Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoMEE

    csendes tag

    Szóval nézegettem, hogy mivel lenne a legcélszerűbb utántölteni, mert szerintem chipet átrakni, vagy utantölteni ugyanmind1 a chip szempontjából.... A nem bonyolult utántöltéshez is van pár leírás ugyebár neten, de a lényeg, hogy mivel töltsük újra. A HP nyomtatóm mindig Inktec cuccokkal töltöttem újra, és soha nem is volt semmi gond velük, utána néztem a Canon honlapján, hogy a 4200-es kb az 5000-eshez hasonlít a legjobban az újratölthető nyomik közül (1 pikoliteres nyomtatás, ugyanúgy 2 feketével megy mind2 nyomi, szal elvileg jó mindkettőhöz ugyanaz a tinta). Az 5000-eshez viszont ugyanaz kell ami a 4000-eshez stb... Megnéztem az Inktec oldalán, hogy mit ajánlanak az 5000eshez (amibe BCI-6C/M/Y patronok kellenek) [link]
    Örült a fejem, hogy ittvan ez az utántöltő, ami elvileg jó lenne a nyomtatóhoz, de mielőtt újratöltöttem volna elkezdtem keresgélni, hogy valakinek van-e valami tapasztalata ezzel kapcsolatban. És az alábbi hozzászólást találtam dvdpapa fórumában, hogy:

    ''Sajnos nem tudom mikor érkezik. Amit tudunk szerezni, de nem hozunk az egyolyan verzió lenne, hogy nincs rajta chip. Át kéne rakni a gyáriról a chippet és akkor menne vele (Szerintem semmi értelme, mert ez alapján újra lehet töllteni a gyárit).
    Figyelem! Aki mindenképpen újra szeretné tölteni a gyári patront azoknak mondanám el, hogy ne tegyék. Ha újra töltik akkor elveszítik a meglévő garanciát, ezt a gép is ki fogja írni. 5 utántöltés körül meg hal a nyomtató, és nem lesz rá garancia, mert a gép rögzítette, hogy újra lett töltve.... ...ugyanis az IP4200-as alcoholos tintát használ, míg a régi Canon termékek vízbázisuak. Nem ér meg egy próbát sem ,mert a nyomtatódba kerülhet ez a próba. ''

    Namost itt elbizonytalanodtam, hogy utántöltsem-e. Viszont az én véleményem,hogy lehet, h minimálisan eltérő tinta van bennük, de szerintem nem ilyen alkohol v. vízbázisú különbség van. Azon is gondolkodtam, hogy akik elcseszhették a nyomtatót, azok lehethogy valami gagyibb tintával töltötték újra.

    Szóval a kérdésem az lenne,hogy valakinek van-e valami tapasztalata, vagy mi a véleménye, megérzése :D mert nagyon arra húz a szívem, hogy az inktec tintákkal próbáljam meg utántölteni. Előre is köszönet.

    u.i.: elnézést a terjedelemért, és az esetlegesen adódó helyesírási hibákért. :)

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák