Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    ip4200-ból ki lehet venni a fejet ha mosásra kerül a sor? Nektek hogy szuperál utángyártott patronnal?
    Kifogyásig lehet használni, vagy ez is leállítja magát 1/3 tinta mennyiségnél?
    Hogy befolyásolja aműködést a chipes utánygárott megoldás, azon kívül, hogy nem fog működni a tinta szint kijelző?

    és ezt vegyem 24000-ért, vagy ip1500-et 18000-ért?
    Thx

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Üdv!

    Mit kell tudni 4200 vs. 4300-ról? Mi a különbség? Melyiket vegyem?
    És ez a 6210D miért esett ekkorát? Nem rég 30+ volt most meg 10-ért lehet kapni (depo.hu).
    Thx! :R

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Melyiket vegyem (közel egy árban vannak). 4200 vs. 4300. Mi a lényegi különbség (amiról esetleg en mtudok de ti igen, pl 4300-as szebb de szarabb a feje mert.....
    És 6210D (vagy mi) miért lett ilyen olcsó 30+-ról 10 ezer?? (úgy értem van valami amit tudnom kell, mert nem veszik mert szar gyártósor....passz)
    Köszi!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz szeva000 #799 üzenetére

    Huhh, az angol ennyire azért nem megy.
    A lényeget pár szóban eltudnád mondani?
    Amire én most hirtelen tudok gondolni:
    - 4200-ból ugye van utángyártott patron chip cserés.... Ebbe is ugyan az a patron kell, és megeszi ezt a chip-cserét vagy esetleg azért hozták ki a 4300-at mert...
    - Mi a lényegi különbség a kettő között? (a termék reklám szövege ugye semmit nem mond, magyar nyelven még egy értelmes részletes technikai leírást sem találtam, bár abban lehet hogy tökéletesen megegyeznek

    Szóval Szóval pár szóban eltudnád mondani? Köszi!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Elolvastam, na most mielőtt megveszem 4300-ast azért a biztonság kedvéért lenne pár kérdésem:

    - PicrBridge kompatibilis fyénképezőgépek....azaz csak Canon gépekről lehet közvetlenül nyomtatni?
    - Reklám szöveg favorizálja a 10x15cm-es szegélynélküli bal blba lba....de ugye tud A4-esben is szegély nélkül nyomtatni? (régebben ezt külön kiemelték, most meg említést sem tettek)
    - Ugye ugyan az a patron megy bele mint 4200-asba megy bele....na most itt a fórumban valahol olvastam hogy utántöltötték a gyári patront?? Tehát nem chip-et cseréltek az utángyárottra, hanem beleinjekciózták a festéket? Ilyet lehet? Lehet így maszatolni? Akkor most melyiket?
    - No meg kétoldalas (papírtálcás), 4200 az nem volt ilyen ugye?
    - És utolsó, van akinek még mindig működik régi 4200-asa az utángyártott chip-cserés patronokkal, vagy ne számítsak hosszú élettartamra?
    Köszi!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Hitman #811 üzenetére

    Tehát akkor a chip-csere is csak annyi, hogy rászereled mindig a következő garnitúrára, és a nyomi mindig azt fogja kiírni hogy kiürült, viszont ennek ellenére ugyan úgy tudsz majd vele nyomtatni továbbra is (max villog hogy kifogyott kifogyott....)?

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Sziasztok!

    Olvasom, hogy sokan utántöltitek 4200/4300-at, nem pedig utángyártott patront vesztek. Miért?

    Ha jól tudom Hyson már elfogyott, már csak Procolor van.Erről vannak további tapasztalatok? (azon kívül hogy szebb a pirosa:) )

    És 4300 tulajok, ugye fej ugyan az mint 4200-é, és ugyan úgy eszi az utángyártott patront is, és ugyan úgy működik a tintaszint figyelmeztetés kikapcsolás, tehát lehet használni?
    Köszi!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Üdv!

    Ip4300-hoz egy pár kérdés (ezt veszem meg), hogy:
    1.: Ebbe is a Cli-8..., meg a PGi-5bk patronok mennek bele?
    2.: Utántöltögetős módszer szimpatikus. Erről tudnátok írni, hogy milyen márka a legjobb, honnan, és hogy mennyi ideig állhat az uántöltő szett, vagy az nem probléma....
    Köszi!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz TOMKTOM #864 üzenetére

    Visszaolvastam már korábban is, több százat is, ha nem akarsz bunó lenni akkor ne legyél (amúgy nem voltál) ;) , de a kérdés egy amolyan végleleg tisztázásra vonatkozott, hogy most amikor beruházok melyiket a sok közül, és amolyan ''biztos hogy akkor ezt''...

    De ha ez nem jött le, akkor leírom így:

    fefe1968 ezt favorizálta:
    INK-MATE utántöltő kitt 4200

    Can-SIM-30A (PGI-5Bk)
    Can-SIM-10A (CLI-8Bk)
    Can-SIM-30C (CLI-8C,M,Y)

    Zoli2 pedig ezt:
    Színben az InkTec tenta jött be, bár a feketéje nem tökéletes....

    Aztán szeva000 #826-ban is Ink-matet írta útmutatóként, gondolom ő is azt használja (de ez nem biztos)
    Meg még kíváncsi lettem volna a te, meg esetleg mások véleményére, de jó, akkor INK-MATE.
    És esetleg tuti tipp, ahonnan ti is szerzitek (gondolom legjobb legolcsóbb).
    Tű, gumikesztyű már megvan.:)
    Köszi!

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz szeva000 #869 üzenetére

    Na most kicsit jobba utána néztem:

    Peach patron: 1200Ft
    Hát ez baromi drága, mikor írtátok hogy eredeti is közel 1800-ért van.
    Procolor: 650Ft
    Viszont ez nem Hyson (amit már nem is lehet kapni) vagy Peach.

    Idézetek a fórumból:
    ''InkMate Szinenként 1200ft/60ml vagy 3600ft/250ml vagy 7200ft/l, a patronok ~6ml-esek''
    ''Ink-Mate töltők nagyon jók,azt lehet kapni kb.1800ft a 4töltéste való(C,M,Y).A feketékre is ugyanígy van kb ennyiért ''
    ''És ugye fefe1968 írta, hogy 7000-ért jön és abból kb. 4x feltölt mindent.

    Na most akárhogy számolom nem igazán jön össze, főleg az a 60ml-es, amivel 10x lehetne feltölteni, és csak 1200...

    No de mindegy. kb 2000x5 (patron): 10ropi.
    ugyan ez Rrocolorral: 650x5x4=13000
    Peach: 1200x5x4=25000

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Hát---
    Ajánlatot kértem az Ink-Mate-től:

    PGI-5Bk--Can-SIM-30A--(pigment) Black---40 ml---1.710 Ft/db,btto
    CLI-8Bk--Can-SIM-10A--(dye) Black---40 ml---1.680 Ft/db,btto
    CLI-8C,M,Y--Can-SIM-30C--(dye) Color---3x20 ml---2.230 Ft/db,btto
    :))

    Egy Up nekik, nagyon korrekt, a 2 oldalas részeltes levél is (szívesen beemelném). Ők úgy látszik ismerik az: 5%lojalitás növekedés-->50% profit növekmény-statisztikát.:)
    És azt ugye már elegen írtátok hogy a tintaminősége kiváló. Nevetségesen alacsony ár.
    Tinta-gond megoldva. Over. :D

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    - Valaki írta, hogy ha nincs bekapcsolva a szürkeárnyalatos nyomtatás, akkor a tök feketét is színekből állítja össze. Ez nagyon gáz-->Akkor ha olyat nyomtatok hogy fekete szöveg, meg van rajta színes ábra is (azaz nem kapcsolhatom be a szürke nyomtatást), akkor a fekete szöveget is színesből állítja össze? Ahelyett hogy a pigmentes nagy feketéből használna a szövegekhez, a színes ábrához meg értelemszerűen a színekből? :F
    Remélem nem így van.

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Gabor970 #891 üzenetére

    Ez a pixmania nekem gyanús. Sehol egy telefonszám (az is olyan hogy majd ők felhívnak engem), sehol egy cím, központi iroda vagy bármi....
    Mintha nem is létezne, de se impresszium, se info rólunk, semmi, vagy max. vak hivatkozások. Nem azt mondom hogy átverés, de nagyon kíváncsi lennék, ha valami gond van és visszakéne küldeni, akkor hova?? :F (szellemcéggel való procedúráról nem is beszélve)
    Sajna depo-n minimum ár 26.000. :(

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    És mi a véleményetek pl. egy Hp 5940-ről, mint alternatíva 4300 helyett. 20 ropi [link]
    Nem nagyon ismerem Hp-kat, csak azért gondoltam erre, mert ez talán tuti megoldás a beszáradásra: patron fejjel együtt van, azaz utántöltöd, aztán ha behal, nagy cucc, veszel új patronokat és kész. Csak nem tudom hogy itt van-e ilyen tintaszint figyelmeztetés kikapcsolás.
    Esetleg még lézeren gondolkodtam, az is vagy 25 körül van, monokróm. Na most nem tudom csak a beszáradás veszélye miatt megérné-e monokróm lézer, vagy gyengébb minőségű Hp. Szerintetek? (igazából azért vacillálok ennyit, mert nagyon elkeserítő ha ki kell dobni drága, nagyon jó nyomit beszáradás miatt, sajna megtapasztaltam)

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Meg van 4300 nyomi YEPP! :DD
    De igazából még nem volt alkalmam kipróbálni, foto papír híján.
    Néhány kérdés:
    1.: Hol tudok diát scenneltetni, és mennyiért? Jó minőségben, meg gondolom speciális diascennerrel. Több száz van amit kiszeretnék nyomtatni.
    1.: Milyen foto papírt ajánlanátok (occsó jó)? (olvasom itt fórumba hogy epson szar, meg van ez a Geha szeva000 ajánlatára, de nem tom Mo.-on kapható-e, meg gondolom jobban megéri A4-re nyomni 4-et, aztán kivágni)
    2.: Melyik a jobb? Nyomtató állandóan belegyen kapcsolva, vagy csak amikor nyomtatok, de mondták, hogy akkor minden egyes bekapcsoláskor nagyon sokat szivattyúz.
    3.: Tervezem, hogy mostantól minden nap nyomtatok minimum egy fúvóka ellenőrző teszt ábrát, remélem ez már garantál beszárdás elleni megoldás. No meg InkMate kitt.
    4.: És jó az, ha az eredeti patron kifogyása előtt jóval rátöltök, tehát nem lesz baj hogy keveredik a tinta vagy nem tom mi....
    Kösszi

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Hát ez baromi drága. 100Ft-ért szkennelnek be 1db!!! diát, legolcsóbb amit láttam 30Ft/db. Off! :(((

    Na, végre találtam profi szkennelést: ''Professzionális dia és negatív szkennelés
    Nikon Super Coolscan 5000ED Egy filmkocka szkennelése (4000 dpi, TIFF) 400 Ft (egyéb költség: cd-írás, cd ára).''
    Cool :W


    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Ip4300 tapasztalat frissen elsőkézből, ill. megoldások itt olvasott problémákra is, hátha valakinek segít sok bosszúságtól megkímélnie magát, no meg én is várom az okosok véleményét.:)

    I: Csomagolás szétszed, Fej fúvókáinál kékes folyadék, először para, hogy használt; alcohollal átmosták aztán egy kicsi cián maradt még-->persze ez kizárt. (valaki írta hogy Epsonnal volt ilyen-nem a fejjel nyilván-hogy: gari, minden használt alkatrész csere, aztán újra piacra dobják újként.)
    Aztán nyugta, kézikönyv is írta, hogy ha ilyen van no para, ez előfordul (mást nem mondott). Gondolom akkor valami védőfolyadék lehet. Hasonló tapasztalatok valakinél??

    II. Aztán Ultra-Pofára Esés! Kapásból nyomtam egy csomó dokumentumot (abszolút fekete szövegek); mindet színessel nyomta ki-->a 3 színből keverte ki a „feketét” ami inkább szürkés lett nyilván, és ugye a sebessége is jóval lassabb volt. (hosszas szemmeresztgetés után lehetett is picit látni a 3 színkomponenst.)
    Színprofil állít: nyomtató tulajdonságainál, Acrobat-ban, szín intenzitás nyomtató beállításainál....akárhogy semmi. (gondoltam hátha valami szürke skála eltolt, vagy bármi, aztán úgy érzékeli hogy világosabbat kell nyomni).
    Szürke nyomtatást is próbáltam, semmi.
    Sok szenvedés után konklúzió: 2 oldalas nyomtatásnál nem hajlandó nagy feketéből nyomtatni!
    Mindegy, hogy automata vagy kézi! Így ment a manuális páros/páratlan oldalazás, ez még elmegy, ciki akkor lesz, ha olyan progi alól nyomtatok ahol nincs ilyen opció.
    Azaz kétoldalast nem szabad bekapcsolni és vegyes dokumentumot is jól nyomja (ábra+szöveg+kép...).
    Azért ez fáj egy ilyen nyomtatótól!
    Canon szervízt fel is hívom what the fuck is it. Remélem egy firmware, vagy valami hasonló orvosolja a dolgot (ha van ilyen).

    III: Képnyomtatás, megint csalódás; tapasztalat:
    - Photoshop alól, AcdSee alól, bármi, nagy kék szín átmenet erősen lilás: Színprofil állít: nyomtató tul.-ainál, programokban, mindenhol, kis elétérés csak, továbbra is messze nem színhelyes.
    Megloldás: nyomtató beállításai-->szín/intenzitásnál auto-ra állítani, vagy kézi: illesztő egyeztetés.
    Örült a fejem, ez már tuti. No akkor nézzük nagyfelbontású (5760dpi-s) papírra (a kép egy 8000x6000-es fraktál *.pgn) Baromi jól néz ki, DE: Megint lilás!!!
    Mi a..., pedig most minden színprofil korrektül beállítva.
    Probléma: kiválasztottam azt hogy nagyfelbontású papír. Rosszul tettem. Normál papírra visszarakva, már jó volt (noha továbbra is nagyfelb. Papírra nyomtam). És a szín/intenzitás kapcsoló nem auto-n hanem kézi-n, azon belül is manuál-on, minden 0-0-0-án volt.!!
    Azaz: nyomi frankón papír-tól függően állítja a színskálát!
    Fotopapír pro-ra állítva, még egy picit más lett a színskála, még lilásabb.
    Megjegyzem, még a nyomtató tulajdonságainál is a színprofil fix-re volt pipálva, nehogy ott állítgasson valamit, de amúgy minden variációt kipróbáltam.
    Tényleg, én hogy tudok létrehozni saját *.ICM-es színprofil file-t? (semmivel sem tudom megnyitni, szerkeszteni)

    Szumma szummárum: ezek vannak.
    Nyomi nagyon szép, csendes, gyors, fúvóka sor hatalmas (2x-ese pl. Ip1600-nak).
    Minőség kifogástalan, tényleg betonkemény szöveg kontúrok, szép képek.
    Csak azt a sok diát hogy fogom kinyomni. Mint írtam profi minőségű 10Mp-es diaszkenner (azért az se olyan profi, csak 1000 euro) 400Ft/db, nekem meg több száz van.
    Az lesz, fogom aztán lemakrózom mindet. Kész.
    Meg találtam még egy olyan kapcsoltó valahol a beállításoknál, hogy:
    „Megoldás csíkozásra: Papírhorzsolódás megelőzése
    Nagy sűrűségű nyomtatás esetén megnöveli a rést a papír és a nyomtatófej között, meggátolva ezzel a horzsolódás által okozott tintacsíkozódást.”
    Talán ez megoldás lehet egyeseknek.



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz TOMKTOM #916 üzenetére

    Azért ez ultra gáz. Szuper nyomtató, ki kaarsz nyomni több száz oldalt, nincs kedved szórakozni, ttrükközgetni, hogy először csak páratlan oldal-->megfordít, páros oldal, és ráadásul auto megfordítja is elvileg, de tök mindegy melyik megodlást választod, NEM HAJALNDÓ a több száz oldalnyi fekete dokumentumot a direkt erre kitalált nagy feketéből nyomni, hanem a 3 színes patronból keveri ki, sokkal lassabb, és csúnyább is. HÁT EZ KIAKASZT!:((

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz fefe1968 #918 üzenetére

    Ha gondolod és nagyon nem megy, szólj, leírom a pontos lépéseket. Anno régebbi Canonommal én is vacakoltam egy kicsit, elég rejtett ez az opció....

    És valaki? Megoldás a lenti problpmára? (2 oldalas-t nem hajlandó nagy feketéből nyomtatni, színesből keveri, noha full szöveg....1 odalasban rendesen nagy feketéből nyomja)
    De asszem még ma felhívom Canon szervízt. Jobbat nem tudok.:(

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Ip 4300-hoz itt az összes softweare [link], legújabbak. Talán ez megoldás némely problémára.
    Esetleg van akinek SP2-es Win-je van, és úgy is rossz a 2 oldalas nyomtatás? (mert ha nem muszáj nem rakom fel).
    És Canon szervízben azt mondták, hogy vigyem be, ez nem normális (lásd lenti probléma)

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz kaliber #936 üzenetére

    Ezt nagyon hasznosnak tartom és köszönöm hogy megosztottad velünk. Mert akkor...:
    1: Örülök hogy Ip4300-at választottam, de nagyon :)
    2: Most már értem, hogy miért jön le egy dokumentum normal-ban 3mp alatt. :D
    Amúgy tényleg, nekem is ez tűnt fel elsőnek (Ip1500-as fejjel szemben-pedig az se kutya) hogy milyen baromi hosszú a fúvóka sor, min. kétszerese, kb.2.5cm a fekete. Ez iszonyat sok és jó. Canon ;)
    És nézegettem régebbi Epson fejeket, hát az katasztrófa. Ha ebben van több 1000 fúvóka egy soron, azon volt 40. De komolyan.

    Más: Utántölés rulez. Meg volt az első élményem. Én a műanyag golyóba facsavarral egy picit belehajtottam (mint egy dugóhúzó) és kitudtam húzni. Patent. Azt hittem atomra bele van sajtolva, de nem.... így vissza is raktam, de aztért biztos ami biztos még cellux is ment rá. Tuti vákum. Kapásból beleeresztettem nagy feketébe 20ml-t. 12-t ír, de ment 15-is, aztán mondom most mit spóroljak, belement mind a 20.:) Gyorsan nyomtattam is 200 oldalt, tapasztalatok:
    Tényleg nagyon szép, mint eredeti, és fúvóka teszt ábrával összehaszonlítva is ugyan olyan szép mint eredeti, csak annyi van, hogy picit lassabban szárad, így a marha gyors nyomtatás ellenére hosszabb tintaszáradási időt kellett választanom, de ez legyen a legnagyobb bajom.

    Azért egy megjegyzés: Canon-on azért van ilyen lehetőség, hogy más patron (max. garit vesztesz, de akkor is ott a lehetőség hogy kikapcsold a tintaszintet....), mert különben nem lenne korrekt versenyhelyzet, ezért kötelezik őket.

