Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jószaki

    csendes tag

    válasz diablo1984 #97716 üzenetére

    - Tudtommal is "ez ilyen". Nálunk a nyílászárók üvegrészei papíron k=1,0-sok, mégis lecsapódik rajta valamennyi pára.
    - A kinti páratartalomtól is függ, hogy mit érhetünk el idebent (nem írom, hogy most kint mennyi, mert éppen esik, de sokkal több a 65%-nál, és ha eláll, akkor sem fog ma benézni 65% alá). Bent pedig főzés/mosás/mosogatás/fürdés/légzés :) stb., amit a fentiek miatt jelenleg és az év jelentős részében szellőztetéssel sem tudsz kezelni, legalábbis a kinti páratartalom alá nem tudsz menni így sem. Persze száraz nyári 40% körüli napokon a szellőztetés is jó.
    - A kis műanyag dobozos párátlanítók használati értéke nálam is nulla volt. A linkelt cikkben bemutatott párátlanító már nyilván hatékony. Ugyanúgy a klíma is jó, talán annak az értelme is több, de az üzemeltetése szintén nem olcsó.
    - Nekem egyszerűbb letörölni naponta 1x, pedig van pár ablakunk...
    - Az virtuálisan okosak miatt írom, hogy ne menjünk bele, hogy az itthoni páratartalommérők pontosak-e. Szakember nem vagyok, annak sem akarok látszani, a párára odafigyelek, leírtam mit csinálok vele, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák