Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz copass #1251 üzenetére

    Igazából 3,5 menetben másolt át egy floppyt. Ezért voltam én is szerencsés, mert a 90-es évek végefelé már két, sőt rövidesen három(!) floppy meghajtóm volt (egy VC1541 és két VC1571, később még jött VC1571II is). Két lemezmeghajtóval már sokkal könnyebb volt a másolás, mert egyrészt a cserélgetés idejét egyből kilőtted a képletből, másrészt mintha amúgyis picit gyorsabban ment volna.
    A legtöbb másoló program támogatta is, quick load, filecopy Geosnak a beépített másolója stb. Sőt a nibbler is így adta ki igazán.
    De igazi boss volt nekem az is, mikor egyik driveról ment a Geos, a másik kettő meg on the fly másolt egymás között :D

    Volt valami szürke felületű német nyelvű másoló programom (az elején számokkal lehetet kiválasztani, hogy mit akarsz, másolni, törölni, formázni stb.) az pl alapból nem volt turbós, de ha hypra/tribar/gerher turbóval töltöttem be, akkor a másolásból az olvasást is gyorsan végezte, csak az írás volt lassú. Na ez két floppynál úgy nézett ki, hogy az olvasós meghajtó állandóan várt az írósra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák