Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Kansas #310 üzenetére

    Nem tiszta, hogy a 307-es kommentemből pontosan mire írod ezt.
    Amúgy rendben van ez, hogy az új kártyákat új játékokkal tesztelik, az összehasonlítás miatt könnyebb nekik. A racionális fogyasztó viszont elgondolkozhat azon, hogy mennyire érinti őt az, hogy 5 új játék (amik közül 2 rosszabbul fest, mint a 6-8 éves játékok) totálisan optimalizálatlan, arcpirítóan szar állapotában, olyan beállításokkal, amit az egyén nem használ (piszok sok ember kikapcsolja pl. a motion blurt, depth of fieldet, stb.), vagy amikkel sok esetben egyáltalán nem is akar játszani, mit produkál a kártya. Én személy szerint minden játék benchmark eredményére simán rádobok 10-15%-ot (motion blur, depth of field, shadow vissza eggyel), mert az mutatja, hogy a számomra az ultrához képest jobb/szebb beállításokkal hogy futnak majd nálam.

    Én elhiszem, hogy sokan ezek alapján döntenek, de egyszerűen naivitás az eredményeket szó szerint venni. Nekem, illetve másoknak, akik igyekeznek túllátni a marketingmoslékon, nem feltétlenül muszáj így tenni csak azért, mert "úgy illik".
    Olyan brutálisan el vannak túlozva a gépigények a valódi, racionális követelményekhez képest, hogy vicces olvasni néha a kommenteket, amikor valaki, aki szörnyülködve nézi ezeket a benchmarkokat, beszerez egy új kártyát, és meglepődik rajta, hogy mit is tud.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák