Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ponizsiraf

    újonc

    válasz mufi #6122 üzenetére

    Fejezzük be az ideológiai vitákat, nincs értelmük. Én úgy vagyok vele, hogy jöjjön már a jelentkezés, aztán a szeptember és csinálhassam végre azt, aminek látom értelmét a jövőm szempontjából (OE-NIK). Korábban BME-VIK-re jártam, de ott eléggé a hülyegyerek style ment részemről, ki is buktam hamar. Azóta ilyen közepes érettségi elég munkákat végzem, persze véletlenül sem IT témában. Szal vegetálgatok, de kb ötször annyi energiát fektetek ebbe a céltalan dologba, mintha időben újrakezdtem volna és normálisan csinálnám, amit kell.
    Mai fejjel, a mostani céltudatos gondolkodásommal biztosan nem adnám be újra VIK-re, ELTE-re meg aztán még annyira sem. Csomó esetet láttam/hallottam, hogy az emberek még diploma nélkül is megkapnak egy-egy jobb IT állást, akkor egy óbudais diplomával mondjuk ez hatványozottan igaz. Mi az stennek szívassam magam egy olyan hellyel, ahol akkor is megbuktatnak párszor, ha egész évben csak wc-re megyek ki két tanulás között. Pont el tudnám képzelni magam egy jó átlagos java fejlesztőként. Iszonyúan keresett, jól fizetett, szerethető, gyakorlatias, sőt még bizonyos fokú szabadságot is biztosít. Meg tudom tanulni egyedül itthon, mellé egy NIK-es diploma, amiért azért kell küzdeni, de bizonyosan jobban kiszámítható, mint az "elit képzések". Pont elég...

Új hozzászólás Aktív témák