Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Megjött az én DIR-860l-em is, de némi tétovázás után egyelőre úgy döntöttem, hogy rajta hagyom a gyári firmware-t. Itt fentebb írtátok hogy a LEDE alapvetően jobb, csak még nem jó a WiFi drivere, de elvben hamarosan ez javítva lesz... addig meg nem merem felrakni a Padavan-t mert azt is írtátok hogy arról visszatérni másra elég nehéz, ha egyáltalán lehet... Inkább nem kockáztatok.
    Az extra funkciók úgy is csak később fognak kelleni (van egy Athlon 5350 alapú itthoni szerverem ami ellátja a bonyolultabb feladatokat, csak fél éven belül eladásra kerül majd... részben azért kerestem jobb routert, hogy amit kell majd át tudjon venni tőle)

    Csak így információs jelleggel, hátha valakit érdekel:

    NetMánia 1000-el ennyit tud:

    2-3 szerverrel próbáltam, nem tudom ez a Speedtest vége-e vagy mi van, de nem jutottam feljebb... vagy csak csúcsidő van, vagy csak nem sikerült jó szervert találni, vagy passz...
    Összehasonlításképp az RT-N16 gyári fw-vel kb. 750 Mbps-t tudott át NAT-olni egy szálon.

    P2P forgalommal érdemben még nem teszteltem, de így hirtelen Star Citizen launcherével sikerült ami fogalmam sincs a háttérben hogyan tölt le, de ennyit tud vele (nem peak volt, tartja is):

    Mindenközben a hálózat továbbra is vígan használható pl. böngészésre, ilyesmiker, bár van egy kis késleltetése de abszolút nem zavaró - kb. csak online gaming-ben lenne az.
    Összehasonlításképp (és pont e miatt teszteltem ezzel) az RT-N16 gyári fw-vel kb. 30 - 35 MB/sec-nél kifeküdt az SC Launchertől, 100% CPU terheléssel és akkora overhead-el hogy a google.hu megnyitása is percekig tartott.

    WiFi

    2.4-en nem próbáltam még.

    5 GHz-en, 40 MHz széles sávon, n/ac módban:
    routerrel egy szobában:
    180 Mbps le, 160 Mbps fel
    szomszéd szobában, de kb. szabad rálátással:
    170 Mbps le, 160 Mbps fel
    a lakás legtávolabbi pontján, 2 vasbeton fal (egyik egy vastag tartófal sarok) meg pár bútor közbenjárulásával:
    42 Mbps le, 40 Mbps fel

    És ezeket stabilan tartja is.
    Az RT-N16-al itt nem tudom összehasonlítani mert az 5GHz-t nem tud, a 2.4 GHz-es sávok meg túltelítettek voltak így sosem ment rendesen. Az viszont elmondható hogy a konyhában olykor gondjai voltak a jelerősséggel ill. stabilitásával.

    Szóval egyelőre ott tartok hogy egy 2x880 MHz-es kis cucc 15 900 Ft-ért határozottan megérte, nem döglik bele a NAT-olásba mint az elődje... ráadásul ez a belső-antennás WiFi-je is többet tud mint amire számítottam.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák