Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    Szomorúan látom, hogy itt a Ph!-n csak kockafejek vannak, sehol egy csillagfejű birkász:). Ennyire nem érdekel senkit a csillagászat, és minden, ami azzal kapcsolatos? Egy ilyen topiknak pörögnie kéne! Majdnem nyitottam egy topikot, de valami belső hang azt súgta, próbáljak meg keresni inkább egyet, hátha:). Hirtelen ötletemet ezúttal egy SG hírnek köszönhetem, amiben azt taglalják, hogy kutatók elkészítettek egy listát azokról a csillagokról, ahol számszerűen kimutatható valószínűséggel élet is kialakulhatott. Persze senki nem tud semmit, a csillagok fényévekre vannak, bolygókat sem ismerünk a körzetükből. Ennek a Top10-nek az első két tagja felé 2014-ben és 2020-ban kutatóegységeket fognak küldeni. Eddig a cikk lényege. Bennem felmerült 1-2 kérdés, kétely. A kutatók a ranglista elejére csak olyan rendszereket vettek fel, amikről feltételezhető, hogy a miénkhez hasonlóak, és található bennük Föld típusú bolygó is. Kizárták a körből a fiatal (<3milliárd éves) rendszereket is, mondván nálunk is milliárd évekbe telt az élet kialakulása. Ami nem is igaz, mert a földön 3 milliárd éves korára már volt élet, és egyébként sem lehet kizáró ok, hiszen kialakulhat ennél kevesebb idő alatt is. Szintén kizárták az olyan rendszereket, amikről feltételezték, hogy nem tartalmaznak elég vasat, nikkelt, szenet stb, tehát kizárólag a földihez hasonló létformákat keresnek, és ez szerintem hibás döntés, mivel ugyanannyi eséllyel létezhet más létforma is.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák