    Természetesen ha már van módunk analízisre, mélyebbre is áshatunk. A hálózatok által sugárzott "alapinformációkból" (MIB, SIB) több mindent is ki lehet deríteni.

    Például a hálózat leküldi hogy mi az a minimális jelszint, amit mérve a telefon még kezdeményezhet kapcsolódást (q-RxLevMin). Ez az érték egyben a telefonokban lévő térerősség-mérő skála felső korlátja is, ha irreálisan magasra állítják, alkalmas a lefedettség "elcsalására" is, mivel a telefon gyengébb jelszintnél fog több "pucukát" mutatni. Az adatok itt is árulkodóak:

    DIGI: -140dBm
    Voda: -128dBm

    A többieket nem mértem, de jellemzően -126 és -128dBm szokott lenni. A DIGI-s érték teljesen nonszensz: a telefon ugyan még fog lefedettséget mutatni olyan jelszint mellett, ahol a Voda vagy a többiek hálózatán már régen nem, de persze ettől még nem lesz használható a szolgáltatás. Nevezhetjük optikai tuningnak is.

    Pozitívum viszont, hogy a VoLTE segélyhívás a DIGI-nél engedélyezve van.

    Adásteljesítmény: visszatérő kérdés, hogy mekkora teljesítménnyel fognak adni, mostmár erre is van válasz: 10watt (ref.sig.power=17, p-B=0, 3MHz, 2x2 antenna). A voda ugyanitt 35wattal ad összehasonlítás-képpen.

    Másik érdekesség: az uplink 64QAM nincs bekapcsolva a DIGI-nél (többieknél kivétel nélkül be van).

    A mérés természetesen nem reprezentatív, viszont következetes :)

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák