Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chaser83

    csendes tag

    Sziasztok. Gondoltam áttérek alaplapi hangkártyára (win7 x64-nél az SB Live driver installáláskor kifagyott kék halállal a WinFos), de ugyanúgy azzal szembesültem, hogy a kis 5.1-es hangfalszettemnél zenehallgatásnál és filmeknél csak a két első szól, unom, hogy mindig ez a baj ezekkel az alaplapikkal. Gondoltam plugin-ekkel szórakozom majd, de látom ügyesen belinkeltetek SB driver csomagokat win7-re.

    Holnap kipróbálom őket. Közeljövőben tervezek új alaplapot (teljes platformcsere) venni, de lehet, hogy jön velem a 10 éves SB?

    Az új alaplapok hangchipjei (pl. VIA) még mindig nem keverik ki az 5 hangfalra a stereot? Igazából a mélynyomó hiánya zavaró.

  • chaser83

    csendes tag

    válasz Peti78 #51 üzenetére

    Szia,

    Sajna nálam nem volt ilyen egyszerű; Nekem egy Creative SB0312 Audigy LS kártyám van és Windows 7 X64-ben csak az alábbi módon volt elindulni normálisan:

    1. P17X_SupportPack_2_7.exe telepítése, majd
    2. SB24_VTDRV_LB_1_04_0077.exe (ha először ezt telepítem akkor kékhalál!)

    Csak ezek után jelent meg a winamp-ban a kimeneteli bővítményben az eszköz listámban a hangkártya, azonban így sem keverte ki a zenéket 5.1-re (csak a két első szatelit hangszóró szólt.)
    Winamp helyett az AIMP3 feltelepítve viszont tökéletesen kikeverte 5.1-re a sztereót. :C

    Megörültem, de sajna máshol (pl. Youtube videok), sajna megint csak a 2 első hangszóróból jön a hang :W

    Van Ötletetetek, miket lehetne állítani a Harver>>hang (a windowsos hangtesztben korrekten bin-bangol mind a 6 hangszóró :F )

    ill. a Creative Console Launcherben? Vagy máshol?

Új hozzászólás Aktív témák