Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3aTi3

    tag

    Először sipechez szólnék egy pár szót (csak szép sorjában):
    Egyáltalán nincs olyan nagy különbség az 520 és 610 között, mint wneird mondja. A legtöbb paraméter egyezik is (a manuális beállítások határértékei, pl). Ami a 610 javára szól: a kihajtható lcd (ami ugyanolyan képpontszámú, mint az 520-nál), és a némiképp gyorsabb működés (digic II). Kb. ennyi a különbség. Igaz, h nem 4 elemes, de ettől csak könnyebb, kisebb a gép, és nem kell 2 garnitúra akksit venni. Mondjuk én 520-at nem vennék, csak 510-et (ha lehetne még kapni), mert az 520 zajosabb képet csinál (kis ccd miatt). Igazából nekem meg is felelne egy 510, csak hát mindenkinek olyan van, és egyébként is: az túl egyszerű lenne. A sok mp nekem nem kell, nyomtatni nem igazán akarok, olyan monitort meg nem láttam, amire kicsi lenne a kétezerakárhányszázszor-akárhányas kép :).


    Adamys: még nem vettem gépet, és sajnos nem érzem úgy, h közelebb kerültem volna a döntéshez (természetesen köszönöm a szokásos részletes választ).
    1. Nem hiszem, h a panában (vagy akármelyik kompakt gépben a canon-on kívül) lehetne vakuerősséget állítani; de amugy nem rossz ötlet.
    2.
    -a manuális beállításokat én is nagyon hiányolom, de arra jutottam hosszas töprengéseim során, h nem sokkal több jó képhez tudna hozzásegíteni. A hétvégén ökörködtem egy 510-zel a kocsmában, de igazán értelmes képhez nem segített hozzá; hosszú záridővel nagy poén a lámpát fényképezve a gépet mozgatni, meg le tudtam kapni a ugyanilyen záridővel az asztalra tett géppel a szemközt ülő párt, de semmi több. [link]. Éjszakai fényképezéshez meg ott a panában az éjszakai mód, az is kitartja 8 mp-ig, ha kell. Arra is rájöttem, h szívesen állítgatom a különböző értékeket egy jó kép kedvéért, de akármennyire szeretném azt hinni, nem vagyok művész, és ez a gép sem fog azzá tenni. Sokkal fontosabb, hogy elkapjam a pillanatot egy buliban, egy családi eseményen, vagy csak szimplán, mikor a szobatársam részegen a billentyűzetére lebukott fejjel alszik a szgép előtt. Egy kirándulás során természetet fotózni meg jó az automata beállítás is.

    - ''nincs kézi élességállítási lehetőség'' Ez mit takar? Az indexes tesztben olvastam: ''AF mód (5 pontos, 3 pontos, széles területű, középpontos)''. A canonban ezeken kívül van kézi is? Érdekes. Ja itt jutott eszembe: a panában AF segédfény sincs :(

    - ''nem kihajtható és kisebb felbontású lcd '' - ez teljesen igaz, fáj is a szívem érte.


    Viszont egy fórumban olvastam, h a képstabi hasznos lehet olyan helyeken, ahol nem vakuzhatsz, viszont a fényviszok rosszak (pl. cseppkőbarlang), vagy egyszerűen a vaku nem érne el a témáig. Ilyenkor jön jól, h sokkal hosszabb záridőt tarthatsz ki kézből.

    Hmmm... Most belegondoltam egy kicsit, és sztem én már döntöttem is a pana mellett, innen már csak magamat győzködöm; pedig racionálisan szeretnék dönteni! :) Ezért is alszok rá még párat.

    Ja amugy kihajtható kijelző sajnos nemcsak kilazulhat/kophat, hanem le is törhet, ha kihajtva ejted le vagy akármi.

    Egy kérdés a végére: mekkora helyet foglal a 610 videója 640x480@30-nál? Mondjuk egy 2 perces vid.

    Egyszerre ennyi jutott eszembe, ha van még vmi, akkor írok.

    [Szerkesztve]

    én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

Új hozzászólás Aktív témák