Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DrM

    csendes tag

    válasz qqqqqqqqq #4139 üzenetére

    "Na neeeee!! 25-40 % ??? És nektek a bnet drága??"

    Ha azt nézzük hogy a UL alapok árfolyama is úgy kerül megállapításra hogy ezt a sikerdíjat az alapkezelő már szépen levonta magának és a bnet ezen felül veszi el évi 5-7-15% fix költséget attól függetlenül hogy több lett-e a pénzed akkor én ezt igenis soknak érzem...

    'Trust the pilot'

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz qqqqqqqqq #4139 üzenetére

    "A vagyonkezelés pénzbe kerül. Szolgáltatástól és garantált hozamtól függően általában a hozam 25-40%-a."
    Ha van 200% éves hozamom, akkor szívesen odaadnám annak a bő negyedét is....
    Az arányok fontosak...

    Én meg már azt hittem, hogy találok itt olyan megoldást, ami alacsonyabb költségekkel üzemelő tanácsadóval jár. :F
    Pedig ott lapulnak, csak te nem akarod észrevenni őket:-)
    Hozamcél, futamidő,biztonság, likviditás meg hasonló körülmények nagyon fontosak.
    12% körüli hozamcél- hozamelvárás mellett jó eséllyel olcsóbb lehet, de mindenképp konkurenciája lehet egy vagyonkezelő az UL-nek.
    És igen, hosszútávon a heti 1-2 óra elegendő lehet egy általad nyitott értékpapírszámla rentábilis mozgatásához HOSSZÚTÁVON, ami meggyőződésem, hogy olcsóbb, mint bármelyik UL.
    Még mindig az az üzenet -többször erre nem vagyok hajlandó felhívni a figyelmed, hogy a heti 2 órádban teszteld a saját magad által gondolt irányokat a tanácsadódtól függetlenül, mert "lehet még hűvösebb is" Arról nem beszélve, még az a csúfság is megeshet, hogy pár hónap után arra eszmélsz: a te választásaid több hozamot termelnek:-)

    öbb éve tőzsdéztem, csak pár százezret tettem be és inkább csak játékból, hogy lássam. Kb. 4 év után feladtam, mert hol nyertem, hol veszítettem - 4 év után kivettem ugyanazt a pénzt. Nem megy ennyi időből.
    Nincs meg az az információforrás, amiben meg lehetne bízni és ilyen kevés időráfordítással az ember elmerül az eszméletlen mennyiségű információban.
    Én ezt a számlát hosszútávú befektetésnek ajánlottam és nem tőzsdei játékra. Utóbbira is jó, de abban a műfajban hozzád hasonlóan jártam:-.)
    Akkor beszéljünk hozamról: hogy áll a rendszeresed és ppluszod százalékosan?

    Te a hozam hány %-áért vállalnád el, hogy tanácsot adj? És te Széltoló?
    Én nem vállalok ilyet.

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz qqqqqqqqq #4139 üzenetére

    nonononono! :(((
    A tőkéből, vagy a pozitív hozamból 10-14%? Persze hogy drága a Bnet, aki mindig levon és mindig a tőkéből, ráadásul előre. 25-40% csakis a pozitív hozamból vonható le.
    MATEEEEEK :Y

    A jelenlegi befektetésedben a költségszerkezet azt jelenti, hogy az alapkezelői díj, a biztosítás kockázati fedezeteinek díja és az adminisztrációs költségek levonásán kívül az éves díjad 200%-a (milyen 10%?!) ELŐRE :Y le lesz vonva. Természetesen amíg a szerződésben vagy, éves 10-14%-ot látsz elvonni, de amint 15 év előtt szállsz ki, levonják az addig még el nem vontat. A költségek ennek a tizedéből is megoldhatók és akkor még drága voltam.

    Rugalmasság kifejezést jól használtad erre az egy dologra (váltás), de a rugalmatlanságokról nem veszel tudomást - ezt nem értem. Más konstrukciókban még "az a rugalmasság" is megvan.

    A hozam hány százalékáért vállalom? Ez attól függ. Én először is megismerném az igényeidet, a legmagasabb sarokszámokat pedig már ismered. 3M nem sok pénz, de valakinek egy éves keresete. Én mindig innen nézem.

    Leginkább annak kéne kiderülnie, hogy milyen befektetés illene hozzád leginkább. Az időráfordítás elég jól behatárol, de vannak más szempontok is.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák