Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Klown #50082 üzenetére

    Szerintem itt az a gond, hogy ezekbe a házakba "kisközpontot/alállomást" kell telepíteni a sok/több ügyfél/végpont kiszolgálására.
    Ehhez pedig az egész háznak közgyűlésen ehhez hozzá kell járulni + valószínűleg a szolgáltató kizárólagosságot is kér(het), minimum egy ideig... aka hűség, csak nagyban.
    + ugye meg kell oldani ezek tápellátását is, tehát elmű is kell hozzá stb stb.

    Ezért van az hogy ide nem kötik be csak úgy egy-egy ügyfélnek.

    Ezt elő kell terjeszteni egy szokásos közgyűlésen és meg kell szavaztatni a lakók többségével, stb stb. :)
    - szolgáltató telepíthet központot
    - elmű kiépítheti a mérőponto(ka)t
    - be lehet az egész házat kábelezni (hozzáférés a meglévő kábelcsatornákhoz, vagy új kiépítése)
    ... stb
    (és persze ez mind pénz is az összes lakóra nézve, hacsak a szolgáltató nem vállalja át ezen költségeket vagy nagyrészüket)

    Én eddig akárhány társasházban laktam, midnenhol így ment/volt megoldva.

    Ha a meglévő helyett új/másik szolgáltatót is akarsz azt is ugyanígy végig kell vinni.

    Szerintem ezen így egyikőtök se ment végig. :)

    (#50081) Hauptmann

    Nem az a kérdés szeretnek e, sőt ők általában szeretnek, hisz ez jóval kifizetődőbb, mint egy egy kertesházba elvinni.
    Csak sokkal bonyolultabb feladat.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák