Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tocsa

    senior tag

    válasz #16741888 #118 üzenetére

    Előljáróban: nekem tudtommal nincs ilyen betegségem, de ismerek olyat, aki szenved benne.

    No para, szépen minden diétát betartva eléldegélsz, mint bármelyik más ember.

    A betegségről: autoimmun tipusú betegség. Autimuun még pl az asztma, ekcéma, a különféle allergiák, övsömör...
    Mint ebből látható, az orvostudomány ezeket még tényleg nem tudja ''meggyógyítani'', de kezelni igen.

    A lényeg: szedjed az orvosok által előírt gyógyszereket, hogy nehogy műtétre legyen szükség. Ugyanis súlyosabb esetben el kell távolítani olyan bél részeket, ahol nagyon elfajult a ''betegség''.

    Másik lényeg, ami a gyógyszereknél is lényegesebb: tartsad be a diétát és az egyéb kockázatcsökkentő előírásokat, azaz: no cigi, no alcohol, kerülni a fűszeres kajákat, stb. No chips. És a töbii diétás tanácsot és előírást is követni. Gondolj arra, hogy még fiatal vagy, időben felfedezték a betegséget, az előírások betartásával kordában lehet tartani.

    Ezen kívül ne hagyd, hogy az alternatív gyógymódokkal foglalkozók pszichikailag negatívan befolyásoljanak. Ugyanis ha engeded, hogy rádhassanak az olyanok, akik azt szajkózzák, hogy hú de erős szteroid gyógyszer, jesszusom, akkor azon veszed észre magad, hogy ''rossz hatással van rád'' a gyógyszer, és erre hivatkozva abbahagyod a szedését, mert (mondok egy példát) a kínai zöldlevél tea úgyis jobban használ. Lehet, hogy te nem vagy így manipulálható, de ezt fontosnak tartom leírni, mert az orvos tanácsait nem megtartani óriási butaság. Sokan félnek a ''szteroid'' gyógyszerektől, sőt, magától a szótól is, szívesen lovagolnak rajta a téged esetlegesen lebeszélni próbáló emberek is. A szteroidok a vegyületek egy csoportja, egy családja, ami irdatlan mennyiségű vegyületet foglal magába. Nem kell tőle félni, szteroid gyógyszerekkel szokták többek között a nem light-os autoimmun betegségeket eredményesen kezelni. Ha nagyon hiszel benne lehet kiegészítő gyógymódokat nyomatni, akupunktúra meg minden, hogy megnyugodjon a lelked, de mint ezek nevében is benne van, ezek csak kiegészítsék a kezelést.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz ahsa #120 üzenetére

    Te, és nem kell valami kontrollra járni?
    Nem ártana.
    Hallottam olyanról is, akinek a bele 2/3-át kiműtötték. És akkor már annyira csökken a felszívódóképesség, hogy csak speciális tápszerrel tud normális életet élni az ember. Azt hiszem ide nem célszerő eljutni. Persze ha az orvos a kontroll keretében kijelenti, hogy ne szedj semmit, az teljesen ok. Csak az ember ne magátől döntsön úgy.

    ELőző hozzászólásomhoz: bocs, ha valaki már leírta volna, nem volt időm végigolvasni.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz #16741888 #110 üzenetére

    Tanács: ne olvasd el személyesen a mellékhatást, mert utána ugyanazokat produkálja magának az ember. Nem kell parázni tőle. Ezek a mai gyógyszerek mások, mint 30 évvel ezelőtt.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz Lord Zero #95 üzenetére

    Hát pont a diabétes az, ami ha időskori, akkor az előírt diétát ténylegesen betartók nagy része még jópár évig gyógyszer nélkül normális cukorszinttel élhetnek. Jópár évig. Csupán a diéta betartásával. Csak senki sem tartja be.

    A másik típusú cukorbetegség más tészta.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz ahsa #125 üzenetére

    Oké, velem is volt már, hogy felülbíráltam orvos által mondott dolgot. Csak ez a betegség azért veszélyes is lehet. És lehet, hogy egy féléves kontroll során már azelőtt látszik a vérképből (vagy nem tudom mit mérnek chron-nál), hogy valami készülődik, mielőtt már a hasfájás jelentkezik, márpedig akkor már jobban kiújult a betegség.

    Mindössze ezt kell valahogy minimalizálni.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz ahsa #127 üzenetére

    Huhh.
    Hát igen: akkor ott minden fehéren-feketén látszik, hogy milyen a helyzet.
    Azt tudom mondani, hogy reménykedek, hogy az idő előrehaladtával és a tudomány fejlődésével a jövőben majd non-invazív viszgálat is elegendő lesz egyszer.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz #16741888 #134 üzenetére

    ''Az étvágyam szinte eggyik napról a másikra 3-4 szeresére nőtt, egyszerűen nem lehet ennek hatására megállni a nem evést! Testsúlyom is elég szépen növekedett, értem ezalatt olyan 10k/hónap!''

    Jajajjajjj. Na erre mondtam, hogy a szteroidok a gyógyszereknek (inkább vegyületeknek) egy óriási csoportja. Olyan, mintha a rovarok között annyit mondanál, hogy bogár. Van nagyon sokféle bogár, mindenféle méretű és életmódú, színű-szagú.
    Namost ha jól olvasom, akkor a te rossz emlékű szteroid gyógyszered valamilyen fajta anabolikus, roboráló hatású gyógyszer volt. Meg kell, hogy nyugtassalak, hogy annak a szteroidnak kurvára semmi köze nincs ahhoz a szteroidhoz, amit autoimmun betegségek kezelésére adnak. Ég és föld. Semmi közük egymáshoz, mindössze ez az egy szó: szteroid, mert a szerkezetük hasonló. Ennyi. Nem lehet következtetést levonni az anabolikus szteroid és a _teljesen_ _más_ szteroid között. Mi a hasonlóság a ganajtúró bogár és a katica között? Mindkettő bogár.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz borely #141 üzenetére

    Igen, hat ezert rossz, ha valaki laikus (jelen esetben en) osszehord mindent. borely a kiraly!, asszem itt mindent meg tud majd mondani, plane ha belgyogyasz. Egyebkent azt hittem, hogy a gyogyszernek azok voltak a _hatasai_ (es nem a mellekhatasai). Ha a mellekhasa ez, akkor teljesen mas a helyzet.

    Sajnallak Pumpi, ha ilyen mellekhatasok vannak. Nincs masfajta szteroid alapu, de hasonlo hatasu gyogyszer? Bar az orvos biztos adna, ha lenne, mint mondtad mar elore tudta, hogy ilyen hatasok lesznek...

    Reszvet. Remelem egyszer talalnak igazi gyogyszert az autoimmun betegsegekre es meggyogyulhat az osszes ekcemas, asztmas, Crohn, ... beteg.

    Kene a United Devices rakkuktatas project mellet (nekem fenn van a kliens, nyomom a molekulakat; beixeltem, hogy kifejezetten rakkutatast csinaljanak a gepemmel, na anthrax vagy smallpox (himlo) project) valamilyen autoimmun project. En igy probalok segiteni.

    Az a nezet, hogy baromi ritka a Crohn, de en ugy latom, hogy egyaltalan nem ez a helyzet.


    [Szerkesztve]

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Új hozzászólás Aktív témák