Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    válasz vottokar #246 üzenetére

    Igen, az lenne és benne a gyári driverrel, ami nála jól működik.
    A leírásban nem volt túl bőbeszédű:
    1. From dd-wrt to Padavan:
    mtd write -r DIR-860L_3.4.3.9-099.trx linux

    2. Write factory partition:
    mtd_write write mtd2.bin "Factory"

    Hogy a későbbiekben visszafordítható legyen a folyamat készítettem egy teljes backupot openwrt alatt, meglepetésre teljesen más a flash kiosztása, mint ddwrt alatt. Nehogy az legyen, hogy valamit nem jól csinálok, elindultam ddwrt alól. No, legyen innen is egy teljes mentésem az eltérő kiosztás miatt, hmmm, nem akkora a módosított mtd2, mint a mentés.
    Mi legyen? Az a mentés padavan alá szólna? Éltem a gyanúperrel, hogy az összekavarodott switch konfiguráció miatt nem lesz elérhető a rendszer, be is jött. Egyedül a wan portra dugott kábelen érzékel valamit a windows, de nem tudtam elérni se telneten, se ssh-n.

    Openwrt:

    DD-Wrt:

    A mentett és a módosított mtd2 méretkülönbsége:

    Hogyan lehetne innen továbblépni, nem mellesleg esetleg visszalépni?

  • woodworm

    veterán

    válasz woodworm #257 üzenetére

    Helyzetjelentés:
    Annak ellenére hogy nagyrészt a folyamattal együtt tanulok és hátráltatnak az ismeretlen fw-k is, egy kis félsikerről be tudok számolni.
    Alapvetően a ddwrt fórumos user leírása a Moszkvában Mercédeszeket osztogatnak jellegű rádióhírre hajaz. A legnagyobb hiba, hogy belementem ebbe a ddwrt-ről indulok leírásba, mivel részlépeseket hagy ki és nagy valószínűséggel keveri a csatlakozási formákat. A parancs ugyanis nem működik ddwrt-n abban a formában, ahogy leírta, rossz a parancs megadása, a kapcsolót az utasítás elé kell tenni, előtte kell egy unlock a meghajtóra, mivel ddwrt-n nem automatikus. Ddwrt-n van telnet és az ssh-t is be lehet kapcsolni, de a padavan indulás után csak telneten érhető el, tehát vagy mindkét esetben telneten csatlakozott, vagy ddwrt-n ssh-n és padavan alatt telneten.
    Mivel meguntam a factory>>ddwrt>>padavan folyamatot, ezért felraktam az fw-t openwrt alól, ami működésre utaló jeleket ad. Böngészőben ugyan elérhetetlen és ssh-n sem jobb a helyzet, de telneten, ha akadozva is, de elérhető, néha megszakad.
    Most kellene egy mentés az mtd2-ről, mielőtt felflashelem a módosítottat. Mivel a pent nem tudom mountolni, jó lenne valami telnetes megoldás, hogy pc-re tudjam másolni a mentett fájlt.
    Vagy valami megoldás, hogy stabilan tudjak csatlakozni a rossz switch konfigurációjú routerre.

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #280 üzenetére

    Megoldódott a kérdés de újabbak adódtak, ha esetleg van pár ötleted az eredeti állapot helyreállítására!

    Sikerült végigvinni a folyamatot, egy pendrive mountolása megoldotta a problémát, a végén működött a padavan. Reggel frissíteni akartam egy bővebb funkciókat tartalmazó verzióra, de újraindulás után se kép, se hang.
    A eddigi folyamat:
    - openwrt alatt:
    mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx firmware

    - amikor elindult a padavan, semmilyen más formában nem sikerült csatlakozni hozzá, csak telneten. Az is meglehetősen instabil volt, sokszor vált elérhetetlenné és szakadt meg a kapcsolat. A leírás szerint az mtd2 módosítása után ez rendeződik. Élve a gyanúperrel itt is mentettem mielőtt írtam:
    mount -t vfat /dev/sda1 /media -o uid=1000,gid=1000,utf8,dmask=027,fmask=137
    cd /media
    cat /dev/mtdblock2 > mymtd2.bin
    umount /media
    mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

    Innentől működött a router, volt hálózat, routolt és a wifi is működött.

    Reggel a frissítés után elérhetetlenné vált a router, nem tudom, hogy az fw miatt vagy mert esetleg a webes frissítést választottam. A recovery-n keresztül a gyári és az openwrt visszamegy, innen van továbbút ddwrt-re. Amikor a jelenlegi állapotot összehasonlítom az eredetivel, észrevettem, hogy openwrt alatt vannak olyan részletek, amik teljesen más partícióra kerültek. Nem akarok tovább rontani a helyzeten, az a mini howto, amin elindultam, kicsit olyan, mintha emlékezetből írta volna az user. Nem teljesen korrektül írta le a parancsot, keverte a csatlakozási protokollt.
    Teljes mentésem van ddwrt és openwrt alatt is, és a padavanos változtatásról. A hozzászólásában azt írja, hogy a ddwrt-s mtd2 partíció visszaírása rendezi az eredeti helyzetet, de mellette megjegyzi, nem teljesen ugyanakkora az a partíció, mint openwrt-n.
    Tehát igaza van és működik vajon ez a megoldás vagy más utat kell keresni?

    [ Szerkesztve ]

  • vottokar

    senior tag

    válasz woodworm #286 üzenetére

    Rendelkezem eme műremekkel, és a héten délutánonként szabadidővel is. Csak pontos tudásom nincs a padavanra átállásra. :( Ha nem lenne túl hatalmas kérés (de az, tudom), letudnád írni egy teljes hozzászólásban, pontról pontra a lépéseket, és kellő utasításokat, hogy nulláról (vagyis recovery állapotról hogy lehet eljutni a teljesen működő padavan-ig? És esetlegesen milyen plusz file-ok kellenek hozzá. (a ddwrt-s fórumról leszedtem már a dir860l 3.4.3.9.-099.trx és bin fileokat, a dir860lb_mtdblock2 és mtd2.bin fileokat)
    Szerintem nem csak én lennék, aki ki szeretné próbálni.
    pakolok, mert menni kell haza....

    [ Szerkesztve ]

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • woodworm

    veterán

    válasz vottokar #287 üzenetére

    Összeszedtem egy kicsit a hosszú történetet, hogy hogyan került padavan a routeremre.
    A ddwrt oldalán találtam egy rövid szösszenetet egy usertől, hogy buildelt egy működő padavant és mellé egy módosított eepromot.
    Nem volt túl bőbeszédű: nincs rá garancia, mentsd a factory partíciót mielőtt flasheled és a módosított mtd2 nélkül instabil a router. A fájlokhoz mellékelt leírás két parancsot tartalmaz, túl sok részletezés nélkül. Később, napokon keresztül adagolva közölt olyan információkat, amelyek fontosak lettek volna.

    Mielőtt bármibe kezdünk, mentsük a teljes rendszert és jegyezzük fel a készülék mac-címeit (wan, lan, 2,4GHz, 5GHz). Mivel openwrt volt a routeren, rögtön ezzel kezdtem, mert emlékeztem a 1043-as topik egyes történeteire az art partícióval, bár éltem a gyanúperrel, hogy openwrt alól nem egyszerű visszaírni a leírásban említett partíciót.
    Később ddwrt alatt is készült egy teljes mentés és ez a fontosabb, mivel itt biztosított a visszaírás lehetősége. Tehát az új fw-t openwrt/lede alatt is fel lehet tenni, de az egyszerűbb visszatérés lehetősége miatt mindenképp fel kell tenni egy ddwrt-t a backup miatt. Az eltérő kiosztás miatt az openwrt-s mentés nem rakható vissza ddwrt-vel. (Lehet van rá megoldás, nem találtam)

    Az openwrt oldaláról vettem a scriptet, amivel a mentést végeztem, egyszerűbb így, mint a routeren vesződni egyesével. Bash script, linux kell hozzá, akár egy virtuális gépen, én a win10 beépített környezetét használtam. Külön könyvtárban vannak a router cuccai, itt hoztam létre a scriptet. Mivel maga mellé teszi a mentést, nem kell másolgatni sem később.

    #!/bin/bash

    set -e

    function die() {
    echo "$@"
    exit 2
    }

    OUTPUT_FILE="mtd_backup.tgz"

    OPENWRT="root@192.168.1.1"

    TMPDIR=$(mktemp -d)
    BACKUP_DIR="$TMPDIR/mtd_backup"
    mkdir -p "$BACKUP_DIR"
    SSH_CONTROL="$TMPDIR/ssh_control"

    function cleanup() {
    set +e

    echo "Closing master SSH connection"
    "${SSH_CMD[@]}" -O stop

    echo "Removing temporary backup files"
    rm -r "$TMPDIR"
    }
    trap cleanup EXIT

    # Open master ssh connection, to avoid the need to authenticate multiple times
    echo "Opening master SSH connection"
    ssh -oControlMaster=yes -oControlPath="$SSH_CONTROL" -o ControlPersist=10 -n -N "$OPENWRT"

    # This is the command we'll use to reuse the master connection
    SSH_CMD=(ssh -oControlMaster=no -oControlPath="$SSH_CONTROL" -n "$OPENWRT")

    # List remote mtd devices from /proc/mtd. The first line is just a table
    # header, so skip it (using tail)
    "${SSH_CMD[@]}" 'cat /proc/mtd' | tail -n+2 | while read; do
    MTD_DEV=$(echo $REPLY | cut -f1 -d:)
    MTD_NAME=$(echo $REPLY | cut -f2 -d\")
    echo "Backing up $MTD_DEV ($MTD_NAME)"
    # It's important that the remote command only prints the actual file
    # contents to stdout, otherwise our backup files will be corrupted. Other
    # info must be printed to stderr instead. Luckily, this is how the dd
    # command already behaves by default, so no additional flags are needed.
    "${SSH_CMD[@]}" "dd if='/dev/${MTD_DEV}ro'" > "${BACKUP_DIR}/${MTD_DEV}_${MTD_NAME}.backup" || die "dd failed, aborting..."
    done

    # Use gzip and tar to compress the backup files
    echo "Compressing backup files to \"$OUTPUT_FILE\""
    (cd "$TMPDIR" && tar czf - "$(basename "$BACKUP_DIR")") > "$OUTPUT_FILE" || die 'tar failed, aborting...'

    # Clean up a little earlier, so the completion message is the last thing the user sees
    cleanup
    # Reset signal handler
    trap EXIT

    echo -e "\nMTD backup complete. Extract the files using:\ntar xzf \"$OUTPUT_FILE\""

    A mentések elkészülte után fel lehet írni az fw-t, ezt ssh-n bejelentkezve tehetjük meg:
    - dwrt-n a következő paranccsal:
    mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx linux

    - openwrt/lede-n pedig a következővel:
    mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx firmware

    Hagyjuk lefutni a flash-t, a router kíírja amikor rebootol.

    Innentől lesz nyögvenyelősebb egy kicsit, mivel a patch hiánya miatt nagyon nehéz a bejutás a készülékre. Nekem telneten sikerült, radmir egy későbbi kérdésre írta, hogy ő 5G-n végezte a folyamatot, gondolom ez az 5GHz-es wifi lenne. Láttam már másoknál ebből adódó hibákat, de az akadozó, megszakadó telnet sem leányálom, rábízom mindenkire, ki, mit választ.

    A teendők sorban
    - Bejelentkezéshez az ip-cím 192.168.1.1, user: admin, pass: admin
    - Egy fat32-re formázott pendrive csatlakoztatása a routerhez, majd mountolása:
    mount -t vfat /dev/sda1 /media -o uid=1000,gid=1000,utf8,dmask=027,fmask=137

    - belépés a mountolt könyvtárba
    cd /media

    - Az eredeti partíció mentése:
    cat /dev/mtdblock2 > mymtd2.bin

    - A meghajtó leválasztása:
    umount /media

    - A nem tökéletes kapcsolat miatt többször kellett betelnetelnem, mire sikerült két egyforma és a partíció méretével egyező mentést készítenem. Ez azt jelenti, hogy ezt a lépést többször megismételtem, a pendrive-ot csatlakoztattam a pc-hez és átmásoltam a készített fájlt. Ha megvan a mentés, fel lehet írni a patchelt változatot.

    - A radmir által csatolt mtd2.bin fájlt a pendrive-ra kell másolni és és csatlakoztatás után mountolni, majd belépni a mountolt könyvtárba a korábbi parancsokkal. A flasheléshez a következő parancs kell:
    mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

    - A router rebootja után rá lehet nézni az adminfelületre a böngészőben. Nem emlékszem már, de valószínű, hogy nem aktív az ssh, be lehet kapcsolni.

    - Újra bejelentkezve vissza lehet írni az eredeti mac-címeket.
    lan_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX
    wan_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX
    radio2_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX
    radio5_eeprom_mac XX:XX:XX:XX:XX:XX

    Nem próbáltam a visszatérést, de szerintem a padavan ssh-n visszaírva az eredeti mtd2 partíció mentését és recovery-vel pedig a gyári vagy openwrt fw-t tűnik a könnyebb útnak, de természetesen ott a ddwrt-s mentés is.

    Az fw-t és a patch-et radmir készítette és a ddwrt fórumán tette közzé. Köszönet érte!

    [ Szerkesztve ]

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #329 üzenetére

    Mennyire járható út összetenni egy fájlba az openwrt adott partícióit és padavan alatt visszaflashelni a többivel együtt?
    mtd1_u-boot-env.backup \
    mtd2_radio.backup >> mtd1.bin
    mtd3_factory.backup /
    mtd4_defaults.backup >> mtd2.bin
    mtd5_firmware.backup >> mtd6.bin

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz woodworm #346 üzenetére

    Szia!

    Ez az eredeti build, de folyamatosan ezt tapasztalom a webes felületen. Nekem routerként megy, neked csak AP-ként, ha jól sejtem. Más különbséget nem látok.
    2,4 GHz-en csatlakozva nálam a TRate az 300M, úgyhogy ahhoz mérten különösen jó az eredmény.
    Samba-nál biztos, hogy az USB2 a korlát. Én egy USB3-as házban lévő notebook HDD-vel próbáltam.
    LEDE-ből majd build-elek egy általánosat, mert ezt kifejezetten a nekem szükséges csomagokkal és configokkal build-eltem. Egyébként mindegyik partíciót írhatóvá tettem. Másrészt saját build esetén olyan partíciókat (is) definiálhatunk, amit akarunk. Lehet átfedés is küztük.

    (#347) suste: A LEDE és az OpenWrt is az mt76 wifi driver-t használja, nyilván a LEDE újabbat, mint a CC.

    A fentebb leírt LEDE build-el egyébként valóban ennyi a flash-elés:

    From OpenWRT/LEDE:
    1. mtd write mtd2.bin defaults
    2. mtd -r write DIR-860L_3.4.3.9-099.trx firmware

    LuCI-ból szinte biztos, hogy nem megy a firmware partíció, bár nem néztem, de szerintem a HW ID nem egyezik bennük, így a sysupgrade visszautasítaná.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz suste #349 üzenetére

    Persze. CC fordítása előtt módosíthatod az mt76-hoz tartozó Makefile-t, hogy a legújabb forrást szedje le.
    A trx-nek és az mtd2-nek miért kellene a flash-ba mennie? Szokásos módon a /tmp-be letöltöd és felírod. Ott van hely, hiszen az a RAM fele.
    Persze lehet, hogy alap build esetén a flash-ba is elférne, mert csak kicsivel több, mint 8 MB.

    Alex

  • woodworm

    veterán

    válasz suste #355 üzenetére

    Ha már lúd, legyen kövér!
    A script akár módosíthatná is a patchelt mtd2.bin-t és beleírhatná flash előtt az openwrt alatt kiolvasott eredeti mac-címeket, akkor padavan alatt már azt sem kellene visszaírni.
    Az írás előtti mentés és az esetleges visszaállítás miatt azért így sem teljesen kezdőknek való a művelet.

    Egyébként annyira nem értek hozzá, hogy tudjam mi a különbség a módosított eeprom és a padavan indulásakor odakerülő adatok között, de lehet csak annyi, hogy a padavan első indulásakor odakerülő adatokban nincs érvényes mac-cím és a patch ezt fixálja, majd később kézzel kerül a helyére a valós. Ha csak ennyi, akkor elméletileg a saját eeprom is kerülhetne oda, a helyes mac-címekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #361 üzenetére

    A jelenleg hozzáférhető mtd2 fájl nem ugyanaz, mint ami korábban letölthető volt, egy kicsit kitakarította. Nem tudom, hogy rendszerfüggő vagy az openwrt után ottmaradt, a padavan működését nem befolyásoló adatok ezek. Lényegében mostanra nem maradt csak a két rádió eepromja, benne az egyedi mac-címek, a fájl végén a lan és a wan mac-címe és a fájl közepén néhány karakter. Előzőleg sokkal több adatot tartalmazott.

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Capricornhun #381 üzenetére

    Olyan build-et, amiben engedélyezve van az érintett partíciók írása, akár most is tudok adni. A webes felületen, az mtd2 MAC címekkel feltöltésén kellene dolgoznom, amint lesz időm.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Capricornhun #421 üzenetére

    Természetesen, ha korábban már padavan volt rajta és akkor megcsináltad a MAC cím beállításokat, akkor nem kell újra, hiszen most nem írtad felül az mtd2 partíciót.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz F34R #439 üzenetére

    Igazából kész az a LEDE build is, amibe tettem egy minimális web felületet, ahol lementhetőek a jelenlegi partíciók, felírható az mtd2 (amiben írás előtt ki is cseréli a MAC címeket) és maga a firmware is. Azaz Padavan alatt már semmit nem kell parancssorozni, rögtön lehet beállítani.
    Az így összeállt firmware-ba belefért a Padavan-os mtd2 partíció és maga a padavan firmware is, tehát nem kell semmit letölteni.
    Csak tesztelni nem volt még alkalmam, ezért nem osztottam meg.

    Alex

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #444 üzenetére

    A saját mtd2 kerül visszaírásra vagy radmiré? A ddwrt fórumon megjegyezte egy kérdésre, hogy akár a padavan által felrakott gyári is maradhat, ha a wifi jól működik vele.

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz woodworm #445 üzenetére

    Ezt nem teljesen értem. A padavan firmware nem tartalmazza az mtd2 partíciót. Így én a radmir-ét raktam bele a firmware-ba.

    Alex

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #446 üzenetére

    Mert te expert módon oldottad meg az átállást és két eseményről lehet nincs információd.

    Az eredeti leírás szerint először ddwrt/openwrt alatt felkerül a padavan fw, majd újraindulás után már a padavan alatt cserére kerül az mtd2-es partíció a rádió és a mac-címek adataival. Mivel a gyári/ddwrt/openwrt/lede vonalon érintetlen marad a flash eleje, viszont a padavan használja és ráadásul más felosztásban, induláskor nem veszi át az eredeti rádiók eeprom-jait, hanem a gyári alapértékeket írja be, amit az /etc_ro/Wireless/ útvonalon tárol. Gondolom, hogy innen, mert itt találtam meg.
    Az eredeti radio partíció törlődik, viszont a defaults partíciót csak felülírja a kérdéses helyeken, a többi, számára haszontalan adat marad. Nem kerül érték a wan/lan címek helyére, ezért olyan macerás kábelen csatlakozni ilyenkor. A wifi rádióknak viszont van a gyári eeprom miatt, ezért egyszerűbb wifin csatlakozni.

    Az első mtd2.bin még tartalmazta az átállás miatt megmaradó adatokat az ő eepromjával és kapott kamu címet a wan/lan is, de időközben a felesleget kitakarította és cserélte. (Egy helyen mintha maradt volna pár byte , de nem tudom mennyire felesleges).
    Tehát most gyakorlatilag mindenki radmir rádióadatait használja, a saját mac-címeivel, ha vette a fáradtságot és lecserélte. A ddwrt-s fórumon többen kérdezték és leírta, honnan lehet menteni az eredeti rendszeren a saját eepromokat, később azt írta, akinek működik normálisan a wifije a gyári alapértékekkel, azt is megtarthatja.

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz woodworm #447 üzenetére

    Ha itt az utolsó hozzászólásra gondolsz, akkor szerintem csak annyit ír, hogy aki felrakta az első verziós mtd2-t és nincs gondja a wifi-vel, annak nem kell felrakni az újat.

    Alex

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #449 üzenetére

    Ehhez képest a padavan szépen belepancsol, gondolom az asus layoutjához igazodna.

    Nem hagyott nyugodni, megnéztem még egyszer. Tehát flash után az fw-ben lévő alapértelmezett eeprom kerül az mtd2-re. Ez különbözik a dlinkétől, lehet, hogy mtk forráskódból való vagy asus örökség.
    Az első verziós csere mtd2.bin ugyanúgy dlink gyári eeprom, csak eltérő mac-címet tartalmaz és benne van az eredeti partícióról származó töredék.
    A második verziós csere mtd2.bin ki van tisztítva és más mac-címet tartalmaz, az azonosítás alapján d-link tartomány.

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz woodworm #451 üzenetére

    Egész biztos, hogy az mtd2 partíciót később nem módosítja a padavan. Ugyanis a diff alapján csináltam a LEDE build-embe az mtd2 partíció módosítást és a radmir mtd2 mentéséhez képest csak a MAC címek változtak (nyilván azokat a lan_eeprom_mac, wan_eeprom_mac, stb. parancsok módosították).

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz woodworm #476 üzenetére

    Igazából már annál is egyszerűbb (csak ugye még nem teszteltem élesen), mert készült egy webes felület:

    A partíciók ne tévesszenek meg, mert ez az oldal most nem egy DIR-860L-en fut. A script a rootfs, rootfs_data és kernel partíciókon kívül mindent felajánl mentésre. A write mtd2 partition pedig már úgy írja fel radmir mtd2 partícióját, hogy a helyes MAC address-ek szerepelnek benne. Azaz az mtd2 és a firmware felírása után semmi egyéb teendő nincs. A lede firmware pedig tartalmazza az mtd2 partíciót és a padavan firmware-t. Tehát azokat sem kell letölteni.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz vottokar #487 üzenetére

    A partíció mentés, mtd2 és firmware felírás készen van. Igaz, csak úgy teszteltem (mivel nem is DIR-860L-en csináltam), hogy a mentéseket ellenőriztem, az mtd2 felírás helyett pedig csak a /tmp-be írtam ki, de helyes a tartalma. A firmware felíráson pedig nincs mit tesztelni. Az egyetlen parancs. Így, ha valaki vállalkozó szellemű, szívesen odaadom neki a firmware-t.
    A visszaállítás még hátra van, az még csak a felületen létezik. Nincs mögötte kód.

    Nálam a probléma az, hogy aktív használatban a DIR-860L van padavan-al, így nem tudtam még tesztelni. Lehet, hogy jövő héten beállítom a Linksys WRT3200ACM-et, vagy visszarakom a TL-WDR4900-at és sort kerítek rá.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    Sziasztok!

    Sajnos a konkrét teszt elmaradt, de a részegységenkénti tesztek alapján úgy gondolom, hogy működnie kell a dolognak. Szóval, elkészült az a LEDE firmware, amivel mindenféle extra parancssorozás nélkül feltehető a Padavan firmware az eszközre. A lépések a következők:

    1. Gyári felületen a firmware frissítésnél betallózod a factory firmware-t (recovery módban is mehet) - md5sum: ,19dbf602b3e143146537abd4c8b655f4, sha256sum: 72604f16dce88226c54710c48e132050e6b58a18f63677bbc4453c40f4de7fe7) - , vagy ha már LEDE/OpenWrt van az eszközön, akkor a sysupgrade firmware-t - md5sum: fd076e7447eeb247dcd20b565b22b6a5, sha256sum: .d990cbb5bf088bb3410fd5e1bfca9d7e0f31ae714fe96c289c1d70c55a97c853 -
    2. Ha végzett és újraindult a router, akkor megnyitod a http://192.168.1.1/cgi-bin/flash_padavan URL-t. Ekkor megjelenik ez a felület (természetesen helyes partíciókkal):

    3. A felület 1-es pontjában található partíciókat lemented (hogy legyen biztonsági mentésed) a Download linkekre kattintással
    4. A felület 2-es pontjában esetleg ellenőrzöd a MAC címeket, majd megnyomod a Write mtd2 partition feliratú gombot
    5. A felület 3-as pontjában megnyomod a Write firmware partition feliratú gombot. Ha végzett, újraindul a router, immár a Padavan firmware-val.
    6. Teszteled az új firmware-t.
    7. Jelzed, ha esetleg hiba van

    A firmware-ban az u-boot és u-boot-env partíciókat a biztonság kedvéért mégsem állítottam írhatóra, de természetesen a felületen ezek tartalma is menthető.
    A visszatöltés webes felületen (Recover your partitions rész) még nincs kész, de parancssorban bármikor megoldható (ha szükség van rá, megírom a konkrét parancsokat).
    Maga a firmware tartalmazza a Radmir által publikált mtd2 partíciót, valamint a Padavan firmware-t, így nincs szükség sem letöltésre, sem net kapcsolatra a művelet közben.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz woodworm #505 üzenetére

    Én csak azt tudom, hogy amióta kipróbáltam a padavant az mtd2-vel, majd vissza, azóta nem tudok csatlakozni wifi hálózathoz, se 2.4ghz-n, se 5ghz-n.
    Visszaírtam az eredeti mtd-ket, voltam kétszer teljesen gyárin is, de továbbra sem megy.

    Még azt is el tudom képzelni az mtd partíciók méreteit elnézve, hogy összekevertem a radio és a uboot-env-et, bár kétlem, hogy tényleg ez történt volna.

    De jelenleg fogalmam nincs mi lehet a baja.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Dadan01 #549 üzenetére

    Én még nem frissítettem, de elvileg igen, mert az mtd2 partíció már nem módosul.

    Alex

  • woodworm

    veterán

    válasz vargalex #637 üzenetére

    Kipróbáltam mindkét elérhető fw-ddel a visszatérést, de az mtd2-es partíció írásakor a többiek által is kapott hibaüzenet jelentkezett.

    root@LEDE:~# mtd write /tmp/mtd2_radio.backup radio
    Unlocking radio ...

    Writing from /tmp/mtd2_radio.backup to radio ... [e]Failed to erase block

    Padavan alatt az eredeti partíciók egyesítésével és felírásával sikerült az írás, tehát most sem lehetetlen küldetés a gyári állapot visszaállítása.

  • Kisbatyu75

    tag

    Sziasztok!
    Tegnap éjjel megpróbáltam az egyszerűsített módszerrel feltenni a padavan firmware-t. Valami nem sikerült, nem tudtam belépni a telepítés után a webes felületre, és nem volt internet kapcsolat sem.
    Gondoltam akkor recovery módból visszarakom a gyári firmware-t, ami látszólag sikerül is.
    Viszont azóta nem tudok WPA2 titkosítást kiválasztani a wireless securitynél. Lehet valami összefüggés ezek között?
    Amúgy mit baltázhattam el a padavannal?
    A partíciókat lementettem, a mac addressek jónak tűntek, mtd2 partíciót felírta, firmware-t felírta, igaz nem tudom, hogy rendben újraindult-e a router. Valami biztos lett, mert a LED.ek a router elején narancssárgán világítottak.

    mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Kisbatyu75 #838 üzenetére

    Szia!

    A Padavan-ba milyen userrel próbáltál belépni?
    Recovery-ből kár volt feltenni a gyári firmware-t, mert a padavan felírása során az mtd2 partíció is módosult, amit a gyári firmware és a lede is használna...
    Én recovery-ből feltenném a lede to padavan-t és parancssorból csak a padavan firmware-t felírnám (az mtd2-t nem kell, hiszen az már cserélve volt, ismételt felírás esetén rossz MAC címek lesznek benne. Persze ez meg javítható padavan alatt, úgyhogy lényegében mindegy...

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Tyrel #888 üzenetére

    Nyilván ellenőrizni nem tudod, de ha lenne esetleg ilyen, akkor ugye előfordulhat, hogy egy eszköz egy csomagot rossz irányba küld, vagy esetleg eldob, mondván ez a MAC cím nekem egy másik lábamon látható...
    Nem a Padavanban van beégetett MAC cím, hanem Radmir mtd2 mentésében...

    Alex

  • alevan

    őstag

    Én anno amikor megvettem a routert, a DD-WRT fórumon találhatü leírással tettem fel a Padavan-t, magyarán nincs mentésem a régi partíciókról. A padawan többé kevésbé ment, de problémáim voltak. Próbáltam egy gyári visszaállítást az eredeti d-link FWal, persze tégla lett a router.

    Recovery módban feltettem a gyári FWt ezuttal sikerrel, onnan megint a fenti módszerrel vissza a Padavant. Azóta egy fokkal jobb lett, a meglepő volt számomra, hogy mtd2.bin írása nélkül is stabil volt a router.

    Azóta megtaláltam és olvasgattam ezt a topikot. Lehet, hogy legyalultam véletlenül fontos partíciókat? Ha igen, vissza lehet-e hozni őket?

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz woodworm #1159 üzenetére

    Igen, vissza állítom de nem úgy ahogy azt ti itt csináljátok! Hanem teljesen másképpen...
    De gondolom erre a fájlra gondolsz? mtd2.bin

    Amúgy van egy másik Lede forum is ahol világosan levan írva 17.x.x verziónál teljesen mindegy melyiket használod van e benne mt7621 os driver vagy nincs nem működik rendesen a wifi ennyi.

    https://forum.lede-project.org/t/dir-860l-rev-b1-very-poor-wifi-performance/2612/43

    Tessék itt van el lehet olvasni minden olyan eszköz ruter,board mindegy melyik ami ezt a csipszetet használja az nem működik mert nem tudják vagy nem akarják megcsinálni a normális drivert vagy képtelenség jelen állás szerint. Majd a következő LEDE version 18.0 ba talán fog működni addig részemről ez kuka, inkább padavan...

    [ Szerkesztve ]

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz vargalex #1163 üzenetére

    Kedves Vargalex :D énmár mindent megpróbáltam...
    Egyszerűen ha itt a telefon meg a gép 1 méterre akkor jó meg gyors minden, de ha átmegyek a másik szobába ott nincs semmi se jel se sebesség semmi se sajnos.

    20-40mhz, régiót is állítottam, channel is manuálisan is volt meg automatán is, option noscan '1' ezt is írogattam neki mindent. nincs jel és max 3dbi a tx power sajnos

    Padavan ráflesselés után ezt csinálom meg:

    5. Connect to console via telnet/ssh and flash mtd2.bin:
    After reboot you will see ASUS wifi network, try to connect. At this stage firmware is very unstable, unit is slow and network is not working reliable. Default login is admin/admin and wifi pass is 1234567890 (check padavan fw pages for more info: https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wiki/EN/FAQ). BE patient, get the console, mount /dev/sda1 and issue this command:
    mtd_write write -r mtd2.bin "Factory"

    6. Restore MAC addreses using lan_eeprom_mac, wan_eeprom_mac, radio2_eeprom_mac and radio5_eeprom_mac. Reboot

    7. Done! Now everything should work smoothly.

    [ Szerkesztve ]

  • woodworm

    veterán

    válasz fireqpeg #1188 üzenetére

    Ez most kicsit úgy jön le, hogy nem a szád íze szerint beszélünk, ezért keresel egy jobban alád dolgozó forrást. Az eddigiekben autentikus hivatkozási alapnak tartottad a ddwrt fórumot, az fw-t készítő user közzétevő hozzászólásából:
    "No warranty. Backup your factory partition before flashing! Until you will not restore mtd2 router works unstable."
    Tény, hogy elég szűkszavú volt a pontos metódusról, ezért született az általad is idézett másik hsz. Az viszont a mentés szükségességéről feledkezett el teljes egészében. Szinte azonnal az fw elérhetővé tétele után itt az én kálváriám és leírásom, szerintem sokkal részletesebb mindkettőnél. Vargalex fw-je előtt így kellett működnie.
    Egyébként szerintem a ddwrt sem működik teljes értékűen vele, a gyári és a padavan fw pedig tartalmaz egy gyári alap eepromot a rádiókhoz. Sokat nem tehetsz, nincs visszaút, most már úgy kell használnod a routert, ahogy a legjobban működik, az pedig a padavan lesz.

    Az oroszoknál a 4pda fórumán van nagy élet, a padavan patchelését is ott végzik nem támogatott eszközökre. A 860l-nek saját topikja nincs, de a padavan miatt egyébként is a prométheus topikban érdeklődj/nézelődj. Radmir is ott tűnt fel, de a 860-hoz való megosztásait törölték, csak a hsz maradt.

    [ Szerkesztve ]

  • woodworm

    veterán

    válasz fecus #1195 üzenetére

    Padavanról simán visszatérve a következő eltérésekkel találkozhatsz:
    mtd1_u-boot-env: ha nincs nvram törlés akkor a partíció végén ottmaradnak a padavan beállításai. Eredeti állapotában itt csak a bootloader adatai vannak az elején.
    mtd2_radio: teljesen üres, gyárilag a rádióadatok vannak itt.
    mtd3_factory: teljesen üres, eredetileg a router gyári adatai, mac-cím, wps pin, password, wifi ssid-k, country kód.
    mtd4_defaults: a padavan alatt használt rádió és egyéb töredék, a gyári passz, hogy mit tárolt ott.

  • fecus

    őstag

    válasz vargalex #1202 üzenetére

    Ezek vannak benne:

    mtd1
    mtd2
    mtd3

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

  • woodworm

    veterán

    válasz Tyrel #1285 üzenetére

    Kérték már tőle pl. a beállításokat, de hallgat róla. A prometheus script elméletileg támogatná a 860l-t, de nincs hozzáférhető konfig fájl. Radmir megosztotta az orosz fórumon, később törölte vagy törölték, én időben mentettem.
    A mostani frissítés valószínűleg annak szól, hogy a napokban frissült a padavan forrása. Ebbe integrálta, cserélte más verziókra a felsorolt változásokat. A hardveres titkosítás támogatását most nem írja, hogy integrálta volna. Az mtd2.bin is friss dátumú és nem egyezik a régivel, de ez menet közben is változhatott.
    Én néha szoktam saját buildet forgatni, és frissítem a routerem. Nem szoktam nvram törlést végezni frissítés előtt, van, hogy gyári rendszer és openwrt is megfordult a routeren és a padavan beállításai ott csücsültek az általuk nem használt részen. Viszont ő eléggé sok mindent cserélget oda-vissza, előfordulhat, hogy szükség lehet a törlésre.

  • vottokar

    senior tag

    válasz Capricornhun #1294 üzenetére

    Természetesen próbáltam újra beállítani. De sajnos nem változott semmi. :(

    Hát sajnos a többi nekem kínai. Furcsállom is, hogy az újabb radmir féle verziókban a trx-en kívül (amit ugye egységsugarú felhasználók frissítenek a padavan felületéről) az mtd2.bin is módosul. Ez hogy a fenébe történik meg alapesetben, ha ugye csak a trx-et lehet a flashelésnél feltölteni. Bele van ágyazva? (mondom, hogy hü*e vagyok hozzá)

    [ Szerkesztve ]

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

  • Capricornhun

    tag

    válasz woodworm #1711 üzenetére

    Üdv! Segítségre lenne szükségem.
    Radmir féle padavan van a routeren. Prometheus teszt tárólból készített romot feltöltöm akkor nincs netem. Visszatöltöm a Radmir romot akkor van net. Gondolom az mtd2.bin keverhet bele amit anno mellékelt Radmir a romjához. Esetleg valami ötlet mit kéne csinálnom, hogy legyen net rajta?

  • woodworm

    veterán

    válasz Vigyorka #2109 üzenetére

    Az mtd2, mtd3, mtd4 helyre lett állítva?
    Itt tárolódnak többek között a router mac-címei. Nem tudom, hogy okozhat-e hasonló hibát, de azért biztosan nem 100%-os megoldás így használni.

  • xabolcs

    őstag

    válasz Bici #2236 üzenetére

    Pedig mar szepen osszeszedtem a tudashoz szukseges keresoszavakat, csak nem kuldtem el a hozzaszolast! :W

    Keresoszavak:
    - tema osszefoglalo ;]
    - mtd2
    - mtd config
    - visszaállás / visszaállítás

    Szoval a visszaallas szerepel az osszefoglaloban is, de hasznalhatod vargalex leirasat a PADAVAN <-> LEDE firmware-jevel.
    woodworm leirasa pedig Padavan kornyezetben ertelmezendo!

    Ha kolcson mentesbol kell dolgozz, akkor hexeditorral irdd vissza a MAC address-eket meg egyeb azonositokat a tieidre!

    [ Szerkesztve ]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák