Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz cucka #106 üzenetére

    "Nem vagyok hc gamer, és nem veszek AAA játékot csak megjelenés után 1-2 évvel, amikor már le van árazva"
    Az a vicces, hogy nem csak az ár miatt logikus így csinálni. Gyakorlatilag a választás arról szól, hogy megjelenéskor bétatesztelő lehetsz 60€-ért (vagy már inkább 70€), DLC-k/Season Pass stb. nélkül, úgy hogy az adott játékot a közönség számára már elérhető legigénytelenebb formájában játszod végig vagy 2 év múlva játszod a 10-20€-s (néha még olcsóbb) Complete/GotY, patchelt, sokkal jobban futó (ráadásul 2 év múlva olcsóbb hardverekkel, jobb beállításokkal stb.) perfekt változatot minden kiegészítővel a teljes, legjobb formájában, amit az adott játék adni tud.
    Nagyon nehéz döntés. :DDD Főleg így, hogy játékok ezrei állnak rendelkezésre, mindig van temérdek olyan 1-3 évvel korábbi, ami kimaradt.
    De örömteli, hogy sokan támogatják a játékokat megjelenésükkor, enélkül nekünk sem lehetne perfekt élmény aprópénzért 1-2 évvel később, amikor a játékok állapotát tekintve valójában meg kellene jelenniük. :DDD
    Tisztelet a kivételnek, akik igényes cuccot adnak ki rögtön megjelenéskor és akiket tényleg érdemes támogatni.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz janeszgol #114 üzenetére

    "Most éppen a kiugrás előtt vagyunk."
    Most összességében a zuhanás jön, a beszántott/összeolvadó cégek időszaka és a lejtmenet, a gamingnek is megvolt a blow-off top, ez mostanra már számokban is megmutatkozik.

    Szerintetek ezek az új AAA játékok véletlenül jelennek meg egyre hányadékabb állapotban? Legtöbb esetben nem azért nem futnak jól, mert a látvány annyira indokolná a gépigényt, 2015-2016-os, 7-8 éves játékokra nem tudnak érdemben ráverni. Egy Rise of the Tomb Raider, Arkham Knight (ezt érdemes összevetni az új Gotham Knights-cal), Doom (2016) még mindig simán elmenne a mai játékok között (2-4GB VRAM-mal...), arról nem beszélve, hogy egy, szinte semmin normálisan nem futó Forspokenre, raytracingestől köröket vernek. Bár annál még a 10 éves Bioshock Infinite-re is jobb ránézni. :D

    A spórolás megy, hamarabb akarnak megtérülést, mint hogy kész lenne a játék, ezért kidobják 70€-ért az alfa változatot, "nesztek parasztok, keressétek nekünk a bugokat" felkiáltással, aztán jönnek a kamu bocsánatkérések hetente, mintha nem tudták volna, hogy mit is adnak ki. :D

    Kiugrás... talán néhány A-AA, indie fejlesztőnél. Lesz átrendeződés, az biztos. Egy kis recessziós pihi jön.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz cucka #117 üzenetére

    "Ez megy 15 éve, hogy minden játék bugos fos, és összeomlás lesz. Aztán nem lesz."
    Minden téren visszaesés van a bevételekben, még a mobiljátékoknál is, szóval ez már most történik, 2021 volt a csúcs. Hozzá lehet dobni a hardver oldalt is, ott is kipukkant a lufi. Persze ez természetesen nem azt jelenti, hogy "vége a gamingnek", de lesznek következményei. Elküldések, összeolvadások, bezáró stúdiók, elkaszált játékok, trébbnél trébb megjelenések, még több remaster/remake, egyre ritkábban megjelenő nagy durranás címek, stb. Egyébként tökéletesen logikus, de ezt hosszú lenne kifejteni.

    Az igaz, hogy mindig voltak/lesznek ilyenek, az a végső fázisbeli tesztelés, ezer különböző konfigon, főleg hatalmas, hosszú open world játékokban... Egyszerűbb rábízni a játékosokra. A különbség most az, hogy szinte nincs kivétel, csak ilyen tragikus release van a nagyobb cégektől, és ez így is fog menni egész évben, sőt, még szerintem jövőre is.
    A többivel egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Cifu #171 üzenetére

    "Mókás, hogy már most is be tudsz rajta kapcsolni magasabb textúra felbontást,"

    Amiről kevesebb videó/elemzés készül, az az, hogy a gyakorlatban ez mit jelent. Mert az, hogy a felirat "mediumról" vagy "high-ról" megváltozik "ultrára" és ennyi, az néhány eltorzult gondolkodású egyénen kívül nem sok embert érdekel, ha nincs gyakorlati, látványbeli különbség. Doom Eternalt tolom, és viccesnek tartom, hogy a 7GB VRAM-ot igénylő beállítás gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, mint a 3GB VRAM-ot igénylő minimum. Nem mintha játék közben Nightmare-en lenne időd odamenni a falhoz, hogy nézegesd. :DDD
    Rendkívül érdekesnek tartom, hogy ezt a részét meglehetősen keveset firtatják a dolognak, annyit látni mindenhol, hogy "nhemmhegyhazzhulthra". :D
    Ott van most az új Digital Foundry videó a Last of Us-ról. Az is szépen reprezentálja, hogy egy megjelenéskor retek állapotban lévő portból mindenki leszűrte a tanulságot, hogy "nem elég a 8GB VRAM már 1080p-re sem, mind itt halunk", most meg néhány patch-csel később (amikor még mindig nem az igazi a port közel sem) a korábbihoz képest sokkal jobban kinéző medium és high textúra 1,5GB VRAM-mal kevesebbet kér. :D

    Emlékszem 6-7 éve ugyanez ment a 4GB VRAM-mal, mert volt kettő játék (Rise of the Tomb Raider és Doom), amiben 4-gyel nem ment a max. beállítás, igaz, látványbeli különbség semmi nem volt a high-hoz képest.

  • kwzatz

    őstag

    válasz Cifu #193 üzenetére

    "Látod-látod, itt a probléma, hogy egy olyan játékot veszel alapul, ahol rohadtul nincs időd a textúrák minőségét figyelni."
    A beállítás után természetesen megnéztem a Fortress-ben. Zéró különbség a 3GB és a 7GB VRAM-ot igénylő beállítás között állóképnél is, ahogy azt már írtam. Megkockáztatom, hogy a low+sharpen jobban néz ki, mint az ultra sharpen nélkül. Ránézek már. :DDD

    A Resident Evil 4 Remake is jó példa a fentire, már a beállítások és a VRAM kezelés is érdekes, de van róla videó, a High 3GB és a High 8GB beállítás között megint csak... zéró különbség. Ahogy írtam, felettébb érdekes módon nagyon-nagyon kevés videó/cikk szól erről a részről, ami a lényeg lenne, hogy pontosan milyen minőségbeli különbségről beszélünk, amikor textúrákról van szó.

    Én nem arról beszélek, hogy nem számít a jobb textúra, hanem arról, hogy a beállítások között nincs szemmel látható differencia (sok esetben akkor sem, ha közelről állva nézed a textúrákat, nem még mikor játszol), miközben hozzádobhatsz 2-4GB VRAM-ot. Azt tartom különösnek, hogy ez a téma pont akkor kap ekkora visszhangot, ahogy mindenki papagájként ismétli, amikor a videokártyagyártók eladásai megzuhantak és minden trükköt be kell vetni, hogy rávegyék az embereket a fejlesztésre. :U

    Mindezt azért, mert volt 5 retek optimalizálatlan port. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Cifu #213 üzenetére

    "Engem pont hidegen hagy a visszhang, a saját tapasztalatom zavar, amely nem pozitív."
    És miből indul a tapasztalatod? A Resident Evil 4 Remake-ből, ami ezen játékok egyike, és amiről konkrétan pont az általad pár hsz-szel fentebb linkelt Digital Foundry videóban is elmondják, hogy a textúrabeállítások viccesen (jobban mondva szarul) működnek:
    RE 4 Remake
    10:13-10:50 között. Ez a hibásan működő cucc sugallja neked azt, hogy több VRAM kell. Ez vajon azóta is ilyen?

    De persze mindenki más, más szokásokkal. Valahogy engem mindig elkerülnek ezek a problémák, de lehet abból adódik, hogy elvből nem játszok megjelenéskor a tré állapotban leledző játékokkal (még akkor sem, ha a kártya mellé adták, mint most a Last of Us-t). Nem látom a logikát abban, hogy több tíz órát arra szánjak, hogy egy bugos, hibásan működő játékon háborogjak, mikor fél év múlva, patchelve teljesen más élményt adnak, addig meg van más. Normális körülmények között persze nem így jelennének meg, de ez nem mostanában lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz kukulec #262 üzenetére

    "de azt értsd meg, hogy sokan csak néhány primitívebb játékkal játszanak és full hd-n."

    De még csak erről sincs szó 8GB VRAM-mal. Meg kell nézni mi fér bele ebbe:
    Plague Tale: Requiem 4k ultrán (!) 7-8GB VRAM-ot kér és kineveti az elmúlt pár hónap címeit, amik kapcsán a VRAM-os sírás megy. Brutális részletes textúrák, gyönyörű látványvilág. Még egyszer: 4k-n, ultra textúrákkal, nem pedig 1080p-ben kínlódik. Nem a 8GB kevés, ilyen tré állapotban jelennek meg a játékok. Fentebb már írtam: Last of Us még mindig tré, de már jobb minőségű textúrák vannak benne, miközben 1,5GB-tal kevesebb VRAM kell hozzá.

    A hatalmas tanulság megint elcseszett, igénytelen AAA portok (amik az összes játéknak nem teszik ki a 0,0001%-át) megjelenéskori alfa állapotából van leszűrve, ami után a fejlesztők/kiadók nem győznek bocsánatot kérni. A tesztek is egyből megjelenéskor jönnek ezekről a játékokról, ez marad meg az emberekben, ebből vonják le a nagy bölcsességet.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz carl18 #295 üzenetére

    Nem beszéltem Nvidiáról, AMD-ről, ugyanúgy hányok az üzletpolitikájuktól (miközben egyben lenyűgözően okosnak is találom), mint bárki más... A 150 e Ft feletti kártyák közül pedig én sem a 8GB VRAM-osakat ajánlanám, az is biztos.

    A mondanivalóm ettől függetlenül magáról a 8GB VRAM-ról szólt. Szerinted jók ezek a portok? The Last of Us, Jedi Survivor, Redfall, Forspoken, Gotham Knights, Callisto Protocol, stb. Felsorolni is nehéz. Némelyik rosszabbul néz ki mellé, mint az 5-6 éves játékok.

    "Nyilván játéfüggő függő melyiknek mennyi kell de ha most 2023-ba ilyen rossz sokszor a 8gb vram mire lesz elég mondjuk 3 év múlva?"
    Ez erős általánosítás. Melyik játékban rossz, milyen felbontáson, milyen beállítások mellett, azok között a beállítások mellett milyen látványbeli különbség van, hol van ez mondjuk 5-6 évvel ezelőtti játékokhoz képest (lásd Arkham Knights vs Gotham Knights, egy vicc). Összességében meg kb. ugyanarra lesz elég mint most. A tré portokra megjelenés után egy ideig nem igazán. Amúgy meg totálisan, nem látom, hogy az aktuális konzolgeneráció ideje alatt miért változna számottevően.

    "A 6 gigás 1660 Superem 1440P-be nem a legújabb címekkel is meg tudom telíteni."
    Ez már más kérdés, itt a topic-ban az 1080p-8GB VRAM temetése megy.

    cucka: Pontosan így zajlik, kiegészítve azzal, hogy ezeknek a játékoknak a megjelenéskori állapota egy vicc, ami pluszba torzít az eredményen.

  • kwzatz

    őstag

    válasz kukulec #303 üzenetére

    Ha 1080p 60-75 fps a célod RT nélkül, simán elég. Ha azt nézed, hogy elég egy Cyberpunk 2077-hez, RDR2-höz, az ex PS exkluzívokhoz, sőt, még a már említett optimalizálatlan játékokra is egyébként, akkor én elvárhatónak és logikusnak érzem, hogy ilyen látvánnyal rendelkező játékokhoz elég lesz ennek a konzolgenerációnak az idejére, ez meg még éveket jelent.
    Teszt, hogy kb. mire számíthatsz:
    RX 6650XT, Arc A770, RTX 3060
    100k körüli kártyán simán jó. Attól függ, mennyit akarsz költeni. 140-150 ezer Ft felett én sem ajánlanék 8GB-os kártyát. Lehet, hogy érdemes most már megvárni ezeket az újabb kártyákat, hátha jobb lesz az ár/érték arányuk.

    Kansas: "Jogos", hajlamos vagyok megfeledkezni az ilyen mém beállításokról, amik felezik/harmadolják az fps-t sokszor a nagy büdös semmiért cserébe. :DDD A 3070 amúgy a legrosszabb helyzetben lévő kártya, a teljesítményéhez kevés a 8GB, ráadásul drága.
    Egyébként ez a leghatásvadászabb, legizzadtságszagúbb videó, amit a HU valaha produkált, mondom ezt úgy, hogy szerintem is őket érdemes nézni, ha már benchmarkok.
    "annál a 4060 se lesz erősebb kártya" De nem is annyiba fog kerülni.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Kansas #306 üzenetére

    Nem is mondom, hogy feltétlenül meg fogja érni. Az is biztos (sőt, a megjelenésekor is egyértelmű volt), hogy az RTX 3070 soha nem érte meg az árát. (1 perc néma csend azokért, akik 2021 végén a tetején vették 500k Ft feletti áron... játékra...) Sőt, szerintem a 3060 Ti sem éri meg ugyanezen okból, az RT teljesítménye sem éri meg a felárat mondjuk egy RX 6650XT-hez képest.
    Én csak ezt a konkrétumok nélküli "8GB VRAM kevés" általános kijelentést tartom butaságnak, ami most már naponta jön szembe majdnem minden ilyen topic-ban.

  • kwzatz

    őstag

    válasz Kansas #310 üzenetére

    Nem tiszta, hogy a 307-es kommentemből pontosan mire írod ezt.
    Amúgy rendben van ez, hogy az új kártyákat új játékokkal tesztelik, az összehasonlítás miatt könnyebb nekik. A racionális fogyasztó viszont elgondolkozhat azon, hogy mennyire érinti őt az, hogy 5 új játék (amik közül 2 rosszabbul fest, mint a 6-8 éves játékok) totálisan optimalizálatlan, arcpirítóan szar állapotában, olyan beállításokkal, amit az egyén nem használ (piszok sok ember kikapcsolja pl. a motion blurt, depth of fieldet, stb.), vagy amikkel sok esetben egyáltalán nem is akar játszani, mit produkál a kártya. Én személy szerint minden játék benchmark eredményére simán rádobok 10-15%-ot (motion blur, depth of field, shadow vissza eggyel), mert az mutatja, hogy a számomra az ultrához képest jobb/szebb beállításokkal hogy futnak majd nálam.

    Én elhiszem, hogy sokan ezek alapján döntenek, de egyszerűen naivitás az eredményeket szó szerint venni. Nekem, illetve másoknak, akik igyekeznek túllátni a marketingmoslékon, nem feltétlenül muszáj így tenni csak azért, mert "úgy illik".
    Olyan brutálisan el vannak túlozva a gépigények a valódi, racionális követelményekhez képest, hogy vicces olvasni néha a kommenteket, amikor valaki, aki szörnyülködve nézi ezeket a benchmarkokat, beszerez egy új kártyát, és meglepődik rajta, hogy mit is tud.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz hahakocka #369 üzenetére

    "Usaban 269 dollàrra módosítottàk nemrèg Eu-ban sajna marad 299 euró."
    Az amerikai ár áfa nélküli, az európai meg tartalmaz ~20% áfát. Nálunk kb. 317€-nál vagyis 120k Ft-nál kellene majd lennie.

  • kwzatz

    őstag

    válasz Fücsök007 #371 üzenetére

    A kommentem az RX 7600-ról szól, annak $269/€299 az MSRP-je. A sima 4060 drágább lesz ennél, $299/€329, és valahol 130k Ft felett nálunk. A 4060 Ti meg egy vicc.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz gbors #470 üzenetére

    "Azonban - ha mindenki csendben marad, akkor szerinted 900 vagy 800 dollárért adták volna ki?"
    Ezt te sem gondolod komolyan, hogy ezen múlik? :DDD

    Amikor pörgött a bánya, akkor is volt pampogás, de ettől még a mostani áraknak a négyszeresén mentek a kártyák, vagy egyszerűen - és nagyobb valószínűséggel - egyáltalán nem is kaptál. Magasról tesznek rá, ki van felháborodva, meg mit írnak mérgesen a fórumra a "gamerek", annyi számít, hogy mekkora a kereslet, és nekik mennyi kártya van raktáron.
    A legkevésbé sem akarom védeni ezeket a kártyákat/árakat, mert valóban nem nagy eresztés az előző generációhoz képest és mert nekem is hányingerem van attól, amit a cégek produkáltak főleg kommunikáció terén a fogyasztók felé. Gyakorlatilag hazugságon, manipuláción kívül nem lehetett mást látni.

    Viszont: Ami számomra vicces, hogy ahogy közeledünk az árak aljához, kezd pont olyan lenni, mint tőzsdén/cryptónál a bottom. Az emberek még elégedetlenebbek, mint akkor amikor 3-4-szer ennyibe kerültek a kártyák. :D Én sokszor sok helyen írtam fórumon az elmúlt 2 évben, hogy rohadtul nem érdemes játékra venni, mert iszonyatosat fognak zuhanni az árak. A reakció kivétel nélkül az volt, hogy 4-5 ember támadott egyszerre, hülye vagyok, baromságot beszélek, "most má' mindig ennyi lesz", "hozzá kell szokni", "cshiphijjány".
    Most szvsz már lehet több árkategóriában is venni olyan kártyát, ami pöpec lesz évekre, az újak nagy része sem extrém áron jelenik meg (ráadásul 1-2 hónapon belül egészen biztos, hogy tovább esik, azt meg meg lehet várni), de most már elindult egyfajta "csodavárás". Nehogy odaverjen ennek egy-két dolog:
    1. Például a dollár, azzal hogy fél év múlva 450 Ft-nál lesz újra.
    2. Azért telik az idő, és a cégek már apasztják egy ideje a raktárkészletüket, valamint az újak gyártását is igyekszenek a megváltozott kereslethez igazítani. A cryptós ciklus tetejét nem tudták belőni, ezért lett megnövekedett raktárkészletük, de azóta már eltelt másfél év. Most még a túlkínálat a jellemző, de naivitás lenne azt hinni, hogy ez nem fog változni így vagy úgy.

    Én azt tippelném, hogy a forint árak alját (egy időre) a következő 3, max. 6 hónapban fogjuk látni. (legvalószínűbb június-július, ahogy 2019-ben is) Majd kiderül.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz gbors #476 üzenetére

    "Nocsak, mesélj, min múlik?"

