Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamsys

    tag

    válasz 3aTi3 #47 üzenetére

    ''nincs kézi élességállítási lehetőség'' Ez mit takar?

    Azt, hogy nem tudod kézzel beállítani a fókuszt. A Canonnak van egy MF módja, ahol egy kinagyított képrészletet láthatsz (fokozza a kézi állítás pontosságát) és egy jó hosszú távolság-csíkon egy pöcköt mozgathatsz jobbra-balra, így beállíthatod hogy a kép mely része legyen éles. Elég nehézkes, és össze se lehet hasonlítani egy igazi DSLR gép objektívjén található fókuszállító gyűrű működésével, dehát legalább van benne ilyen is :)

    Teljesen igazad van, manuális beállítási lehetőségek nélkül is lehet jó képeket csinálni, csak sajna az automatika nem mindig tudja hogy te mit szeretnél. Én pl direkt teszteltem hogy a Canon-om milyen éjszakai képet csinál az Éjszakai felvétel funkció segítségével... Hát, inkább nem kommentálnám :( Tehát ilyen esetben ugye az ember rákényszerül a gyártó által nyújtott ''egyéni'' beállításokra, amelyek vagy jók, vagy nem. Ezzel csak arra próbálok rávilágítani, hogy vigyázz, nehogy 2 hónap múlva, a sok sok kép elkészítése után döbbenj rá, hogy tudnál te ennél jobb képeket is csinálni, de lehetőségeid jóval korlátozottabbak lettek azáltal, hogy lemondtál a manuális lehetőségekről...

    ''akármennyire szeretném azt hinni, nem vagyok művész, és ez a gép sem fog azzá tenni.''
    Persze, nyilván ez is így van, de attól még a művészi hajlamait az ember ki akarja élni, de ezt csak akkor teheti meg, ha nem zárja be a lehetőség előtt az ajtót.

    Igen, a Pana mellett még1 pro és egy kontra. A képstabi és hogy nincs af segédfény. Mindkettő sokat vet a latba, ez tény. Nem könnyű, dönts legjobb belátásod szerint...

    Videot hirtelen nemtom megmondani, de az index digicam szerint: ''AVI videó
    640x480; 0:10 mp; 18,1 MByte'' [link].

    [Szerkesztve]

    "And now for something completely different!"

  • adamsys

    tag

    válasz 3aTi3 #47 üzenetére

    UP!

    3aTi3, végül is mit vettél?

    "And now for something completely different!"

Új hozzászólás Aktív témák