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz fefe1968 #938 üzenetére

    fefe1968:Igen a régi Canon-om is ilyen volt amilyet mondtál, de ezekszerint messze nem csak dizájn különbség van 4200vs.4300 között, ugyan is enyém bekapcsolás után hamar pár mp nyomtat, csak nagyon keveset szív, és nagyon halk is. Halk üzemmódban meg egyszerűen semmi hangja.
    Csak egy bajom van vele, az meg a már ezerszer melített: 2 oldalasra nyomásra állítva (auto/manual/szürke árnyalat ki-be mindegy....), azt amit a nagy feketéből kéne nyomnia (szöveg....) azt is a színesből állítja össze. Érthetetlen. Úgy hogy én nem is használom hanem én állítgatom, hogy először páratlan oldalak, megofrdít, páros és kész. Végül is ugyan az mindtha manual 2 old. beállítás lenne, az is ezt csinálja.
    De akkor is ÉRTHETELEN hibás softweare vagy mi (néztem magasabb verziót is de nincs). Persze ez sokszor nagyon rossz, és kikerülhetetlen.(pl. két old. oldalrendezéses-egy lapon töb odal... :(
    kzs666:van egy ilyen beállítás (azt hiszem az egyénin belül) hogy csíkozás megakadályozása....azt próbáld meg.
    3x3y:G&G nagyon rossz választás, a legsz*abb utángyárott tinta, mindenki mindenkit óva int tőle, nekem is attól száradt be régebbi nyomim, ezt ha teheted nagyon gyorsan felejtsd el (ezt csak mint tanács, itt a topic-ban olvashattad hogy mi az ami jó). Amúgy passz, ha működik örülj, de valszeg a chip-el van/volt gond. De ha nagyon vigyáztál rá akkor nem tudom hogy sérülhetett meg. Vagy csak nem jól illeszkedik. Ha átpakolás előtt tökéltesen jól működött a nyomi, akkor még is csak ott a gond. A vissza olvaszott (vagy pill. ragasztott, nem tudom hogy oldottad meg) pöcök lehet hogy kitartja, és ezért az érintekézis hiba. Passz. Ezért is jobb az utántöltögetés, pofon egyszerű, olcsóbb, magas minőségű tinta, és még jó szorakozás is. :D

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz fefe1968 #990 üzenetére

    Ink-Mate valóban jó, de nekem fekete egy kicsit folyik eredetihez képest (fekete), és összefüggő fekete részeknél meg egymásba folyik a tinta, és nehezen is szárad. Viszonylag. De még mindig ez a legjobb gonodlom.
    Amúgy nekem a nagy feketébe, simán belement mind a 20ml. (teljesen kiürült patron, mikor már nem nyomtatott tökéletesen)
    Így nagy feketét 2x (mert 2x20ml-t adnak), színeset is szintén kétszer tudom feltölteni (abból színenként 1x20ml, és kb.10ml megy bele egybe.

    Viszont tud valaki megoldást erre a 2oldalas problémára? (nem hajlandó ilyen bállításnál a sima fekete szöveget a nagy feketéből nyomtatni, hanem azt is a színesből állítja össze).
    Továbbá azt hol tudom állítani, hogy amikor pl. egy sima képet nyomtatok de csak normál papírra nagy felbontás melleett, hogy akkor a fekete részt ne a pigementesből nyomja ki hanem a fotó fekete patronból. Abból még eddig egy deka festéket sem használt, pedig már nyomtattam pár fotó-t nagyfelbonátsú papírra easy-photo print-en keresztül....

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Szóval foto papír....
    =>Canon, canon papírra szépen nyomtat (drága), minden másra xarul.
    =>Geha papír jó, de itthon nem lehet kapni, sőt még neten sem találtam
    Akkor milyet ajánlanátok? Mert ha már veszek sokat veszek, és sok kéne. De akkor már jó is legyen.
    thx

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Hát.....szárazra nyomattam a nagy feketét, Ink-től csak később jön meg a pótlás, addig sem mertem úgy hagyni, vettem egy Proco-t.-->
    -->Mondom, tényleg hát: mint vízfesték vs. tempera vagy mi (az Ink javára).
    Pedig Proco állítólag a Hyson utódja (majdnem). Na nem baj arra jó lesz hogy nedvesen tartsa, aztán gyorsan elnyomom hogy írmagja se maradjon.
    De hogy ilyen *ar legyen egy utángyártott, ettől azért többet vártam (már mint hogy ódákat zengek Hyson-ról meg Proco-ról, vagy csak lehet hogy az Ink ennyire Profin kimagaslik, elhúz??)

    Amúgy én még most sem chippeltem, hiába volt itt a Proco, eszemágábáan sem volt, simán kiszívtam fecskendővel a tintát, még kicsit bele is fújtam, az utolsó cseppig, aztán bele eredetibe.:)

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Ip 4300-hoz kéne photo papír. Nem tudom mi a jó, fényes, extrafényes, melyik a leginkább használható....
    Továbbá ugye a legjobb az a Photo Paper Pro. Elvileg a nyomi csak ezen beállítással engedélyezné az 1-es minőséget (9600dpi) mindegyik más csak 2-es....
    De ez drága...
    Ezt néztem ki maganak: [link]
    Epson Premim Glossy 13x18, 100db 2900 forint (29Ft/db). De hát ugye nem tudom kipróbálni...
    - megvegyem?
    - tapasztalatok ezzel?
    - ti mire nyomtattok?
    - ajánlatok?
    - A4-es is kéne de az ebből nagyon drága...milyet?
    - Valamilyen nagy fotó papír boltot is tudtok? Mert nagyon gyár a kínálat, egész neten nem találtam pl. Photo Paper Pro árlistát....

    Más: továbbra sem tudok úgy nyomtatni 2 oldalast (legyen automata vagy manualra állítva), hogy a szöveget ne a színesből állítaná össze. ha nem álíltom két oldalasra akkor rendesen a szöveget a nagy feketéből nyomtatja. Sima doc-nál nem gond mert beállítom pl. Word-ben hogy páratlan, aztán megfordít, páros....viszont ha olyat nyomtatok hogy oldarendezés, egy lapon 4 oldal, és két oldalasba kéne, akkor már ciki van. Nektek is ilyen? HLP!

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Megnéztem ezt a Szeva által említet Geha-t. Csak németben kpaható, valóban kiváló (tesztek is vannak), és itt az ára:
    [link]
    A3-as roppant olcsó nem is értem...talán ezt érdemesebb félbevágni:[link]
    Nagy tételben lenne érdemes rendelni, aztán elosztani, nem tudom postaköltség így mennyi lenne....ki szállna be?

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    És még annyit: 22,es illetve canon csapdája; Fotó nyomtatás;
    - Ki használja az Easy Photo Print programot? Azzal nyomtatva nélkülöz minde nbeállítást, színprofilt, nyomtató beálíltásainál a papírtípus, felbontást mindent....
    - Na most: 9600dpi-t csak akkor nyomtat ha Phot Paper Pro-ra állítod a papírtípus. Ez minde az Easy Photo Print-re mind a nyotmató beállításainál igaz (itt meg is tudod nézni, hogy ha karnád aminőséget álíltani, és egyéb-->akkor csak ezzel a beálíltássa tudod az 1-es minőséget választani!!!, pl. egyéb papír-->csak 3-as!!)
    - Továbbá a nyomtató mind Easy Photo Printel, mind ha csak nyomtató beállításai és papír váalsztás (aztán nyomtatsz ACD-SEE-ből vagy Photo Shop-ból ,akárhonnan), állítja a szníegyensúlyt! Mindegyik papírhoz más! És mivel te CANON Phot Paper Pro-ra állíottad, ahhoz fgoja igazíteni, ami lehet hogy ezen a papíron jól néz ki, de máshol nem biztos
    - Ezt úgy tudtam elgjobban leellenőrizni, hogy még németkenél vettem anno sima nagyfelbontású papírt =eszméletlen nagy minőség, 100db volt 5Euro pff... Ezen rednesen látszik a részltebeli különbésg, hogy milyen papír típus (és ahhoz mit társít a nyomi, 1-es, 2-es...minőség), és rednesen látszik, ahány féle papír, annyi féle színárnyalatban jön ki a kép).
    - Úgy hogy aki 9600dpi-ben akar nyomtatni, az csak úgy tudja megtenni, ha a papírt Photo Paper Pro-ra állítja. Nagyfelbontású papíron is csak 2-esig engedi a csúszkát. és rendesn van is különbség....
    - NA ezt hogy lehet orvosolni kérdem én.
    - Még a Glossy-val is csak 2-es! És mondom, simán látszik a különbség, akár Easy Photo Printel is, csak a Photo Paper Pro adja a 9600dpi-s minőséget, minden máson láthatóan kevesebb részlet (teszt A4-es 1/4-én 5Mp).
    - És nézze csak meg mindenki: Nyomtatási beállítások\Fő\HordozóTípus(itt válassz ki bármilyen papírt), aztán alatta Nyomtatási minőség\Egyéni\És itt láthatod is hogy milyen papírral (beállítással) MAXIMUM mekkora Nyomtatási Minőséget érhetsz el! Egyedül a Canon Phot Paper Pro-val van lehetőség a 9600dpi-s nyomtatásra!!! Gratula Canon!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz fefe1968 #1201 üzenetére

    Akkor most mi tévő legyek.
    - Nekem 13x18-as (ilyen nincs is CanonPhotoPaperPro-ban), meg A4-es fotópapírok kellenének (ez meg 230Ft/db lenne CanonPro)
    - Ezt néztem ki: Epson Premium Glossy Photo 13*18, 29Ft/db, itt: [link]
    De A4-es ebből már megint irreálisan drága 230Ft/db (Pont ugyan annyi mint Canon Pro)

    (vagy használjam azt amit németben vettem 5700dpi-s nagyfelb. papír, 200db 5 euroért (előző hsz.-ben rosszul írtam), de az csak 100g--os)
    Hasznos link amit adtál köszi.:) Amúgy ugye amiket itt felsoroltunk ezek mind szegély nélküliek ugye? (csak mert a linkeden lévő listában votl hogy külön kiemelték:pl.''Canon Fényes fotópapír PRO 10x15-ös méret (szegély nélküli), 20 lap - 245 g/m2''

    >>Mi a vélemény? Úgy néz ki 13x18-as megoldódott (foggalmam nincs milyen a minősége, gyári adat 2800dpi-t hazudik rá, na most az osztva kettővel, hát nem tudom elég-e az...
    >>A4-es meg teljesen megoldatlan.....

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Segítség!!! :Y

    Nem akarom elhinni ezért leírom:
    ip4300-am van. Meg egy Canon MP-101 A4-es matt fotopapír 170g/m2 kézikönyv szerint támogatja (egyesével minden papírhoz le van írva hogy kell beraknod, de semmi extra ehhez sem...)
    Nem veszi be a papírt!! Úgy csinál mintha túl vastag lenne. Pedig felülről adagolom (de prbáltam papírtálcáról is). Esélytelen. Próbáltam úgy is hogy kicsi nyomást attam neki, az eredmény csak az lett, hogy nem jutott el a fejig, fej meg elkezdett nyomtatni és szépen nyomott a szivacsra.:(

    Help, what the fuck, nem akarom elhinni hogy nem nyomtatja ki, hogy ip4300 nem tud ilyen papírt nyomtatni!! És itt még ilyen papírvastagságállító cuccot sem láttam. Továbbá a felhasználói kézikönyvben írták hogy:

    "A következő típusú papírokat ne használja:
    Túl vastag papír (nem Canon gyártmányú, 28 font/105 g/négyzetméternél nehezebb papírt)"
    DE!
    "Használható papírtípusok:
    Tömeg
    64 - 105 g/m2
    Ne használjon ennél könnyebb vagy nehezebb papírt (kivéve a Canon gyártmányúakat :F :F :F ), mivel ezek elakadhatnak a nyomtatóban."

    Ezt nem akarom elhinni! Most 1 év után derül ki hogy ip4300 max 105g/m2 papírt tud nyomtatni! És a gyakorlat is ezt mutatja! :W

    Help me pls!!! :O

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Jazz #1357 üzenetére

    Ezt nem hiszem el! Most ugrott be! Szerintem ez a szerencsétlen akinek kellett volna nyomtatnom, a vastag fedőlapot hozta el ami a csomag tetején van, a fejét rá!! Csodálkoztam is 1mm vastag kemény mint állat, felülete fényes homogén víztasztó jellegű kemény bevonat! Ezerszer megkérdeztem nem hittem a szememnek de megesküdött rá MP-101-es Canon papír, én meg magamban kételkedtem: nincs mese ez egy ilyen papír mit lehet tenni neki ez kell akkor én vagyok a béna....
    Itt erőltettük nyomtató kattogott kerregett, kicsit behúzta elakadt aztán üresben kezdett el nyomtatni úgy hogy nem volt alatta papír....

    Bocs hogy így kiakadtam de majdnem tönkretettem a nyomtatómat, és leba*ni is csak reggel tudok valakit (sajnos, telefon kikapcsolva...).

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Hali!

    Egy fontos dolog még mindig nem megoldott ip4300-200--nál, és ez gondolom sokakat értint mivel mindenkinél ez a jelenség előfordul:

    Nevezetesen arról van szó, hogy "kétoldalas" beállítást választva a nyomtató a sima feket szöveget is amit a nagy feketéből kéne nyomni --> helyett a színesből rakja össze. (sokkal lassabb, csúnyább, és pazarlás...)

    Mindegy, hogy:
    - szürke nyomtatást választasz e
    - hogy a kétoldalas nyomtatás automatikus, vagy manuális
    - hogy melyik lapadagolóból történik
    - még az sem érdekli ilyen esetben, ha pl. Acrobat-ban beállítom még külön! hogy "színek nyomtatása feketével". Akkor is a színesből rakaja össze.

    A nyomi ezt önkényesen felülbírálja akármi is van.
    Néha ezt kilehet kerülni, Pl. először a páratlan oldalak nyomod ki aztán a párosakat, de legtöbbször bonyolultabb a dolog (oldalrendezés, egy lapon több és kétoldalas...) és ilyenkor már nagyon kell ez a funkció.

    Szervízt felhívtam, azt mondták vigyem be (lövésük se votl miről beszéltem). Be nem vittem mert csak mégjobban elrontják, átprogramozni úgy sem tudják, talán firmware-t frissíteni:)

    Kérdés: Van erre valamilyen megoldás? Valakinek sikerült megoldani valahogy? Esetleg van valamilyen profi nyomtató program és akkor meglehet kerülni a Canon programját?

    Thx!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz szeva000 #1388 üzenetére

    Yep! Sikeres tönkrevágtam ezt a nyomit is! Ip 4300. :O Leírom a pontos szitut, remélem ez segít. Előre is köszi a help-et.

    Történt, hogy egyszer a 0 -fok körüli levegőt rányitottam a nyomtatóra (ablak, alatta a nyomi), jó sokáig és úgy nyomtattam. Ennek köszönhetően a pigment fekete festék megdermedt, olyan kátrány szerű lett. Itt még semmi baj nem volt a nyomtatóval, csak néha maszatolta a lapot.(több napig tökéletes volt)
    Aztán szétszedtem tisztításra, próbáltam nem a fejhez érni, csak körülötte a gányt eltávolítani. Kis 100%-os alcoholt nyomtam rá fecskendővel, meg a színesre is.(itt esett meg szerinetm a hiba, hogy ezt a kátrányt szépen beleoldottam az alcohollal a fúvókákba)

    Ezután azt történt, hogy fekete nagyon hiányosan nyomtatott. Adtam neki fejtisztítást, nyomtattam tiszta fekete oldalt, aztán a vége az lett hogy teljesen eltűnt semmit sem nyomtatott.

    Miután szétszedtem nyomit, láttam hogy a fej lehúzó gumi, és a párnácska lehúzó műanyag televan ezzel a kátrányszerű masszával. Fej tisztít meleg vízben, alcoholban, le is csavaroztam, adtam neki mindenhonnan. Letisztítottam ezeket a lehúzó műanyagokat, gondoltam pont ez az ami okozza a problémát, mivel amikor végig megy a fej alatt akkor pont rárakja azt a masszát.

    Semmi, színes jó, fekete egy pikoliternyi cseppet sem nyomtat. Többször megismételtem az eljárást, semmi változás, egy minimális sem.(és itt ezt sem értem, hogy tudott tökéletesen az összes fúvóka egyszerre eltömődni, hogy még csak 1db sem maradt ép...) Már mikorszkóppal is megnéztem, lehet ez a masszaszerű anyag behatolt a fúvókákba. De annyira "agresszív" hogy az alcohol meg se kottyan neki. Gondolom ez a "kátrány" már csak a visszamaradt pigment-ek.
    (ja, patron az az utántölött és az az Ink-Mate-féle. Nagyon jó, profi, eddig semmi gondom nem is volt vele...)

    Ennyi, itt megállt a tudományom, pedig én sem vagyok teljesen hülye-legalább is csak remélem:) (gépészmérnök), de mielőtt nekiesem higítóval, inkább hozzátok fordulok.

    Pls, everybody help! Thx :(

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Jazz #1389 üzenetére

    Ja és nyomi még garis, viszont az utántöltögetés miatt ("maradék tintaszint figyelmeztetés kikapcsolása...nyomja 5 mp-ig újrakezd gombot...figyelem a kikapcsolás naplózásra került...") gondolom a gari ugrott.
    - AKkor is ha eredeti patront teszek bele és úgy viszem a szervízve?
    - Ha a nyomi memóriájából ezt kiolvassák, nem lehet valahgyo resetelni?
    - Van egyáltalán esély gariztatni?

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Akkor új nyomi.

    Van egy rakat tintám ehhez a (PGI-5BK, CLI-8BK, CLI-8C, CLI-8M, CLI-8Y) sorozathoz. Néztem legújabb ilyen nyomi a 4500. Ez miben más mint a 4300? Tán már lehet kétoldalast nyomtatni anélkül hogy a színesből rakja össze a totál feket (szöveget) is?

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    lehet valahogy resetelni? Kimostam még jobban (valószínűleg a megvezető csatorna tömődött el, még levegő sem ment át rajta, most jó), viszont 5 villanás=nincs nyomtatófej. Frankó. Lehet túl sokáig volt nyitva aztán így ragál.

    Nem lehet valahogy resetleni memóriát?

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz szeva000 #1395 üzenetére

    Köszi mindenknek (lehet én is kis feketére szavazok ezentúl).

    Még egy: Nincs valamilyen chip reset eszköz? mert akkor amikor kifogy resetelni az újratöltött patront, éss nyomi úgy érzékelné mintha újat raktak volna bele nem? Így akkor gari is mindig megmarad? Oder nicht? Thx!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz afterburner_ #1399 üzenetére

    De ha nyomok egy eprom resetet?

    Amúgy meg király, mivel: Pont a nyomtató kézikönyben van írva, hogy ha 5x villog, akkor fej ki, vissza a leírásnak megfelelően, úgy hogy :D

    Aha, akkor eprom reset, párat nyomtatni (amit nem tudok!!!! :(( ), és valahonnan szerezni bontatlan eredetit, vagy patron nélkül viszem vissza mondván, nem akartam hogy az én patronjaimmal tesztelgessék. Ez elfogadható inkdok.

    De mi a faszt csinálok reset után. egy sort nem tudok kinyomtatni. Így mi lesz a memóriájában? hogy 1 év alatt 0 pl csepp?

    Bahh, 22-es csapdája.

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz afterburner_ #1401 üzenetére

    Köszi a doc-ot. Tudsz mutatni egy ilyen service print-et hogy is néz ki? (ugye nem tudok nyomtatni)

    Akkor én most mit csináljak?
    - Gyári patron, de megbontva, többször utántöltve (látszik is),
    - aztán ugye "hold 5 sec..." is látja nyomi eproom-ban,
    - ha resetelm akkor csak azt lájta hogy reset.

    Még mindig jobb mintha azt látják hogy ugyan azzal a patronnal nyomtattam többezer oldalt.

    De nem is tudnak nyomtatni még service print-et sem mivel fej kakukk, gondolom IC vizet kapott, passz.

    Ilyenkor vagy kicserélik a fejet, kinyomtatják eeprom-ot aztán szevasz, vagy ha fejscserével sem megy akkor manuálisan kiolvassák.

    De kérdés még egyszer: Mit tehetek most :F

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz KLep #1423 üzenetére

    - elvileg tud
    - van ha szemetet veszel bele. Eddig a best of (szvsz) Ink-Mate utántölő kitje..
    - Előbb fogod leejteni, vagy a néhai ritka használtattól beszáradni...minthogy tönkremenjem. De kérdésedre válasz: Mondjuk 20000 oldal.
    - Ez engem is érdekelne. Elvileg csak szervizesek csinálhatják, mint lejjebb írták.
    - Passz, nem sokat, fotótól is függ...
    - Nagyon is látható. Illetve 1pl-est már nem látod annyira jó.:) Mikroszkóppal nézegettem, szerintem egyátlagos vegyi fotó minőségét veri mondjuk egy Photo Paper Pro-ra. (4x6 cm-re nyomtattam 8Mp-elt...amazing
    - Messze felül múlja (rengeteg múlik a papíron amúgy), és véleményem szerint egy átlagos bótban vegyi úton előállított fotó minőségét is. (tényleg eszméletlen gyönyörű, szinte kiugrik a képből, és utángyártott tinta)
    - Általában "csak" a fejjel szívunk :)

    Nem probléma, gyorsan meg volt.:)

    Van sok, asszem hp papírt pont nem szereti canon, de javítsatok ki ha tévedek. Itt elhangzott a Geha papír (ha németben jársz) occsó és jó, itthon meg talán Epson, de azzal is voltak gondjai másoknak (sárgás lett...). Németben kell venni. Vettem ott anno egy 5600dip-s 100grammos egy oldalas nagyfelbontásút....csak annyi hogy vékony, de veri a PhotoPaper Pro-t. (kis túlzással)

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz afterburner_ #1401 üzenetére

    Valaki help!

    Az itt mellékelt (#1401) magyar szervízmenü nem teljesen tiszta. Szóval hogy tudok resetelni?

    - Eljutok a 4-es pontig, és akkor pontosan hányszor nyomjam meg a Cancel-gombot az EEPROM resethez? Ott csak selejt tintaszámláló nullázást találtam (4-szer).

    - Tapasztalat mi? Szervíz hogy viszonyul ahhoz amikor meglátja hogy resetelték a nyomit?

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    4500-ról tud valaki valamit hogy az is olyan-e mint elődei, kétoldalas nyomtatásra állítva a szöveges tök feketét is színesből állítja össze, bármitől függetlenül, vagy már nem ilyen, és normál nyomtat.

    Ezt megosztom:
    Camera Kft. Ez a Canon új hivatalos márkaszervíze.
    Ez pedig a telefonszám: 06- 1/ 266- 8085 --> jó poén egy próbát megér
    Komolyan ez már nevettséges, bűnycselekmény, az országból kikéne tiltani a Canont. És hogy EU-ban hogy engedhetnek meg ilyet!
    Annyira direkt, annyira szemét, annyira átlátszó, mocskok!!!
    "Vevőszolgálat, vevőközpontúság, szervíz, minőségmenedzsment....." a lónak a f.!

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Üdv!

    Valami nyagyon jó nyomtató program kéne, a feltelepített canon progin túl. (ip 4500) Amúgy mindn ip 4000- felettivel van a következő probléma:

    Konkrétan: Van 500 oldalnyi szöveg. Én kétoldalasban oldalrendezéssel (egy lapon négy oldal) szeretnék nyomtatni, és mind a két oldalára.
    Eddig még nincs is gond mivel Canon nyomtató progi tud ilyet rendezni. A gondd csak azzal van hogy ha a kétoldalas be van kapcsolva, a csutka fekete szöveget is a színes tintákból rakja össze!! Egyszerűen ilyen *-ul van megírva a program, gondolom direkt (jobban fogy a tinta), és ezt sehogy sem tudom kijátszani, még akkor se ha Adobe-ban beállítom hogy színek nyomtatása feketével, vagy nyomtatókezelő progi-ba hogy szürkenyomtatás. Még úgy se hogy "külső" lapadagolás van és én fordítom meg a lapot.

    Ezt úgy lehetne kijátszani hogy először kinyomtatom az egyik oldalakat, majd a másikakat. Csak hogy egy lapon 4... oldal van. Így egyesével kéne kinyomni (először: 1-2-3-4, 9-10-11-12,....). De még ezzel se lenne gond, de adobe-ban (profess.) nem lehet beírni felsorolás szerűen a nyomtatandó oldalak számát! (még ha lehetne is, egyesével beírni 500-ig kemény meló...aztán valahol elgépeled...pafff)

    Tehát egy ilyen kezelő program kéne, amivel bármilyen igényt megtudok oldani. Plottoló programok ilyenek azt hiszem, ami profi, amivel nem a nyomtató progit, vagy Firefox nyomtató opcióját használod, hanem mindent ezen keresztül nyomtatsz, szerkesztheted...

    És akkor elvileg, nyomi már nem érzékel ilyet hogy kétoldalas....mivel én csak nyomtatok, aztán megfordítom, és nem neki kell kiszámolni....

    thx!

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Up, Help aki tud, thx! #1926
    Tehát a lényeg: hogy kétoldalasra állítva a nyomtatást-még ha te magad forgatod meg a lapot akkor is-a csutka fekete szöveget is színes tintákból nyomtatja ki. Akármit állítasz akárhogyan akkor is! Erre kéne megoldás, megkerülni a nyomtatóprogi programot, hogy ne az számolgassa hogy A oldalra ez, B oldalakra az kerüljön...így nem érzékeli hogy kétoldalas....és így talán kikerülhető ez a hiba! - Ip 4xxx sorozat (Ip 4500)

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz fefe1968 #1971 üzenetére

    Rengeteg mindenből. Szinte ordít hogy színesből rakja össze a fekete szöveget is!:
    - Az oldal nyomtatása jelentősen lassabb!
    - A betonfekete kontúrok helyett a betűk szürkések!
    - Ha közelről megnézed és jó a szemed (ha nem, fogj nagyítót vagy mikroszkópot) tisztán látható a cián, sárga, bíbor színű festékpöttyök!

    De ha egyik se győz meg, csináld a következőt:
    1.: Fogsz 1 oldal szöveget (pl. word dokumentum).
    2.: Először kinyomtatod normálban
    3.: Majd ugyan így normál beállítások mellett kinyomtatod úgy hogy bejelölöd hogy kétoldalast (de miattam nyomtathatod nagy felbontásban is mindkettőt ugyan az lesz az eredmény)
    - aztán itt nyugodtan próbálkozhatsz hogy "szürkenyomtatás", "színek nyomtatása feketével", még csak be sem kell jelölnöd hogy "automatikus" kétoldalas, csak simán "kétoldalas" is elég.
    Eredmény:Ha megszakadsz, akármit csinálsz, nem fogod tudni! kinyomtatni úgy ahogy azt rendesen kéne! (2.-es pontban írtak szerint:) ).
    És ne érdekeljen hogy csak 1 oldal szöveg van, még azt sem fogod tudni!

    Ott, hogy bepipáltad hogy "kétoldalas nyomtatás", kalap-kabát, nagy fekete tartály mintha ott se lenne!!

    És képzeld el ezt mondjuk 100 oldal word documentumnál!! És az a megkerülés, hogy először csak a páratlan oldalakat, majd megfordítod a lapokat, és a párost nyomtatod ki....szóval ez csak addig működik amíg nem kell oldalrendezéssel, egy lapon több oldalt nyomtatnod, mert akkor kénytelen vagy használni a kétoldalas opciót. :((

    Bárki, aki Canon barátunk eme remek húzására :((( :W tud megoldást, kérjük ne tartsa magába!! (ja, és IP4500-öm van, az is ilyen!!)

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz afterburner_ #1975 üzenetére

    Ez így van. Én is tapasztaltam. Sajnos.:( :)

    Kétoldalast én se auto-n használom(-nám), mert egy örökkévalóság míg húzogatja a lapot meg fordígatja....hanem manuális beállítások mellett:
    - felül betöltöd, kitolja a páratlan oldalakra rendezett anyagto, megfordítod, szintén felső lapadagolás csak most a másik (páros) oldalára nyomogatja ki.

    És ha könyvet nyomtatsz, vagy oldalrendezéssel egy lapon több oldalt....sajnos akkor muszáj bekapcsolni a kétolalast (muszáj lenne), mivel kell hogy a program kiszámolja hogy ha egy lapon több oldal és kétoldalas, akkor mi kerül az A és a B oldalra.

    Egyébként én InkMate-et használok, és eszméletlen gyönyörűek a fotók. TFT monitorom van, sehol egy szín kalibráció, minden eredeti, és a nyomat 100% olyan színhűen jön ki mint ahogy én azt PhotoShop-ban "megrajzoltam".

    És egy tipp: Függetlenül a papírtól mindig Photopaper Pro beállítással nyomtatok. Sokkal jobb sokkal szebb a gyengébb minőségű lapon is, szóval ez csak marketing duma hogy Pro papírra a Pro beállítással....Kipróbálgattam sima 5600dpi nagyfelbontású papírra is:
    - csak a Pro beállítással lesz igazi fotó, a többi kb. fele minőség/felbontás, még a szuper glossy akármi is.

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz afterburner_ #1994 üzenetére

    Milyen fotópapírt ismersz? Kell a magas minőség, és legszívesebben Photopaper Pro-t vennék...ha millimos lennék.:)
    Tudsz valamilyen alternatívát? Olcsó, kevésbé olcsó...thx

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz imichip #1999 üzenetére

    Majd mindegyikhez van olcsó patron. És az hogy olcsó az egy dolog, de jónak is kell lenni. (jó minőségű utángyárott vagy behal a fej)
    Nem ismerem, nem lehet egy túl népszerű típus, sem a legjobb ár/teljesítmény favoritok közé nem tartozik. 6500-as sem a legjobb, és igazából már annyira olcsók a legjobbak is, hogy érdemes inkább azokban gondolkozni...szerintem.

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Norbi27 #2008 üzenetére

    Amit afterburner írt nagyjából az van, továbbá esztelenség eredeti Canon-nal mert méregdrága.
    Helyedben valami Epson papírt használnék + InkMate-től utántöltögetős tinta szettet (nincs chip csere se). Megközelíti az eredetit minőségben ami nagy szó. Vagy itt még egy sor más ajánlatot olvashatsz.

    Hogy mennyit bír? Próbálgatás nélkül is nagyon egyszerűen megtudod nézni:
    - Felmész Canon honlapjára, megkeresed az ISO szabvány szerinti kötelező fogyasztási indexet + megnézed az ISO szabványos teszt ábrát fotóra (ez mind ott van az apróbetűs résznél és fejjel lefele :D ), na és azt a teszt fotót beszorzod úgy 10-el, vagy amennyi szükséges egy valós helyzethez (nagyjából ki tudod kalkulálni), és annyi lesz.
    Ugyan ez van szövegre hogy hány oldal/nagy fekete tartály. Azt is úgy el kell osztani 5-el.:)

    Ja most olvasom hogy azt ne írjuk hogy vegyél utángyárottat....hát igen, a sz*r patrontól be is hal. Ezért kell nem kevés utánajárás a legjobb vételhez. Én vagy hónapig olvasgattam több ezer hsz.-t, írásokat, fórumokat..., míg meggyőzödtem hogy mi a legjobb, így biztosra mehettem (és nem mentem fejjel a falnak még a legokosabbtól jött legjobbszándékú segítségre sem).
    Két garnitúra patront (10k egy eredeti Canon, nyomi patronnal 20k, igazából egy után behozza az árát:), ezért használ mindenki utángyártottat) még a legszutykabb festékkel is kibír, ha okosan csinálod és jót veszel, akkor meg több 100-at?? :D ;) is, az a 100DVD+Borító meg messze több mint kettő, de hát te tudod.:)

    Így mégyeszer a kérdés::)
    "ha veszel két garnitura eredeti tintát, azon már egy nyomtatót veszel-->amihez adnak egy garnitúra tintát :U ... érdemes eredetivel nyomtatni ha sokat nyomtatsz?!"

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák