Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibitabi

    tag

    Sziasztok!
    A HP compaq F700 -as laptopom-nak lett egy TPM problémája. Állítólag BIOS frissítés orvosolja.
    Soha nem csináltam még Bios frissítést ezért nem tudom, hogyan kell. A HP oldalán találtam több bios verziót is. Az F.09 vagy az F.0A verziót lenne érdemes?
    Konkrétan mit csináljak? :F
    -Az *.exe fájlt egyszerűen csak átmásolom a pendrive-ra? (Az baj, ha van rajta "többféle adat" vagy teljesen üresnek kell lenni a pendrive-nak? Esetleg más fájl is szükséges a "bios*.exe"-n kívül? )
    - Bedugom a laptopba...
    - Majd bekapcsolom? és várok? Mit kell megnyomnom (ESC, - F1, - F2, - F9, - F10, - F11) vagy magától indul majd? Vagy azért nem ennyire egyszerű? Valami mást is kell csinálni? Valamit még meg kell nyomni a laptop-on? Meddig kell várni, honnan tudom mikor végzett? Újra kell indítani utána vagy ilyesmi?
    Esetleg be kell lépni a bios-ba???
    De olvastam itt olyat és láttam is, hogy két gombot kell lenyomni és úgy indítani!? Mondjuk ez kicsit másabb típus és képet sem ad
    (Találtam videókat, de egyik sem egyértelmű....) Értelmes leírásra pedig nem leltem a Compaq-hoz.
    - Szóval mi a pontos menete a Bios Frissítésnek?

    Most nincsen pendrive-om. Jelenleg csak MicroSD memóriakártyám van egy USB kártyaolvasóval (amit végül is pedrive-ként szoktam használni néha.)

    Ezzel is működne a Bios frissítés vagy így inkább ne kíséreljem meg vele?

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz Livius #2502 üzenetére

    Köszi szépen!
    A gond az jelen esetben, hogy a HP és Compaq laptopokba a winchestert csak egy sata átalakítóval lehet csatlakoztatni. Mivel ez a gép nem működött eddig, időközben eladtam az átalakítót és a hdd keretet.
    Magyarul nem tudom beletenni a gépbe a winchestert! :(
    Most a gép látszólag megjavult, de fellépett ez a TPM hiba és gondoltam, amíg nem lesz kijavítva Bios frissítéssel addig nem adok ki ezreket a csatlakozóért. (Ha esetleg balul sülne el a flash.)

    Akkor ezek szerint nem is lehet frissíteni a Bios-t pendrive-ról? (Mindenesetre ez a Win alatti flash sokkal barátságosabbnak tűnik.)

Új hozzászólás Aktív témák