Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisz768_

    tag

    válasz -FreaK- #2547 üzenetére

    Akkor ezek szerint van. Ha nem lenne, akkor rosszul lennél az inzulin hiány miatt. Minimum 3 óránként kellene gyorsat adnod magadnak, hogy ne legyen probléma.

    "Honnan tudod, hogy hány egységet adj be? kitapasztaltad? Félek a dokinő nekem erről semmit nem fog tudni mondani."

    Kitapasztalás. Pont ezért jó az analog, mert könnyebb vele. Kitapasztalod, hogy hány gramm szénhidráthoz hány egység kell és így könnyen kiszámolhatod. De egy alapértéket kell adnia a dokinak, ami alapján el tudsz majd indulni. Persze nem ilyen egyszerű, ha mozogsz nyilván kevesebb kell, stb... ilyenekre gondolni kell. Az hogy én hányat adok be nem túl reprezentatív, mert nekem még van egy elég korrekt inzulintermelésem. De valahogy így számolom én: 20-40g szénhidráton felül 1E 10g-ra. 20-40-t tud magától korrigálni, és azon felül kell adnom, ha nincs ilyen tényező, akkor szimplán át kell váltani.

    Hát erre nem tudom a választ, de a medtronic cuccoknál is az van, hogy "medtronic guardian". Nincsen ott a szám megjelölés, szóval idk... szerintem erre a nanora gondoltak.

    "Guardian, oké, ha támogatással olcsón elérhető akkor jó persze, de azért még ez is évekkel van lemaradva egy Libre mögött.."

    Nincs akkora lemaradás. A guardian 3 már volt olyan pontos mint a dexcom, csak míg a dexcom-t nem kellett, addig a guardian-t 2x naponta min. Na ezt oldotta elvileg meg a 4-es, csak felrakáskor kell neki elvileg egy kalibráció. Kíváncsi leszek...

    "Majd írd meg légyszi, hogy honnan és mennyiért tudod beszerezni, meg hogy mi kell hozzá?"

    A kezdő csomagot a klinikára kapod, utána a szenzorokat gyógyszertárban tudod megvenni. Ha jól emlékszem a szenzor 3hó(12db?):28k. Nem tudom mit értesz az alatt, hogy mi kell hozzá?

Új hozzászólás Aktív témák