Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz viktorhu #72329 üzenetére

    "Pont ahhoz kellene a fair use, hogy az esetek 99%-ában meglegyen mindenkinek a gigabit, és garantálható legyen a 300 megabit" - írod.

    Az az igazán "fair use", hogy amiért fizetek, azt használhatom.
    Minden más szerintem csak rizsa.

    Ha nem tud a hálózatuk gigabitet, árulhatnak 50/20-as csomagot is fityingekért, és majd eldöntöm, hogy mire szeretnék szerződni? Fityingnet-re, vagy SpeedNet-re. De ha az utóbbiért megfizetem a szerződés szerinti díjat, akkor ne legyen nyafi.

    Arra, ha valakinek nincs meg a garantált minimum, ott a hibabejelentés opció. Ha van több szolgáltató, odébb lehet menni, ha a 20. bejelentésre sincs reagálás. De ez a "fúúú, korlátozzuk, mert leTŐŐŐŐŐŐT" szöveg csak egy rossz vicc.

    Akkor lenne jogos a sírás, ha valakinek azért nem lenne meg a mondjuk 900/300, mert a másik tőle tudna elvenni, és így 1800-al töltene le xD
    De erről gondolom,szó sincs.
    Vagy bárki tud olyan képet linkelni, hogy a szomszédja 1800-al tölt, ezért nála csak 270/100-as net van? :DDD
    Ha nem, akkor a legrosszabb eset, hogy valaki "húha!!" kihasználja a szolgáltatást, amiért fizet, hiszen 900 fölé nem tud menni, ha 2000 darab torrentet állít be, akkor sem igaz? :)
    Arról pedig, hogy csak azért, mert Ő 900-al tölt le, másoknak már nincs meg a garantált minimum sem, a szolgáltató tehet, hiszen nem a letöltő, hanem a szolgáltató vállalta szerződésben, hogy X Ft-ért y/z sebességű netet ad el.

    Neked nem azért lesz lassabb a neted, mert Pistike 1800-al tölt, hanem mert a szolgáltató elméri a ... képességeit, és túlterheli a hálózatát. Ezért, a szolgáltató által összehozott állapotért hogyan is lehetne a felhasználó a felelős? Jól megy a beetető marketing, teljesen jól nyomon követhető. :W

    A még szokásos "érv", amit írni szoktak ilyenkor, hogy "hú, ha valós 1000-et adnának mindenkinek, akkor 5x ennyibe kerülne a szolgáltatás". - kérdés: volt ennél drágább az internet? Ugye, igen. Kifizettük azt is? Igen.
    Szerződés szerint vállal valamit a szolgáltató? Ha igen: legyen képes biztosítani. Ha nem: ne hazudja azt, hogy képes. Nem bonyi ez. :)

    Azért, mert a hálózatkiépítésnek költsége van, és mert a felhasználók "aljas módon letöltenek", hadd ne sajnáljam már a szolgáltatót.

    Ha előfizetek egy napilapra 1 hónapra, elégedjek meg 20 lapszámmal a mondjuk 30-ból, mert máshová is el kell jusson a postás? Tessék?? :N

    Írom fentieket úgy, hogy én egy elégedett Digi felhasználó vagyok, mert nagyrészt megvan a maximum sebesség nálam, alig-alig töltök le bármit is, nekem csak a feltöltési sebesség miatt van 1000/300-as csomagom.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák