Hirdetés
-
PROHARDVER!
Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
woodworm
veterán
válasz
Capricornhun #401 üzenetére
Ebben a buildben egyelőre a ledek nem működnek, de közben utánanéztem openwrt vonalon, hogy melyik ledhez, melyik gpio pint kell beállítani. Lefordítva úgy tűnik működnek azok is. A reset gomb nincs még beállítva, de a lede forrásban kutakodva ezt is megleltem.
Innentől kezdve én túl sokat nem tudok hozzátenni, kevés a tudásom a komolyabb munkához. -
woodworm
veterán
válasz
Capricornhun #401 üzenetére
Egyelőre fenntartásokkal, nem teszteltem minden funkciót. Mindig legyen terv a visszatérésre.
-
woodworm
veterán
válasz
woodworm #403 üzenetére
OK! Meg is van az első hiba. Visszakanyarodtam az eredeti problémához. Átraktam a routert és a wan port nem működik. Pedig ez már rendben volt, de ezek szerint csak a lan portok működnek.
@vargalex
Nézz már rá légy szíves, mert nem találtam hiteles forrást a switch portok belső csatlakozásáról. Most a gpio kapcsán jött ötlet után a lede forrásában nézelődöm. -
matthewKER
tag
Egyébként ha valakit érdekel, most jóárasítva van a router két "E" betűs áruházban is. Mondjuk azt már csak holnap tudom megerősíteni, hogy az egyikben valóban B1-s eszközöket árulnak-e, vagy sem.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
matthewKER #408 üzenetére
Most tényleg jó áron van. Ha minden igaz, kollégám is rendelt tegnap egyet a 4 betűsnél.
Alex
-
suste
veterán
válasz
Headless #410 üzenetére
14-15K -ért nagyon bestbuy ez a router, már régebben is mondtam
kivételesen az eredetiként feltüntetett 20+K ár egy tényleg valós érték, sőt ha a hasonló tudásó routereket nézzük (amik 40K körül indulnak), akkor még ez is igen korrekt
2,4Ghz-es wifi nélkül is bőven megéri, mert 300Mbit/s -es 2,4ghz-es routerek vannak nagyon olcsók.... -
matthewKER
tag
Jelentem a 4 betűs áruháztól B1 verziójú jött, gyorsan rendeltem is még egyet
Padavan-nal nincs tapasztalatom, PHP környezetet tudok a flash-re telepíteni (esetleg buildelni, ha máshogy nem megy)?
Azt tudom, hogy entware csomagok között van php, de van a flash-nek írható része padavan-on, vagy csak a külső eszköz játszik (padavan oldala szerint az utóbbit valószínűsítem)? -
vargalex
Topikgazda
válasz
matthewKER #413 üzenetére
Elvileg akár a /etc/storage-ba rakhatsz bármit, ahogy itt írtam. Persze valószínűleg egy csomó dolgot mókolni kell hozzá, hogy működjön. Pl. router start script-ben symlink-ek automatikus létrehozása.
Alex
-
taki01
őstag
Padawan alatt van olyan dual wan mint asus routereken?
[ Szerkesztve ]
-
Capricornhun
tag
válasz
woodworm #411 üzenetére
Ma sikerült rávarázsolnom az általad közétett buildet 2 routerre is. Életemben nem használtam még a prometheust. Elsőnél összenyomkodtam rajta minden funkciót aztán összejött. Gondoltam archívumból flasheléssel menni fog a másikra is. Sajna nem ment...megint egy 2 óra nyomkodás másolgatás aztán a másikra is felkerült...Szerencsére nem kellett a mac címekkel bíbelődni. Köszönet még 1X a megosztásért
-
vargalex
Topikgazda
válasz
Capricornhun #416 üzenetére
Az mit jelent, hogy nem kellett a MAC címekkel bíbelődni? Nem szerencsés, ha más címeit használod... Belső hálózat esetén még mintegy, de ha netalán egy ISP azonos szegmensén lennétek WAN oldalon, akkor már nem.
Alex
-
woodworm
veterán
válasz
Capricornhun #418 üzenetére
Az előző hozzászólásaid alapján volt már padavan a routereden, új verzió flashelése után már nem kell mac-címet írni.
Jól értelmezem, hogy felraktad a prometheust, bemásoltad alá a buildet és azzal flashelted? Mehetett volna simán a padavan upgrade menüpontjából. -
matthewKER
tag
Padavan-nak van bármi előnye a 2,4 GHz WiFi-n kívül?
Igazából minden itthoni 802.11n eszköz 150MBit/s-s, a többi meg már 802.11ac-s. Rádaásul jelenleg egy 20/1-s netet kell csak hajtania.
Ezeket figyelembe véve - ha nincs más előnye - maradnék LEDE-n. A mai development snapshotot telepítettem elsőnek, eddig stabilnak tűnik. -
vargalex
Topikgazda
válasz
Capricornhun #421 üzenetére
Természetesen, ha korábban már padavan volt rajta és akkor megcsináltad a MAC cím beállításokat, akkor nem kell újra, hiszen most nem írtad felül az mtd2 partíciót.
Alex
-
vargalex
Topikgazda
válasz
matthewKER #420 üzenetére
Szia!
Szerintem nincs. De nyilván van, akinek előnyt jelentenek az előre telepített alkalmazások, pl.: samba, transmission, minidlna, stb.
De ezek LEDE alá utólag telepíthetőek, sőt, a LEDE jóval rugalmasabb. Szóval, ha neked elég a 2,4 GHz-es sebesség és az 5 GHz is jól megy, akkor felesleges váltani.Alex
-
vargalex
Topikgazda
Újra megvizsgáltam a webes felület lassúságát.
Kliens oldalon futtattam egy Wireshark-ot és a router oldalán tcpdump-ot. Kliens oldalon látszik, hogy ilyenkor folyamatosan TCP Retransmit van. A routeren futtatott tcpdump kimenetén pedig látszik, hogy valóban megérkeznek a csomagok, de a router nem válaszol rá, azaz valamiért eldobja. Így nem csoda, hogy a kliens retransmit-ol. Egész biztos, hogy a TCP stack-ban lesz valami nem szabványos dolog.
A probléma egyébként jelentkezik curl-al is, azaz biztos, hogy nem böngésző függő, tényleg a TCP stack lesz az.
Most kipróbáltuk innen a cégtől is (innen nyitva van a webes elérés) és az összes kliensen tapasztaltuk. Próbáltuk Arch Linux-on Chromiummal, Firefox-al, Chrome-val, Windows 7-en Chrome-val, Windows 10-en Chrome-val és Firefox-al. Mindegyiken jelentkezett a dolog. Ugye a közös most az, hogy a céges routeren megyünk kifelé (ami egy Mikrotik), ami a NAT miatt ugye pont cseréli a TCP header-eket, azaz bármelyik kliensről indított kérésnek ugyan az lesz a TCP header lényegi része. A lényeg az, hogy nem tetszik a Padavan firmware-nak.
Tegnap egy ismerősnél raktuk fel a Padavan-t a routerére, az én notebook-omról az is így viselkedett, viszont az ő MAC-jéről jól ment. Azaz nem az én példányomon van valami gondja a padavan-nak, hanem ez gondolom általános.
Ugyanakkor azt is kipróbáltam, hogy SSH-n bejelentkeztem a routerre, nyitottam egy tunnel-t a 80-as portra. Ekkor már bármelyik gépen tökéletesen ment. Ugye ebben az esetben a routeren futó ssh szerver cseréli le a TCP header-eket és azzal szólítja meg a 80-as portot. Ezt (mivel eszközön belül vagyunk) nyilván eredményre vezetett.Mindenképpen valami TCP stack beállítás lesz a gond, ami bekavar. Ti milyen operációs rendszer alatt milyen böngészővel éritek el a webes felületet?
[ Szerkesztve ]
Alex
-
matthewKER
tag
válasz
vargalex #423 üzenetére
Számomra inkább hátrány az előtelepített alkalmazás, ugyanis nem használnám mindet. Ráadásul a PHP-t is csak entware megoldással tudnék telepíteni.
LEDE esetén meg Image Builder-rel beépítek mindent, ami nekem kell, és még így is van 7,6 MB hely, ahova bármit telepíthetek.
Aztán előbb-utóbb csak eléri a LEDE driver a Padavan driver szintjét -
markussandor
senior tag
válasz
matthewKER #425 üzenetére
Nincs lehetőség a driverek összefésülésére a különböző disztrók között?
Bár nekem openwrt alatt is jól muzsikál a router. -
woodworm
veterán
válasz
vargalex #424 üzenetére
Nálam win10 alatt firefox 45.0 működik, pár napja települt a creator update. A router alapesetben ap módban megy, a wan port körüli anomáliák miatt átkapcsoltam router módba, de így is másik router mögött van.
A másik router egy wdr 3600-as az utolsó openwrt buildeddel.(#426) markussandor
De van, a witiboard egy ilyen hibrid openwrt-vel működik.[ Szerkesztve ]
-
woodworm
veterán
válasz
Capricornhun #421 üzenetére
Ha frissen rakod fel a prometheust nincs már benne a 860l, mint opció! Hogyan sikerült egyáltalán flashelni alóla?
-
Capricornhun
tag
válasz
woodworm #429 üzenetére
Én lennék a legboldogabb, ha azt tudnám. Mappákat bemásoltam a helyükre amiket megosztottál utána már megjelent menüben. Próbálkoztam , összenyomkodtam mindent .Sikerült egy olyat flash is ,hogy sd kártya vagy sim kártyához hasonló ikon jelent meg az USB storage ikon alatt, de sajna logó meg skinek nem voltak ezért újra próbálkoztam.
[ Szerkesztve ]
-
vargalex
Topikgazda
válasz
vargalex #424 üzenetére
Bocsánat a félrevezető információért. Mint kiderült, a legfrissebb kernelben (4.10.13), vagy TCP beállításaiban lesz valami. Csak, amikor a kollégák gépével néztük, akkor is egy friss kernelt futtató Arch Linux alatt futó Nginx-en keresztül értük el a webes felületet. LTS kernelt telepítve nem jelentkezik a probléma.
[ Szerkesztve ]
Alex
-
woodworm
veterán
A 400-as linksebesség 2,4 GHz-en az a nem szabványos QAM 256-os modulációból adódik? Felhoztam egy másik topikban, de sosem jártam utána miért van. Tudtommal a broadcom chipek tudják, akkor ezek szerint az mtk is lépett? Akkor nem is ac1200-es, hanem ac1300-as a router?
Ez a padavan hozama vajon vagy gyári alatt is működik? Openwrt-n nem láttam egyszer sem létrejönni és bár nálam nem voltak problémák és az átlagnál ott is jobbakat értem el, de nem volt ilyen kiugró átvitel. -
vargalex
Topikgazda
válasz
woodworm #433 üzenetére
400-as link mellett mekkora a mért sebességed? Nekem az Intel 7260-al természetesen 300 Mbps a link sebesség.
Kicsit érdekes egyébként a leírása.
Első mondat: "MediaTek MT7602E is a highly integrated Wi-Fi single chip which supports 300 Mbps PHY rate.".
Majd a Features 2. pontja:"2T2R with 400Mbps PHY data rate"
egy kis ellentmondást érzek...
[ Szerkesztve ]
Alex
-
woodworm
veterán
válasz
vargalex #434 üzenetére
A plafon 200Mbit körül szokott lenni. Az iperf3 pillanatnyi mérései között sem látok a listában 203-204 Mbitnél gyorsabb eredményt, de nem mentettem el mindegyiket.
Speedtest eredményt nem tudok reprezentálni a gyengus előfizetésem miatt.A datasheet meg sem említi a 400Mbps-t. A wikidevi szerint viszont tudja.
[ Szerkesztve ]
-
vargalex
Topikgazda
válasz
woodworm #435 üzenetére
Nekem 2,4 GHz-en 300 Mbps-es kapcsolati sebességgel az iperf3 így alakul:
gavarga@gavarga-e5540 ~ % iperf3 -c 192.168.22.200 -i 1
Connecting to host 192.168.22.200, port 5201
[ 4] local 192.168.22.147 port 49562 connected to 192.168.22.200 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr Cwnd
[ 4] 0.00-1.00 sec 18.9 MBytes 159 Mbits/sec 0 361 KBytes
[ 4] 1.00-2.00 sec 21.9 MBytes 184 Mbits/sec 0 407 KBytes
[ 4] 2.00-3.00 sec 21.3 MBytes 178 Mbits/sec 0 407 KBytes
[ 4] 3.00-4.00 sec 21.6 MBytes 181 Mbits/sec 0 427 KBytes
[ 4] 4.00-5.00 sec 21.3 MBytes 179 Mbits/sec 0 427 KBytes
[ 4] 5.00-6.00 sec 21.7 MBytes 182 Mbits/sec 0 448 KBytes
[ 4] 6.00-7.00 sec 21.0 MBytes 176 Mbits/sec 0 469 KBytes
[ 4] 7.00-8.00 sec 20.7 MBytes 174 Mbits/sec 0 469 KBytes
[ 4] 8.00-9.00 sec 18.9 MBytes 158 Mbits/sec 0 550 KBytes
[ 4] 9.00-10.00 sec 21.1 MBytes 177 Mbits/sec 0 580 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr
[ 4] 0.00-10.00 sec 208 MBytes 175 Mbits/sec 0 sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 206 MBytes 173 Mbits/sec receiverAlex
-
woodworm
veterán
válasz
vargalex #436 üzenetére
A linksebesség nem nagyon ugrál, stabilan 400Mbit. Az adapterhez adott usb3-as kábeltől erősen hullámzó lett a mért sebesség.
Kábelcsere előtt, bár ez nem a router, hanem az adapter hibája:f:\Portable Apps\iperf>iperf3 -c 192.168.1.168 -i 1
Connecting to host 192.168.1.168, port 5201
[ 4] local 192.168.1.244 port 55809 connected to 192.168.1.168 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-1.00 sec 16.2 MBytes 136 Mbits/sec
[ 4] 1.00-2.00 sec 18.6 MBytes 156 Mbits/sec
[ 4] 2.00-3.00 sec 12.0 MBytes 101 Mbits/sec
[ 4] 3.00-4.00 sec 9.00 MBytes 75.5 Mbits/sec
[ 4] 4.00-5.00 sec 3.00 MBytes 25.2 Mbits/sec
[ 4] 5.00-6.00 sec 0.00 Bytes 0.00 bits/sec
[ 4] 6.00-7.00 sec 256 KBytes 2.10 Mbits/sec
[ 4] 7.00-8.00 sec 384 KBytes 3.14 Mbits/sec
[ 4] 8.00-9.00 sec 128 KBytes 1.05 Mbits/sec
[ 4] 9.00-10.00 sec 640 KBytes 5.24 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-10.00 sec 60.2 MBytes 50.5 Mbits/sec sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 60.1 MBytes 50.4 Mbits/sec receiver
iperf Done.
f:\Portable Apps\iperf>iperf3 -c 192.168.1.168 -i 1
Connecting to host 192.168.1.168, port 5201
[ 4] local 192.168.1.244 port 63166 connected to 192.168.1.168 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-1.01 sec 2.12 MBytes 17.7 Mbits/sec
[ 4] 1.01-2.00 sec 11.6 MBytes 98.2 Mbits/sec
[ 4] 2.00-3.01 sec 14.5 MBytes 121 Mbits/sec
[ 4] 3.01-4.01 sec 16.2 MBytes 136 Mbits/sec
[ 4] 4.01-5.01 sec 384 KBytes 3.15 Mbits/sec
[ 4] 5.01-6.01 sec 2.12 MBytes 17.8 Mbits/sec
[ 4] 6.01-7.01 sec 256 KBytes 2.10 Mbits/sec
[ 4] 7.01-8.01 sec 0.00 Bytes 0.00 bits/sec
[ 4] 8.01-9.01 sec 128 KBytes 1.05 Mbits/sec
[ 4] 9.01-10.01 sec 128 KBytes 1.05 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-10.01 sec 47.5 MBytes 39.8 Mbits/sec sender
[ 4] 0.00-10.01 sec 47.3 MBytes 39.6 Mbits/sec receiver
iperf Done.Kábelcsere után:
f:\Portable Apps\iperf>iperf3 -c 192.168.1.168 -i 1
Connecting to host 192.168.1.168, port 5201
[ 4] local 192.168.1.244 port 63203 connected to 192.168.1.168 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-1.00 sec 17.9 MBytes 150 Mbits/sec
[ 4] 1.00-2.01 sec 17.2 MBytes 143 Mbits/sec
[ 4] 2.01-3.00 sec 18.9 MBytes 159 Mbits/sec
[ 4] 3.00-4.00 sec 21.1 MBytes 178 Mbits/sec
[ 4] 4.00-5.00 sec 21.6 MBytes 181 Mbits/sec
[ 4] 5.00-6.00 sec 23.4 MBytes 196 Mbits/sec
[ 4] 6.00-7.00 sec 23.1 MBytes 194 Mbits/sec
[ 4] 7.00-8.00 sec 23.5 MBytes 197 Mbits/sec
[ 4] 8.00-9.01 sec 23.1 MBytes 194 Mbits/sec
[ 4] 9.01-10.00 sec 24.0 MBytes 202 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-10.00 sec 214 MBytes 179 Mbits/sec sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 214 MBytes 179 Mbits/sec receiver
iperf Done.
f:\Portable Apps\iperf>iperf3 -c 192.168.1.168 -i 1
Connecting to host 192.168.1.168, port 5201
[ 4] local 192.168.1.244 port 63291 connected to 192.168.1.168 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-1.00 sec 22.1 MBytes 185 Mbits/sec
[ 4] 1.00-2.00 sec 22.0 MBytes 185 Mbits/sec
[ 4] 2.00-3.00 sec 22.8 MBytes 191 Mbits/sec
[ 4] 3.00-4.00 sec 24.9 MBytes 209 Mbits/sec
[ 4] 4.00-5.00 sec 24.8 MBytes 208 Mbits/sec
[ 4] 5.00-6.00 sec 24.8 MBytes 208 Mbits/sec
[ 4] 6.00-7.00 sec 25.2 MBytes 212 Mbits/sec
[ 4] 7.00-8.00 sec 24.9 MBytes 208 Mbits/sec
[ 4] 8.00-9.00 sec 24.4 MBytes 204 Mbits/sec
[ 4] 9.00-10.00 sec 24.2 MBytes 204 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-10.00 sec 240 MBytes 201 Mbits/sec sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 240 MBytes 201 Mbits/sec receiver
iperf Done. -
taki01
őstag
Tud valaki írni egy leírást arról hogy kell feltelepíteni a padavan firmwaret?
-
woodworm
veterán
Vargalex lede buildje a könnyebb út.
Winscp-vel felmásolod a fájlokat a tmp könyvtárba, majd ssh-n belépsz és kiadod a parancsokat.
-
vargalex
Topikgazda
Igazából kész az a LEDE build is, amibe tettem egy minimális web felületet, ahol lementhetőek a jelenlegi partíciók, felírható az mtd2 (amiben írás előtt ki is cseréli a MAC címeket) és maga a firmware is. Azaz Padavan alatt már semmit nem kell parancssorozni, rögtön lehet beállítani.
Az így összeállt firmware-ba belefért a Padavan-os mtd2 partíció és maga a padavan firmware is, tehát nem kell semmit letölteni.
Csak tesztelni nem volt még alkalmam, ezért nem osztottam meg.Alex
-
woodworm
veterán
válasz
vargalex #446 üzenetére
Mert te expert módon oldottad meg az átállást és két eseményről lehet nincs információd.
Az eredeti leírás szerint először ddwrt/openwrt alatt felkerül a padavan fw, majd újraindulás után már a padavan alatt cserére kerül az mtd2-es partíció a rádió és a mac-címek adataival. Mivel a gyári/ddwrt/openwrt/lede vonalon érintetlen marad a flash eleje, viszont a padavan használja és ráadásul más felosztásban, induláskor nem veszi át az eredeti rádiók eeprom-jait, hanem a gyári alapértékeket írja be, amit az /etc_ro/Wireless/ útvonalon tárol. Gondolom, hogy innen, mert itt találtam meg.
Az eredeti radio partíció törlődik, viszont a defaults partíciót csak felülírja a kérdéses helyeken, a többi, számára haszontalan adat marad. Nem kerül érték a wan/lan címek helyére, ezért olyan macerás kábelen csatlakozni ilyenkor. A wifi rádióknak viszont van a gyári eeprom miatt, ezért egyszerűbb wifin csatlakozni.Az első mtd2.bin még tartalmazta az átállás miatt megmaradó adatokat az ő eepromjával és kapott kamu címet a wan/lan is, de időközben a felesleget kitakarította és cserélte. (Egy helyen mintha maradt volna pár byte , de nem tudom mennyire felesleges).
Tehát most gyakorlatilag mindenki radmir rádióadatait használja, a saját mac-címeivel, ha vette a fáradtságot és lecserélte. A ddwrt-s fórumon többen kérdezték és leírta, honnan lehet menteni az eredeti rendszeren a saját eepromokat, később azt írta, akinek működik normálisan a wifije a gyári alapértékekkel, azt is megtarthatja. -
vargalex
Topikgazda
válasz
vargalex #448 üzenetére
A flash elejét természetesen használja a többi firmware is (többé-kevésbé), csak nem módosítja. Pl. a LEDE a factory partícióból olvassa ki a wan és lan MAC címeket. LEDE/OpenWrt esetén egyébként nagyon ügyelnek arra, hogy olyan adatot ne írjanak felül a flash-ban, amit egy később felrakott gyári firmware használna.
Alex
Új hozzászólás Aktív témák
- Dell Latitude E6320 Laptop/Notebook, 13,3" Kijelző, I7-2640M, 8GB DDR3, 250GB SSD, WIN 10
- Dell Latitude 7490, 14" FULL HD IPS, I5-8350U CPU, 16GB DDR4, 512GB NVMe SSD W10/11, Számla, Garanci
- Minőségi Alkatrészekből épített Gamer Gép eladó
- MSI CRIER-AC INTEL 3168NGW
- Gigabyte B250M / i5-7500 / 16GB 2133MHz DDR4 / 256GB SSD / MSI RX 580 8GB / Zalman Z3 Plus / CM 500W
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: Morgan Stanley
Város: Budapest