    Ha egyszer nem volt elég leírnom, bemásolhatom még egyszer:
    "Amikor pörgött a bánya, akkor is volt pampogás, de ettől még a mostani áraknak a négyszeresén mentek a kártyák, vagy egyszerűen - és nagyobb valószínűséggel - egyáltalán nem is kaptál. Magasról tesznek rá, ki van felháborodva, meg mit írnak mérgesen a fórumra a "gamerek", annyi számít, hogy mekkora a kereslet, és nekik mennyi kártya van raktáron."
    Okés így már?
    Folyamatosan igyekeznek maximalizálni a profitot, minden egyes döntésnél elemeznek mindent, amit csak el tudsz képzelni, feszegetik a határokat.
    Amit fentebb írt valaki, hogy belengeted a terméket magasabb áron, mint ahogy valóban reálisnak látnád, aztán csökkented a felháborodásra, hogy "elégedettebb" vásárlókra találj, akik "jól megmutatták most a 6. legnagyobb market cappel rendelkező cégnek" az működik.

    "Megesett Jensen szíve a szegény gamereken? ;]"
    Ezt meg végképp nem gondoltad át, mert én is pont azt írom, hogy telibeszarják a gamerek pampogását. Mit szeretnél egyáltalán mondani? :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz gbors #480 üzenetére

    "Nem, nem OK, mert nem követed az események tényleges időrendjét. A 4080 12G bejelentése után jött a pampogás, aztán az átnevezés / leárazás, és végül a megjelenés."
    A pampogás 2020 vége, 2021 eleje óta tart, nagyon is követem az események tényleges időrendjét, olyannyira, hogy gyakorlatilag tengernyi fórum topic-ban 3-4 hónapos hibahatárral írtam folyamatosan, hogy fognak változni az árak, 1 évre előre, szimplán az előző ciklusból becsülve. :D

    A pampogás semmit nem ért a bánya idején, mert a játékosoknak zéró alkupozíciója volt a crypto miatt megnövekedett kereslet miatt. Ez elmúlt, így valamivel jobb alkupozícióba kerültek, a raktárkészletek miatt pedig a cégek valamivel rosszabba. Hogy az AI-őrület mit okoz ezzel az is érdekes kérdés.
    Ha senki nem pampogott volna, akkor is ugyanannyi kártya fogy, és akkor is ugyanúgy változik az ár - mint ahogy MINDEN kártya ára csökken, nem csak a 4070Ti ára -, csak lehet, hogy 1 hónappal történt volna a megjelenés után.

    "És nem is ez a lényeg - hanem az, hogy ha a belengetésre nem jön vissza hőbörgés, akkor nem csökkentettek volna árat. Miért tették volna?"
    Megint csak. Kereslet-kínálat. Max. picivel később, hosszú távon totálisan lényegtelen.

    "De igazából felesleges ezen ennyit polemizálni. Ha úgy érzed, felesleges beszólni a drága kártyákért, akkor ne tedd, szerintem nem az, úgyhogy én teszem. Ennyi."
    De kinek szólsz be? Írtál Jensennek? Teljesen rendben van, hogy itt a fórumon leírja valaki, hogy szerinte nem jók az árak, még egyet is értek vele, csak ahogy haladunk előre, egyre kevésbé. Változtatni semmit nem változtat, a kereslet-kínálat alakulása helyreteszi magától így is úgy is.

    Csak ha valaki számolni akar:
    2019 júniusában vettem RX 570-et 3 év garival boltból ajándék játékkal 43.500 Ft-ért. Ekkor 282 Ft volt egy dollár, tehát 154$, áfával. Most ez 54.000 Ft. Az egy két éves kártya volt, szerintem most kb. az RX 6600 a megfelelője a termékpalettát tekintve. Erre az 54.000 Ft-ra szerintem 20%-ot legalább rádobhatsz ilyen-olyan okokból, RT (még ha gyenge is), egyéb iparági tényezők stb. Így 65.000 Ft. Ez alatt szerintem boltban nem fogunk 6600-at látni, most 79.000 Ft a legolcsóbb, a többi terméket lehet ehhez viszonyítani. Ha a dollár megindul, erről is le lehet mondani. Új termékeken prémium van mindig, legalább 10-15%. Ennyi.

    Viszont egyre biztosabb vagyok benne, hogy sokan fognak abba a hibába esni, hogy "még várok, hogy még olcsóbb legyen", ahogy írtam, ugyanez a jelenség játszódik le a tőzsdén is a bottom környékén. Újra és újra, hiba nélkül. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Pug #482 üzenetére

    "Ugy hogy ott nem a gyartoi arazas, hanem a "hianygazdasag" hatarozta meg a vegfelhasznaloi valos arakat..."

    Oh igen, ph fórum. Ahol az emberek úgy vitatkoznak, hogy ugyanazt írják mint te. Nem érted, hogy ez a lényeg? Van alkupozíciója az adott felhasználóknak, vagy nincs. Nem a "pampogás". Vásárolnak vagy nem. Bánya idején lehetett pampogni hónapokon át, zéró hatása volt. Kereslet-kínálat. A gyártói árazást szerinted mi határozza meg? Csak úgy jön a levegőből? :D

    "Csak nem az MTVA/NER vonalon keresed a napi betevodet? ;]"
    Még a feltételezés is sértő. Még soha nem kellett másnak dolgoznom, főnököm sem volt soha, valószínűleg ez így is marad. Nem is igazán értem amúgy, hogy jön ez ide, de megnyugtató, hogy valószínűleg te sem. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Pug #484 üzenetére

    Ha neked ez két teljesen különböző piaci tényező a kereslet és a kínálat szempontjából vizsgálva, akkor most ezt nem én fogom neked elmagyarázni. Nem azt mondom, hogy a "másikra sem hatott", azt mondom, hogy tökéletesen lényegtelen, mert pampogás ide vagy oda, ma ugyanazt a teljesítményt kapod ugyanazért az árért, attól függetlenül, hogy az Nvidia 4080 történetben még a megjelenés előtt tesztelgette a piac határait, aztán próbált némi goodwillt visszanyerni. Esetleg teljesen tudatos manipuláció volt. Már akkor is írtam, hogy a 12GB-os 4080+ árazás olyan szintű pofátlanság, hogy még engem is meglepett.
    Ha azt hiszitek, hogy a pampogás bármit is számít hosszú távon, akkor nem kívánom megváltoztatni a véleményeteket, legyen.

    "Supply shortage: semmilyen "pampogas" nem fogja megoldani az adott rovid idoablakban, mivel fizikai keptelenseg az ilyen rovidtavu kapacitas noveles az adott iparagban"
    Ez így van. Természetesen azért a bányákba jutott elég valahogy, csak a játékosok egyszerűen nem tudták azt megfizetni, illetve a scalpereket megelőzni.

    gbors: Köszönöm, nagyon jól halad.
    A PH fórum amúgy zseniális kontraindikátor szinte bármilyen témában, tudom ajánlani. :D

    Erős bottom szaga van a topic-nak. Ahogy írtam, június-július a legvalószínűbb, talán max. 3-6 hónap. Majd utána visszanézek. Remélhetőleg akkor már 380-400Ft felett lesz a dollár. (oh, lehet nem kellene ilyeneket írnom, mert Pug politikai párhuzamokkal tarkított gondolkodásmódját tekintve NER ügynök helyett nemsokára Soros-bérencnek nyilvánít :D ) Két hét múlva a következő FOMC-n már kicsit rá is segíthetnének. :D

    Nem célom FOMO-t gerjeszteni, de szerintem a közeljövőben érdemes lesz odafigyelni, ha valaki vásárolni akar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák