Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Con Troll

    senior tag

    válasz cool13 #6205 üzenetére

    Én egy TP-Link típusú routert használok, leírom akkor, hogy hogyan sikerült openre varázsolni.
    Elsőként ezen az oldalon tájékozódtam, ez kifejezetten a saját routeremhez készített oldal, de ki lehet választani a fenti menüsorban gyakorlatilag bármelyik gyártó routerét. Ez pl. már egy Linksys router beállítása.
    Alapjában véve gyártótól függetlenül a 3074-es és a 27000-27050-es portokat kell engedélyezni. Ehhez először be kell lépni a router beállításaiba, böngészőbe: 192.168.1.1, majd enter.
    Ha minden jól ment, megjelent a router beállítás központja, itt ezeket a portokat a képen látható módon engedélyeztem. Port engedélyezésénél meg kell adni a gép IP címét, fontos, hogy nem az external IP-t kell bepötyögni, hanem az internalt.
    Ez a Start->Futtatás->cmd->ipconfig paranccsal érhető el, ha wifin csatlakozol a routerhez, akkor ezt kell majd látnod: [KÉP]. Az itt olvasható IP címet megadva elmented a forwarding beállításokat és utána működik :) Érdemes a beállítások után le- ill. felcsatlakozni a hálózatra, én még egy router rebootot is nyomtam a biztonság kedvéért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák