Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz biker #852 üzenetére

    1x, de normálisan. Kicsit olvass vissza, mikor érdeklődtem mi a helyzet ha veszek pl egy notebookot a vállalkozásba. Te magad mondtad, hogy a netto árát le tudom írni :P EV.ről volt szó, KATA alatt.

    #827
    "Vállalkozásban gondolkozok, olvasgatok már a témában, találtam egy könyvelő ismerőst is, de itt is kérdeznék
    Ami fontos, van munkahelyem, az mellett csinálnám egyelőre. Emiatt első körben EV lennék - második körben egy személyes KFT -. Ennek adókötelezettsége 8 órás munkahely esetén 25000ft/hónap a KATA rendszerben, ami ezen befizetéseket lefedi:
    Vállalkozói személyi jövedelemadó
    Vállalkozói osztalékalap utáni adó, vagy átalányadó
    Társasági adó
    Személyi jövedelemadó, járulékok, egészségügyi hozzájárulás
    Szociális hozzájárulási adó és szakképzési hozzájárulás
    Ezt évi 6M huf összegig lehet igénybe venni. Itt jön a nagy kérdés, amiről igazából semmit nem találtam. Ez mit fed le? A teljes bruttó árbevételt értik ez alatt költségek levonása nélkül? Vagy pedig a költségeimet levonhatom, pl áru ára, eszközök, posta, stb, és az így kialakult összeg lesz az évi adóalap?
    Másik nagy kérdés, áfa nélküli adózó lennék, tehát 0% áfa--s számla, én se tudnék áfát visszaigényelni, de kezdetben ez bőven jó lenne. Viszont nem tudom külföldi számlákkal mi a helyzet, azt elfogadják itthon? Pl PayPal vásárlásnál elég amit eddig kaptam, vagy külön számlát kell kérni az eladóktól?"

    #828
    "Illetve, ha jól értem: veszek pl egy notebookot vállalkozás keretében ami netto 100k huf, brutto 127k. A 27k áfá-val előbb elmondott adózás miatt nem tudok mit kezdeni, de a 100k-t levonhatom költségnek ami "növeli" egyúttal az adóalapot 6-ról 6.1M huf-ra. Vagy másképpen 100k-t leírhatok az árbevételből."

    #829
    nem, a bruttó árat írod le 127k
    visszaigényelni nem tudod

    No szóval, elég egyszer leírni ha arra válaszolsz amit kérdezek. Nyilván itt nem EV és KATA verzió szerepelt a válasz adásakor. Mint hogy soha nem volt vállalkozásom, igazából nem meglepő hogy nem tudok sokat róluk...a meglepő az lenne ha tudnék:) Nekem ebben a formájában is megéri a KATA, hogy mért az az én dolgom, csak tisztában szeretnék vele lenni mik a lehetőségek azon belül, tudva már hogy nem sok nem lesz kellemetlen meglepetés ha ezt választom.
    Szóval ez a része tiszta. Esetleg ha külföldi számlával kapcsolatban adnátok érdemi infot az még segítség lenne. Mert ha nem igazán lehet vele mit kezdeni akkor EV@KATA megoldáson kívül nincs is más lehetőségem igazából.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák