Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cickánykoma

    tag

    Üdv !

    Tápcserét szeretnék a gépemben végezni, mivel a konfigom kicsit kinőtte a mostani kereteket és nem szeretném kockáztatni az épségét.

    A konfigom a következő:

    MBO: GIGABYTE GA-M770-UD3
    CPU: AMD Phenom II X6 (Hexacore) 1055T *nincs húzva*
    Cooler: Coolermaster Hyper TX2
    RAM: 4 x 2Gb = 8 GB Kingmax DDR2 800Mhz
    VGA: Sapphire HD4650 512 MB DDR2 PCIE
    ODD: 1x NEC ND-3540 DVD-RW

    HDD:

    1x Samsung 1000 GB SATA2/7200/32MB
    2x Samsung 1500 GB SATA2/5400/32MB
    2x Samsung 2000 GB SATA2/5400/32MB
    1xWestern Digital 500 GB SATA2/7200/32MB *most rendszervinyó*

    Card: 1xPCIE 1x SATA RAID Card

    Emellett még jövő év eleje körül becsusszan a gépbe a rendszervinyó helyébe egy 60 GB-os OCZ Vertex 2 SSD.

    A házam tele van pakolva hűtőventikkel, van egy Coolermaster STB-3T4-E3-GP 4-in-1 vinyóhűtőkeretem, benne 4 vinyóval, plusz 2 venti a ház elején, 1 venti az oldalán, és 2 hátul. A ventik Akasa és Zalman márkájúak.

    A biztonság kedvéért az egész konfig a két monitoromal együtt egy FSP EP1000 szünetmentesre van kötve.

    Ennyi részletes felvezetés után én baráti ajánlatra a VX550-ben gondolkoztam, de itt a topikban nem voltak egyöntetűen pozitívak a vélemények róla. Esetleg TX650 ?
    Mivel egyáltalán nem játszok, a közelbejövőben sem tervezek nagyon erősebb VGA-ra váltani, semmi SLI és egyéb tervem nincs. Nekem a fő felhasználásom a videóvágás és kódolás, emiatt kellene egy később is jól terhelhető táp. mivel még biztosan fogok 2-3 vinyót belerakni a gépbe később.

    Moduláris táp nem feltétel, inkább olyan Corsairt szeretnék, amely

    - elegendő bőven a konfigbővitésnek , van puffere terhelhetőségben
    - sok csatlakozója van, a sok SATA egység miatt SATA-ból legyen min 6 de jobb lenne 8
    - min 80+ Bronze fokozat, vagy 85, mint hatékonyság.

    Várom a tippeket és kösz előre is a segítséget !

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Új hozzászólás Aktív témák