Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JasL

    senior tag

    válasz soldi3r #53387 üzenetére

    Nem váltás volt, ez az asztali PC-m mobil változatának, munkára való gép. Volt már egy 525ezres HP-m (NC4400) anno, de az meg se közelítette ennek a minőségét. Meglepően könnyű a gép ahhoz képest, hogy milye nteljesítmény van belepakolva (bár már régóta nem volt notebookom, lehet nem releváns a véleményem). Eddig érintőkijelzős tabletem volt, az érintőkijelzés egy kicsit hiányzik most, de munkánál nem fontos. A világítós billentyűzet irtó pöpec, és persze a világítós adapterkábel is, most láttam ilyet először :B
    Media Markt-ban végigtapogattam jópár gépet, a legolcsóbbtól a legdrágább Macbookokig, és teljesen vakon vettem ezt a gépet (illetve ajánlották a milyen notit fórumban), de abszolút nem csalódtam. Rendesen adja a prémium érzést (mondjuk 370ezerért adhatná is, de én 270ezerért vettem okosban, vadonatújan). Egyedül a zalumínium ház hiánya, ami nem a csúcsmax, de a burkolat irtóra jó, tehát itt nem lehet levonni pontot. A teljesen NÉMA(!!) ventilátor állati jó, főleg nekem, mert én 0db-s vízhűtéses PC-vel is dolgozom, az én szobámban a légyzümmögés felér egy ricsajjal :) Ez a gép tökéletesen illeszkedik ebbe a környezetbe. Felvenném mikrofonnal, hogy milyen a ventihang, de nincs. TÉNYLEG ZÉRÓ, ha odatapasztom a fülem, akkor sem hallok semmit. A benne levő i5-6200U igen jó teljesítményt ad le, a hozzá adott Windows 10 repül, mint az álom rajta (pedig az asztalimban i7-4790k van, úgyhogy rendkívül megérezném, ha nem így lenne). M.2-es, 256GB-os SSD van benne, erről nincs mint mondani, gyors. A kijelző qrvaszép, fullHD matt, nagyon szépek a színek. Van egy TrackPoint is benne, ez állati hasznos számomra. A billentyűzet fenomenális, híresen jó ennél a típusnál. A szigetelt felépítést még szoknom kell. Beléptem a gép BIOS-ába is, azt hiszem erről is elmondható, hogy éppenhogy csak kávét nem főz, olyan okos. Mondok példát, állíthatod, hogy a jelszó minimum és maximum hány karaker lehet, kétszintű jelszót állithatsz be (gép használat vagy BIOS ba**tatás is mehet), TPM, ujjlenyomatleolvasó, Encryption, stb. Tehát konkrétan nagyon business célú a gép, minden alkatrésze és szoftvere a biztonságot, enterprise környezetet támogatja. Ma próbáltam, 15-20FPS-sel elmegy rajta a Heroes of the Storm mediumon, low-on meg teljesen sima a kép, tehát ha nem igényes játékokat akarsz futtatni rajta vagy régieket, azokat is megkajálja. A 8GB DDR4 elég mindenre, asztalimban sem megy efölé a használat (pedig aztán kap elég Visual Studio-t, Blend-et, PhotoShop-ot, meg 15 ablakos böngészőt egyszerre). Még virtualizációt is lehet, tehát futtathatsz benne virtuális gépet, ha nagyon szeretnéd (bár itt a 8GB szerintem kevés lehet). Nagyon elégedett vagyok eddig a géppel, pixelhibamentes, gyors, a csomagban még Windows 10 telepítőlemezt is adnak (Win7PRO-val szállították a gépet, ingyen upgradeltem neten át). Kapsz még mellé 2 CD Resource Disc-et (fingom nincs mi van rajtuk, nincs is időm megnézni meg nem is érdekel, gondolom a szokásos "elavult" driver lesz). Ja! A gombok nagyon halkak! Full csöndes a gép, úgy mindenhogy. Nem recseg ropog, nagyon masszív zsanér van benne. Egyetlen apró hátrányát találtam eddig, a bal fele elég jól tud melegedni, égetően nem lesz meleg, de ezt betudtam az amúgy ágyon való használatnak (tudom nem kéne, de "vészhelyzet" volt). Akkuról még nem tudok nyilatkozni, még töltőn van, telepítgetek, ezt nem szívesen csinálnám akksiról. A gép a maga 2kg-jával számomra nagyon könnyűnek tűnik, mindenképpen érezni, hogy nem ment az anyagihány a minőség hatására. A kijelzőkeret nem tolakódóan vastag, mondhatni elég kulturált.

    Egyelőre ennyi, ha van kérdés szívesen válaszolok! Eddigi tapasztalatom alapján bárkinek nyugodtan ajánlom a gépet, a netes társaság mellett. Nem véletlen ennyi ez a gép, amennyi, de itt nem dizájnt adnak el felkerekitve a lóvéért. Ez az érzésem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák